ترکیه 300 مهاجر را در سواحل آنتالیا نجات داد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۳    ۱۴۰۱/۶/۳۰ کد خبر: 171358 منبع: پرینت

اداره کل امور دریایی ترکیه بعد از ظهر روز (سه شنبه) اعلام کرد که 300 مهاجر غیر قانونی (که تابعیت آنها مشخص نشده)، پس از ارسال سیگنال اضطراری از قایق حامل خود در فاصله 190 کیلومتری سواحل استان آنتالیا در جنوب غرب این کشور، نجات پیدا کردند.
اداره کل امور دریایی ترکیه در این باره تاکید کرد که قایق 20 متری حامل 300 مهاجر مذکور در منطقه عملیات جستجو و نجات این کشور در جنوب شهرستان «کاش» در جنوب غرب استان آنتالیا سیگنال اضطراری فرستاد و به دنبال آن نیز، کشتی باری «پائولو تاپیک» به محل وقوع حادثه در دریای مدیترانه هدایت شد.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، بنا بر اعلام این اداره در شبکه های اجتماعی، درخواست کمک قایق مذکور به مرکز تردد در فرماندهی گارد ساحلی ترکیه منتقل شد در حالی که کشتی پائولو تاپیک نیز در ساعت 23:47 شامگاه دوشنبه به وقت محلی (1:17 بامداد سه شنبه به وقت کابل)، شروع به انتقال شمار زیادی از مهاجران به عرشه خود کرد.
اداره کل امور دریایی ترکیه در پایان پیام خود نیز ضمن اعلام این که به ناخدای کشتی پائولو تاپیک اطلاع داده شد که چه مسیری را طی کند تا به قایق های گارد ساحلی این کشور برسد، خاطر نشان ساخت که در نهایت این کشتی توانست خود را با 300 مهاجر غیر قانونی به نقطه مذکور برساند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ترکیه مهاجر
سواحل آنتالیا
نظرات بینندگان:

>>>   خدا خیر بدهد مسولان ترکی را و خدا رحم کنند بر مردم مهاجر و آواره در جهان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است