طالبان: پرونده‌های فساد مقامات پیشین موجود است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۳    ۱۴۰۱/۶/۳۰ کد خبر: 171356 منبع: پرینت

معاون اداری نخست وزیر طالبان اظهارداشت پرونده‌های فساد مقامات پیشین افغانستان در محاکم موجود است که بیش از ۶۰ میلیارد افغانی را اختلاس کرده‌ بودند.
به گزارش تسنیم، «عبدالسلام حنفی» معاون اداری نخست وزیر دولت موقت طالبان با تاکید بر اینکه سران کنونی افغانستان در فساد نقشی ندارند، گفت پرونده‌های فساد مقامات پیشین افغانستان در محاکم موجود است که بیش از 60 میلیارد افغانی را اختلاس کرده‌ بودند.

حنفی در نشست حمایت از صاحبان مشاغل اظهارداشت در بودجه سال جاری افغانستان هفت میلیارد افغانی برای تکمیل پروژه کانال انتقال «قوش تپه» در ولایت بلخ نظر گرفته شده است.
وی افزود چندی قبل، وزارت دارایی افغانستان مالیات بر اجناس وارداتی را کاهش داد، ولی تاجران قیمت اجناس در بازار را کاهش ندادند.
حنفی با تاکید بر مالیات دهی گفت با ادادن مالیات افغانستان می‌تواند روی پای خود بایستد. در حکومت‌های گذشته 70 درصد بودجه ملی از سوی خارجی‌ها تامین می شد و تنها 30 درصد از عایدات داخلی بود.

معاون اداری نخست وزیر دولت موقت طالبان اضافه کرد: پرداخت تمامی حقوق کارمندان دولتی از عایدات داخلی افغانستان صورت می‌گیرد و تمام پول‌های دریافتی شهروندان از طریق مالیات نیز برای پیشرفت این کشور به مصرف می‌رسد.
وی تاکید کرد حکومت افغانستان به هیچکس اجاره نمی‌دهد تا پول‌های شهروندان را دزدی یا اختلاس کند.

عبدالسلام حنفی بیان کرد که پرداخت مالیات به خیر کشور است و امارت اسلامی 100 درصد بر روند شفافیت مالیه دهی نظارت دارد.
معاون اداری نخست وزیر طالبان گفت وزارت داریی افغانستان تمام جریمه‌هایی را که قبلا برای صاحبان مشاغل صادر شده بود، لغو کرده است.
وی در پایان سخنانش بار دیگر تاکید کرد با پرداخت مالیات می‌توان بدون کمک کشورهای خارجی، نیازمندی‌های افغانستان را تامین کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پرونده‌های فساد
مقامات پیشین
نظرات بینندگان:

>>>   مالیات را براساس کدام شریعت جمع آوری میکنید.
مالیات ، گمرک پاسپورت ویزه حق العبور در شریعت اسلامی نیست.
در شریعت ، زکات است و عشر است و خمس است نه بانک است و نه بیمه و نه محصول صفایی و نه نوبت ملا .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است