پاکستان: نادیده گرفتن افغانستان اشتباه بزرگی است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۵    ۱۴۰۱/۶/۲۷ کد خبر: 171331 منبع: پرینت

نخست وزیر پاکستان با هشدار درباره پیامدهای نادیده گرفتن افغانستان، از آمریکا خواست تا دارایی‌های توقیف شده افغانستان را آزاد کند.
به گزارش تسنیم، «شهباز شریف» نخست وزیر پاکستان با اظهار اینکه سرنوشت این کشور با افغانستان گره خورده است، گفت: صلح در افغانستان تضمین‌کننده صلح در پاکستان خواهد بود، یا به عبارت دیگر، آنچه برای افغانستان خوب است، برای پاکستان نیز خوب است و بالعکس.

وی ضمن درخواست از آمریکا برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان گفت: کشورهای جهان باید برای حمایت از همه ابتکارات خوب در افغانستان با یکدیگر همکاری کنند. بنابراین، اگر این بار افغانستان را نادیده بگیریم، اشتباه بزرگی خواهد بود.
شهباز شریف افزود: نظر پاکستان این است که تقویت افغانستان در حوزه امنیت و مبارزه با تروریسم باید موازی با حمایت اجتماعی و اقتصادی سازمان همکاری شانگهای از مردم این کشور باشد.
نخست وزیر پاکستان در ادامه تأکید کرد جامعه جهانی باید از تلاش‌ها برای ایجاد اقتصاد پایدار در افغانستان حمایت کند و رفع انسداد دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا را نیازی اساسی برای رسیدن به این مهم دانست.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
داراییهای افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   جالب است که شهباز شریف برای از میان برداشتن حکومت انتخابی عمران خان دست به دامن امریکا شد تا خودش به قدرت رسید و حالا برای افغانستان نسخه بر عکس میپیچد.
مگر مردم افغانستان میتوانند با طالب و حاکمیت احمقانه طالبانی زندگی کنند.
اگر سیستم طالبانی خوب است پس چرا جناب شهباز شریف اداره پاکستان را تسلیم طالبان پاکستانی نمیکند.
پاکستان در صدد این است تا پول ها به دست طالبان برسد و بعدا" به گونه مستقیم یا غیر مستقیم به اقتصاد پاکستان تزریق شود.

>>>   یک خبر بسیار مهم و سرنوشت ساز در راه است.
بسیار مهم و سرنوشت ساز

>>>   پاکستان بی ناموس که ده قصه افغانستان می‌بود چرا میوه های تازه افغانستان را اجازه نه می‌دهد که داخل چتلستان شود همه در سرحدات فرسوده شد و از بین رفت میلون ها دالر به مردم افغانستان خساره وارد می‌کند خداوند متعال پاکستان تباه و برباد کند
احمد از ترکیه

>>>   پاکستان هنوز هم خواب پنبه دانه میبیند.
افغانستان با طالبان ، افغانستان نمیشود مگر اینکه اول میکروب طالبان از بین برداشته شد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است