نارضایتی مردم از کیفیت و قیمت اینترنت در کشور
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۱۶    ۱۴۰۱/۶/۲۹ کد خبر: 171350 منبع: پرینت

شماری از پایتخت‌نشینان از پایین بودن کیفیت خدمات اینترنتی شکایت می‌کنند و می‌گویند با وجودی که بهای انترنت سنگین است اما کارکرد آن نسبت به گذشته ضعیف شده است.
باشندگان کابل از مسوولان می‌خواهند که به این مشکل رسیدگی کنند و بهای بسته‌های اینترنتی و مخابراتی را کاهش دهند.
به گزارش طلوع، نوید، باشنده کابل، گفت: «مردم نمی‌توانند واقعا که اینترنت یک جی‌بی دو جی‌بی رافعال کنند.»
محمد نسیم، باشنده کابل، گفت: «قیمت اینترنت در افغانستان بگویم تقریبا پنجا چند یا شصت چند بلندتر است چرا این کنترول نمی‌شود از طرف دولت چرا از طرف وزارت مخابرات کنترول نمی‌شود.»

از سویی هم، شماری از دانش‌جویان می‌گویند که به علت سنگینی بهای اینترنت و کیفیت پایین آن، نمی‌توانند مواد درسی شان را از اینترنت تهیه کنند.
عبدالقادر، دانشجو، گفت: «منابع که ما در دانشگاه پوهنتون این‌جا می‌خوانیم به ای اشد ضرورت به اینترنت داریم که از آن معلومات جمع آوری بکنیم که متاسفانه هم قیمت گزاف دارد هم سرعت پایین دارد.»

مسوولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی می‌گویند که پیش از این یک گیگا بایت اینترنت ۲۵۰ افغانی فروخته می‌شد؛ اما اکنون به ۱۱۰ افغانی کاهش یافته است. آنان اطمینان می‌دهند که با وصل شدن ولایت‌ها به فایبر نوری، سرعت اینترنت نیز افزایش خواهد یافت.
عنایت‌الله الکوزی، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، گفت: «وزارت مخابرات وتکنالوژی معلوماتی قیمت اینترنت و مکالمه را در افغانستان کاهش داده هیچ شبکه مخابراتی نمی‌توانند از۱۱۰ افغانی به بالاتر اینترنت را به فروش برساند.»

بیشتر در شهرهای بزرگ افغانستان مردم به خدمات اینترنتی و مخابراتی دسترسی دارند و این خدمات در ولسوالی‌های دوردست کمتر است و مردم با مشکل روبرو است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نارضایتی مردم
قیمت اینترنت
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است