مارشال دوستم: در دو هفته طالبان را ساقط می‌کنیم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۵۰    ۱۴۰۱/۶/۳۰ کد خبر: 171359 منبع: پرینت

مارشال عبدالرشید دوستم، عضو شورای مقاومت ملی می‌گوید اگر جامعه جهانی از مقاومت در برابر طالبان حمایت کند، ظرف دو هفته حکومت این گروه را ساقط می‌کنند.
این فرمانده پیشین ایتلاف ضد طالبان گفت که بعد از سرنگونی رژیم این گروه، در افغانستان نظام غیرمتمرکز برپا خواهد شد.
مارشال دوستم که به مناسبت سالگرد ترور برهان‌الدین ربانی، رییس شورای عالی صلح حکومت پیشین با سایر اعضای جبهه مقاومت صحبت می‌کرد گفت که این جبهه ملی فعلأ توان حمله ندارد، با این حال او گفت که کارها برای تقویت جبهه جریان دارد و به زودی نتیجه می‌دهد.

مارشال دوستم خطاب به شرکت کنندگان این نشست گفت: "به یاری خدا، کمک ملت و شما دوستان، باردیگر این‌ها (طالبان)‌را سرنگون می‌کنیم"
او گفت: "این‌ها (طالبان) را از هرات، آن‌طرف از کوتل سبزک، این طرف از لوگر (می‎‌زنیم) می‌بینید چه تعداد از این‌ها اسیر می‌شوند. مقاومت کنند، کشته می‌شوند."
آقای دوستم در ادامه به حضور جنگجویان خارجی از کشورهای از آسیای میانه در افغانستان اشاره کرد و حضور آنها "همه آسیای میانه را به تشویش انداخته است."

این عضو شورای عالی مقاومت ملی گفت: "این کشورها تشویش نداشته باشند، به جهان اطمینان می‌دهیم اگر از جبهه مقاومت و شورای عالی مقاومت حمایت بکند، اگر این‌ها را از کوتل سبزک بیرون نکردیم، شما نام مرا یک آدم دیوانه بگذارید، نه مارشال دوستم."
مارشال دوستم همچنین گفته که طرح ترور او و عبدالرب رسول سیاف، عضو دیگر این شورا با کمک نیروهای اطلاعاتی ‌و امنیتی ترکیه خنثی شده است.
آقای د‌وستم توضیح بیشتری نداد اما گفت که مهاجمان انتحاری طالبان قصد کشتن او را داشتند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مارشال دوستم
حکومت طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   مارشال لوطی تنبان را مردار کرده ترکیه گریختی حالا از مقاومت سخن می‌زنی تنها مقاومت زیر لیاف را میکنی فکر کنم که مبارزه همجنسگرایی را تقویت میکنی و این بار همرایی ضیاجان مسعود عروسی میکنی ویا همرایی امپریاطور پلاستکی مزار

>>>   این مزدور کمونیست و گلیم جم دوران حاکمیت خلق و پرچم که سالها در برابر مجاهدان جنگید و با همکاری سربازان ارتش سرخ تجاوزگر تا توانست ملت را کشت و اموال مردم را به غارت برد و معروف به گلیم جم شد. حالا مدافع مردم شده مردم افغانستان خیانت و جنایت خلقی ها و پرچمی ها و دوستمی ها را هرگز از یاد نخواهند برد. آتش جنگ در افغانستان از گور اینها بلند شده و هنوز ادامه دارد. این قماش آدم ها نه غیرت دارند و نه حیا با همه فامیل در بهتری جای ترکیه زندگی می کنند و هر از گاهی مانند خروس بی محل بانگ می زند.

>>>   دوستم تو که مهره شطرنج سوخته ترکیه هستی چه به افاظات با 5 کیلو مدال فرار کردی به ازبکستان و ترکیه .بعد شکست طالبان حتما میخواهی هم اقوام ترک اویغور ازبک چچن و ترکمن بیاوری جای طالبان حکمرانی کند و همه را ترک کنی ؟؟؟
خراسانی

>>>   ضرب شست دوستم را فاشست های قومی قبلا" دیده اند.

>>>   مارشال همیشه هوایی فیر میکنه

>>>   خبرخوش به همه ما.
دریک رای گیری علنی درکوپن هاگن دراثرفشار واصرار مسلمان اشتراک کننده باتاییداکثریت ناچیز علمای جامعه شناسی قبول کردند که همه مسلمانان صدفیصد احمق نیستند، بلکه انگشت شمارمسلمانانی درامریکاواروپا زندگی دارند که بصورت نسبی دربعضی مواردازنعمت تعقل برخوداراند. طورمثال انها میدانند که قتل وانفجاروانتحا وسربریدن تحت نام جهاد،دست بریدن وسنگسار بنام احکام شرعی وچوروچپاول اموال دولتی وشخصی بنام مال غنیمت اعمال زشت وپلید وناپسنداند.
عاقل

>>>   اکه برو گوز ته ده سر چهار راه بزن . تو فعلأ جرعت نمیکنی که طرف نقشه افغانستان نگاه کنی چه رسد به این که تو جنگ کنی .

>>>   راست میکوید شما پول بدهید سلاح بدهید جدانان مملکت را با پول بخرن بفرستن جنگ بعد پیروزی اینا برگردن حکومت کنند بر گرده مردم وهی چور و چپاول کنند شما ازموده شدید و رد شدید تلاش بیهوده نکنید مهره های سوخته

>>>   عاقل بچو
ده در کجا و درخت ها در کجا

>>>   دوستم جان زمانیکه در وطن بودی چه کار کرد توانستی، حالی از ترکیه غز می زنی.
فعلا ما را بانین همین حکومت برای بس است ما همین حکومت را قبول داریم.

>>>   به نویسنده (عاقل بچو)!
اگرنوشته من را چندباردیگربخوانید شایددرک کنیدکه برای درک ان به کمی تعقل ضرورت است.
عاقل

>>>   آقای دوستم! همین جامعهٰ جهانی بود که طالبانرا به قدرت زساند. حالا به خاطر خودت میخواهی کمک تان کند و در دو هفته آنها را نابود نمایند.
اگر دزدی و رزالت و فسادهای اخلاقی شما غنی و دار و دستهٰ حکومت تان نمی بود طالبان هر گز به قدرت نمیرسدند

>>>   عاقل بچو
نگفتی که خودت در کجای این نظر سنجی قرار گرفتی؟؟؟
در جمله انگشت شمار ها یا غیر آنها ، هرچند که قید مسلمانها هم به کار رفته که باید در نظر گرفته شود.

>>>   در افغانستان هر واقعه امکان پذیر است چون ۳۰۰ هزار عسکر در یک روز شکست می کند ویک ملت ۴۰ ملیونی در یک روز فروخته می شود حالا اگر دوستم یا هر خر وسگ دیگر بنام این وآن این وطن را باز بفروشند هیچ شک وجود ندارد یک روز بنام طالب فروخته شدیم شاید حالا بنام تروریست فروخته شویم برای گروه دیگری.
ای خدا رحم کن بر ما ملت مظلوم
اریائی

>>>   به جواب(عاقل بچو)!
من مسلمان هستم ولی احمق نیستم. به حرف ملا گوش میدهم اما درست راازنادرست تفریق میکنم. مثال(خیرالناس من ینفع الناس) واه واه عالی.
کشتن انسان تحت هرنامی وحشت واحماقت.وپوهیدی
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است