نحوه ثبت نام دانش آموزان مهاجر در ایران اعلام شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۱    ۱۴۰۱/۶/۳۱ کد خبر: 171366 منبع: پرینت

اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله ایران با انتشار اطلاعیه‌ای، نحوه و شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان اتباع خارجی غیر قانونی را اعلام کرد.
به گزارش صدای افغان:‌ بر اساس ابلاغیه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت داخله/ کشور جمهوری اسلامی ایران، دانش آموزان اتباع خارجی غیر قانونی به ترتیب ذیل تعیین وضعیت شده است:

1- دانش‌آموزان سال اولی شرکت کننده در طرح “بازشماری” و دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که مقطع تحصیلی یا واحد آموزشی آنان تغییر یافته است با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال جدید 1402-1401 نوبت دریافت نمایند. دارندگان برگه حمایت تحصیلی سال قبل که واحد آموزشی آنان تغییر نیافته است متعاقباً و از اوائل ماه عقرب/ آبان ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال 1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

2- دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار1401/07/30 صادره توسط دفاتر خدمات:

دانش آموزان (بین 6 تا 18 سال) این گروه که پس از دریافت نمونه فرم سنجش سلامت از سایت‏های ادارات کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با همان رسید سرشماری (برگه 1401/07/30 ) برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نماید. این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل ماه قوس/آذر ماه برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

3- دانش‌آموزان ثبت‌نام شده در طرح “سرشماری” دارای رسید به اعتبار1401/07/30 صادره توسط دفاتر پیشخوان:
دانش آموزان (بین 6 تا 18 سال) این گروه که دارای رسید سفید رنگ می باشند با مراجعه به نشانی اینترنتی kanoonnobat.ir نوبت مراجعه به دفاتر حدمات دریافت نمایند. ( به ثبت نام شدگان دارای رسید سفید در هر استان صرفاً به دفاتر همان استان نوبت داده خواهد شد. ضمناً نوبت‌دهی در ولایات/ استان‌های ممنوعه اجرا نخواهد شد) در روز نوبت در مراجعه به دفاتر خدمات پس از انجام فرآیند اداری برای سرپرست و دانش آموز برگه 1401/07/30 صادر و به همراه فرم خام سنجش سلامت تحویل خواهد شد.

این گروه با مراجعه به مراکز جامع خدمات بهداشتی محل سکونت، به همراه پاسخ معاینات پزشکی با برگه جدید معتبر تا 1401/07/30 صادره برای ثبت نام به واحد آموزشی محل سکونت برای ثبت نام موقت مراجعه نمایند.
این گروه پس از ثبت نام موقت در مدارس، متعاقباً و از اوائل ماه قوس/ آذر برای دریافت برگه حمایت تحصیلی سال 1402-1401 به نشانی اینترنتی فوق فراخوانده خواهند شد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دانش آموزان مهاجر
ایران
نظرات بینندگان:

>>>   توصیه من به جوانان مهاجر در ایران این است که در پهلوی تحصیل یک یا دو حرفه را هم بیاموزند چون در این ایام نان پیدا کردن بعد ختم تحصیل ساده نیست.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است