ادامه سوء استفاده از مصونیت سیاسی در المان
تلکس شایعات 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۴۹    ۱۴۰۱/۷/۱۳ کد خبر: 171499 منبع: پرینت

چرا این جریان را رسانه ای ساختم؟
یکی از روز های سرد ماه مارچ ۲۰۲۲ صندق پستی خود را باز نمودم تا ببیتم نامه ای برایم آمده است، متوجه شدم نامه ای بزرگتر از نامه های معمولی داخل صندوق است، آنرا گرفته با کنجکاوی باز نمودم و به مطالعه آن پرداختم. در مرحله اول دقیق متوجه نشدم که این نامه از کجا آمده است؟ سپس با کمال تعجب دیدم نامه از وکیل قونسل افغانستان در منشن، که مرا متهم نموده....، که مطلبی را علیه قونسل افغانستان در منشن نوشته ام و به عنوان مدرک اتهام لینکی از رسانه افغان پیپر را مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۷ نیز ضمیمه نموده است. (عنوان اتهام بنده طوریکه وکیل اقای رحیمی نوشته است (تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/ ۲۷ افغان پیپیر) www.afgahpaper.com
(یک پیپلومات افغان از منصونیت سیاسی خود در المان سوءاستفاده نموده و علیه یک خبرنگار اتهام کاملا بی اساس را وارد کرده است.)

حدود ۲ هفته قبل آقای حمید صدیق که قبلا سفیر افغانستان در برلین بود و چندین بار او را برای برای گفتگو و مصاحیه در سفارت افغانستان در برلین ملاقات نموده بودم بمن زنگ زد و گفت مطلبی در افغان پیپر علیه اقای رحیمی جنرال قونسل افغانستان در منشن نوشته شده است که حقیقت ندارد و افزود که آیا بنده میتوانم این نوشته را از سایت افغان پیپیر حذف نمایم؟
پس از سلام و تعارف گفتم بنده از چنین نوشته ای اطلاع ندارم و چون این نوشته از من نیست نمیتوانم در مورد حذف آن کاری انجام دهم.
در نوشته هایم همیشه نام و نام فامیلی من نوشته است و طوریکه بعدا نگاه کردم نام بنده زیر مطلبی که متهم به نشرآن نشر شده ام نبود.

روزبعد اش دوباره اقای صدیق بمن زنگ زد، تا از نتیجه صحبت اول اش جویا شود، گفتم بنده اصلا چنین مطالبی نمی نویسم و با عرض معذرت بنده کاری در مورد حذف ان کرده نمیتوانم. چون بنده آشنایی نزدیک با مسؤولین آن ندارم. (افغان پیپر بعضی مطالب را از رسانه و یا صفحات مجازی می گیرد) بعضی نوشته های بنده را نیز با ذکر نامم نشر می کنند.

شام همان روز اقای رحیمی جنرال قونسل افغانستان در منشن نیز بمن زنگ زد و صحبت صمیمانه ای باهم داشتم. نخست از متن چنین نوشته ای اظهار تاسف نمودم. جناب رحیمی نیز از بنده خواست تا اگر امکان دارد، این نوشته از افغان پیپر حذف شود. بنده همان جوابی که به اقای حمید صدیق دادم به آقای رحیمی نیز ابراز نمودم که بنده چون نویسنده این گزارش نیستم حذف آن برایم غیرممکن است، شما می توانید مستقیم به آن صفحه که ادرس ایمیل در سایت شان هست تماس بگیرید.
حدود دوهفته از گفتگوی من با آقایان حمید صدیق و رحیمی گذشت، که نامه شدید الحنی از وکیل آقای رحیمی بمن رسید که در آن بنده را متهم نموده اند مطلبی در افغان پیپیر علیه اقای رحیمی نوشته ام.
مشخص نیست به چه دلایلی با سایت افغان پیپر تماس نگرفتند و خواستند بنده را تحت فشار بگذارند؟

در مقابل اتهامات بی اساس آقای رحیمی علیه بنده، وکیلم نامه ای نوشت و اتهامات اقای رحیمی را رد نموده و خواهان اثبات آن شد. وکیلم نوشته بود از وزارت خارجه المان در مورد مصونیت دیپلوماتی اقای رحیمی اقدام خواهد نمود. (در ضمن بنده از رسانه ای کردن این مطالب به وی اطلاع داده ام).
ظاهرا آقای رحیمی از ادامه دعوا منصرف شده و از وکیل اقای رحیمی اینک حدود ۶ ماه است جوابی دریافت نکرده ام. حالا درخواست بنده مصارف هزینه هایی که برای وکیل ام پرداخته ام می باشد. گرچه وی تلفنی گفته است هزینه را خواهد پرداخت ولی بیش از شش هفته می شود خبری از وی نیست.
علت منصرف شدن احتمالی اقای رحیمی جنرال قونسل افغانستان در منشن علیه بنده...
ادامه در قسمت دوم:


قسمت دوم 16/7/1401
به ادامه سوء استفاده مصونیت سیاسی یک دیپلومات افغان در منشن المان علیه یک ژورنالیست...
ببینید چگونه در قونسلگری افغانستان در منشن به گفته وکیل اقای رحیمی گپ های مراجعه کنندگان شنود می شود.
در قسمت اول چگونگی اتهام را نوشتم؛ در نامه وکیلم علیه اتهام قونسل افغانستان در منش ۲۲ اپریل.

وکیل اقای رحیمی در ایمیلی بمن نوشته است، که صدای شما در جنرال قونسلگری افغانستان ثبت شده است و شاهدانی نیز حضور داشته اند که شما گفته اید (که اگر من بخواهم ظرف ۲۴ ساعت می توانسم این نوشته را از افغان پیپر حذف نمایم) به احتمال قوی یکی از این شاهدان اقای حمید صدیق سفیر سابق افغانستان در برلین بوده باشد)
چنین معلوم میشود که در جنرال قونسلگری افغانستان اطاقی برای ثبت صداها و احتمالا تصویر برداری وجود دارد که از مراجعه کنندگان بدون اطلاع آنها صدا و تصویر می گیرند، تا در وقت نیاز از آن استفاده نمایند. در مقابل این اتهام که گویا صدایم ثبت شده است.

وکیل من چنین نوشته است: (در این زمینه برای رعایت نظم باید به این نکته اشاره کرد که موکل ما هرگز رضایت خود را به ضبط تماس های تلفنی خود نداده است. همچنین هیچ دفاع شخصی یا موقعیتی مشابه دفاع شخصی وجود ندارد که به طور استثنایی بتواند نقض حقوق شخصی موکل ما و در نتیجه استفاده از چنین شواهدی را توجیه کند.
حتی اگر ضبط کلی تصویری و صوتی کلیه فرآیندها و ارتباطات در سرقونسولگری در خدمت منافع عالی رتبه دولتی جمهوری اسلامی افغانستان بوده و در نتیجه از نظر رویه قضایی محکمه فدرال مجاز باشد، هرگونه استفاده در این زمینه اختلاف قانون مدنی در هرصورت غیر قابل قبول خواهد بود.)

وکیل من در ادامه نوشته است: (موکل من می داند که اعضای نمایندگی های دیپلماتیک تأسیس شده در جمهوری فدرال آلمان از صلاحیت قضایی آلمان مطابق با کنوانسیون وین در مورد روابط دیپلماتیک مستثنی هستند. با این وجود (اقای منجم زاده) صریحاً این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت عدم رعایت موارد ذکر شده در بالا، از سرقونسولگری جمهوری اسلامی افغانستان در مونیخ به وزارت خارجه در برلین شکایت کند.)

در نامه مورخه۲۱ اپریل ۲۰۲۲ وکیل اقای رحیمی به وکیل ام نوشته است: (ظاهرا اقای رحیمی تصدیق کرد که شما نویسنده مقاله نبوده و اتهامات مطرح شده علیه شما (‌منجم زاده) هیچ پایه و اساسی ندارد و هیچگونه مسوولیتی در مقابل انتشار نامه مذکور در افغان پیپیر را ندارید.)
(در واقع آقای رحیمی باید بابت شرایطی که بی دلیل در این موضوع برای شما و خانواده تان ایجاد کرده است از شما عذرخواهی کند. حداقل از نظر ما این موضوع حل شده است و آقای رحیمی گویا از ادعای خمود منصرف شده است.)

نامه وکیل اقای رحیمی با این عبارت نزدم موجود است، در اینصورت او اتهام خود را پس گرفته است و باید هزینه وکلیل ام را بپردازد و رسما از من عذرخواهی کند. به این ترتیب موضوع کاملا حل خواهد شد. ولی در نهایت عکسبرداری و ثبت صدای مراجعه کنندگان که در جنرال قونسلگری افغانستان در منشن که مسوولیت آنرا اقای رحیمی دارد افشا شده است. (مراجعه کنندگان بهتر است متوجه گفتار و رفتار خود باشند.)

هموطنان عزیز از توجه شما نهایت ممنون.
نظریات شما می تواند در مورد موضوعاتی که برخلاف قانون المان در جنرال قونسلگری افغانستان در منشن اتفاق افتاده است مفید واقع شود.

محمود منجم زاده
(این خبر در بخش تلکس شایعات سایت شبکه اطلاع رسانی افغانستان نشر شده است)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
منصونیت سیاسی
قونسل افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   جناب آقای رحیمی سر به سخره زدند و سر خود شکستند.
منجم زاده عزیز گفته بودند نوشته از من نیست باید قبول میکرد و غیله ختم بود.
اگر زیاد دل شان طاقت نمیکرد بهتر بود از جناب منجم زاده بخواهند که طی یک نوشته یی عدم انتصاب آن نوشته را به خود به اطلاع همه میرساندند و یا اینکه جناب رحیمی در همان صفحه خود قلم میزدند و هم از خود دفاع میکردند و هم میگفتند که طی تماسی با جناب منجم زاده ایشان منصوب بودن این مضمون را به خودشان تکذیب کردند ، چه ضرورت که هم خود پول به وکیل دادند و هم باعث ضیاع پول و وقت منجم زاده گرامی شدند.
چرا عاقل کند کاری که بار آرد پشیمانی.

>>>   در نظامیکه پایه و اساسش به خیانت و کلاه بر داری گذاشته شود از نماینده گان آن بهتر از آن نخواهد شد . آقای رحیمی فکر کرده بود که این جا هم افغانستان است که هر کاری که بکنیم سوال و جواب ندارد باید طبق قانون آلمان مجازات شود . شخص محترم اول باید از آقای رحیمی ادعای شرف بکنند و دوم از حالت دیپلوماتی حذف شود . و بعد به پنجه قانون سپرده و تحت محاکمه قرار بگیرد . این کشور با قانون استوار است. و باید هم تمام مصارف را به پردازد تا در آینده جناب آقای رحیمی از این اشتباهات تکرار نکند
حسین از هانور المان

>>>   با درود و مهر،
نظر به قوانین آلمان طرف مقابل دعوی مفتری شمرده می شود و مکلف به پرداخت هزینه های شما است. در ضمن باید از شما رسما از طریق رسانه های جمعی پوزش بخواهد.
از فرانکفورت المان

>>>   Celine Hoss
بسیار جای تاسف دارد،
همانطور که مقامات ارشد حکومت اشرف غنی به مردم زورگویی کرده و آنها را تهدید میکردند حال در اروپا هم کارمندان سابق نیز به همین روند ادامه می دهند
و در اخر بدون عذرخواهی و انجام مراتب پرداخت و تسویه هزینه های وکیل شما، پاسخگو نیز نیستند
بنده که در اعتبار شما هیچ شکی ندارم
امیدوارم مشکلات بوجود امده برای شما به زودی حل شود

>>>   با درود و رهر،
نظر به قوانین آلمان طرف مقابل دعوی مفتری شمرده می شود و مکلف به پرداخت هزینه های شما است. در ضمن باید از شما رسما از طریق رسانه های جمعی پوزش بخواهد.
عزیز آریانفر

>>>   محمود منجم زاده
http://www.afghanpaper.com/nbody.php?id=169724
این لینک را وکیل اقای رحیمی ضمن نامه خود به عنوان اتهام علیه بنده فرستاده بود ، که لازم است آنرا نشر نمایم . بنده بار ها به اقای رحیمی گفتم که این نوشته بنده نیست

>>>   Celine Hoss
بسیار واضح است که این اتهامات بی اساس و بدون مدرک بوده

>>>   سیده زهرا توسلی
برادر فاروق وردگ است
چه انتظاری می توان‌داشت؟

>>>   Aysha Afghan
من فکر نمی کردم که دیپلومات های افغانستان درخارج هم مانند مقامات حکومت سابق زور گوی باشند حالا که این کونسل بدون دلیل به کسی تهمت زده است اقلا مصارف فردیکه علیه او نا روا شکایت کرده است پول وکیل اش را بدهد و معزرت خواهی کند این دیپلومات باعث ابروریزی افغانستان است و نباید نماینده گی افغانستان را در المان داشته باشد

>>>   Hussein Nojumi
در نظامیکه پایه و اساسش به خیانت و کلاه بر داری گذاشته شود از نماینده گان آن بهتر از آن نخواهد شد . آقای رحیمی فکر کرده بود که این جا هم افغانستان است که هر کاری که بکنیم سوال و جواب ندارد باید طبق قانون آلمان مجازات شود . شخص محترم اول باید از آقای رحیمی ادعای شرف بکنند و دوم از حالت دیپلوماتی حذف شود . و بعد به پنجه قانون سپرده و تحت محاکمه قرار بگیرد . این کشور با قانون استوار است. و باید هم تمام مصارف را به پردازد تا در آینده جناب آقای رحیمی از این اشتباهات تکرار نکند به

>>>   Farah Naz
منجم زاده صاحب ازاین که رسانه یی نمودین کارعالی انجام دادبن بسیار واضح است که این اتهامات بی اساس و بدون مدرک بوده و حق همیشه پیروز میباشد راه تان صاف وهموار باد

>>>   آقای منجمزاده عزیز!
شما بگونه ای موضوع را مطرح نمودید که انگار سایت افغان پیپر جرمی مرتکب شده و شما در ارتکاب آن جرم دخیل نبوده اید. در حالیکه مطلب جنرال قونسل مونشن در قسمت تلکس شایعات این سایت آمده و خیلی هم کار خوبی شده تا مردم بفهمند که با چه موجوداتی در نمایندگی های افغانستان مواجه هستند. شما عوض اینکه از افشاگری های بجای این سایت دفاع کنید علیه مطلب درج شده در این سایت اقدام کردید انگار که افشاگری مفسدان جرم است.....
شیما کابل
>>>   رحيمي (جنرالقونسل مونشن) پول حدوداً ١٥٠٠ تا ٢٠٠٠ جلد پاسپورت را كه تقريباً (٣٠٠٠٠٠ / سیصد هزار) يورو ميشود، از مراجعين و هموطنان عزيز ما اخذ نموده و بطور سيستماتيك مقدار زيادی از اين پول را از حساب بانكي جنرال قونسلی گرفته و به لندن انتقال ميدهد و به مردم بيچاره به اينسو وعده هاي دروغ ميدهد كه برايشان پاسپورت صادر مينمايد. بعد از سقوط جمهوريت، صفت رحيمی راه درآمد خود را آسان ساخته و محصول اسناد و عوايد را از مراجعين بطور نقدی يعنی پول نقد اخذ ميكند تا در آينده از فساد كه انجام ميدهد، هيچگونه سندی باقی نماند.

>>>   كسي است كه در کنسولگری منشن جواب بده الان چند ماه منتظر پاسپورت استيم بخدا كار داريم نه تلفون جواب ميدين نه اميل راه هم دور است نميتونم بخاطر اين كه چرا گزرنامه ام نيامده بيام به من گفتين بعده ١ ماه می اید پنج ماه گذشته خواهش می کنم جواب بدين تا چه وقت مردم را آزار می دهید مگر شما وجدان ندارید

>>>   جنرال صاحب تکلیف انهای که از راه دور می ایند چی هست یعنی ساعت ۶ صبح که حرکت می کنند ۱۱ به مونیخ می رسند. اگر واقعا رسیدگی نمی توانید بگوید که ما به نماینده بن برویم انجا سریع تر کار انجام می شود . اگر مسؤول سفارت کار ها را تنظیم کند ، می توان هر صد نفر را خلاص کنید ولی هیچ کس به فکر مردم نیست همه به عیش و نوش خود مشغول اند

>>>   بالآخره دعوای شما سر چار قران است.
......

>>>   من در اطراف منشن زندگی می گنم دوسال قبل از منش برایم درخواست پاسپورت برای ده سال نمودم تا از مشکلات پاسپورت گرفتن برای مدنی رها شوم من حالا دیگر به قنوسلگری رفتن و امد ندارم ولی یکی از اشنایان می گفت که اقای رحمی جنرال قونسل مدتی است در جنرال قوننسلگری حضور ندارد و معلوم نیست کجا رفته است ولی کارمندان قونسلگری می گوید او به انگلیستان پناهنده شده است جایکه خانم در لندن زندگی نی کند وتابعیت انگلیس را دارد .
نجیب از منشن .

>>>   اين رحيمي بدبخت و مثلي اين به همه نمايندگهاي قونسلي و سياسي حكومت سه نفر غني فضلي و محب فرستادند اينا دزد هاي بيت المال بودند خدا ...شان كند ،كه كرد

>>>   از این که افغان پیپر خیلی از جنایت و فساد ها را افشاء می سازد قابل قدر است ولی بعضی ها خصوصا قدرتمندان از حقیقت خوشان نمی اید انها مخالف آزادی بیان و نشریات هستند . مانند همین کنسول

>>>   این قونسل که ماهانه چندین هزار یورو برای خرج خود موتروان دسترخوان و غیره مهماننی های شخصی که پول انرا نیز از عایدات پاسپورت ها دارد پس چرا مصرف وکیل را نمیدهند تا موضوع حل شود و بیشتر ابروی این قونسل بی ادب نشود.

>>>   گفته میشود اقایب صفت رحیمی در سفر به قطر با چند مقام ارشد طالبان ملاقت نموده و گفته است اگر طالبان او را نماینده سیاسی خود در المان قبول کنند با ایشان همکاری خواهم نموده و معلومات قونسلگری افغانتسان در منشن را در اختیار شان بگذارم منظور از معلومات دادن لیست مخالفان طالبان در المان خواهد بود

>>>   از قول موتروان اقای رحیمی قونسل افغانستان در مونیخ گفته که یکی از موترهای سفارت که برای مهمانان باید کار کند در خدمت چند خانم جوان قرار دارد که انها را به یک رستوانت لوکس برای نان شام می برد و شام انها را به یکی از مهمان خانه قونسگری میبرد این خانم ها باهم انگلیسی گپ می زنند یکی از انها یک خانم افغان است زمانکه دوازه موتر را برای شان باز کردم گفت تشکر .

>>>   صفت الله رحيمی وردك از جمله اقارب نزديك فاروق وردك (خواهرزاده فاروق وردك) ميباشد، وی قبلاً در وزارت معارف بحيث دستيار فاروق وردك و بعداً در وزارت ماليه بحيث ریيس دفتر اكليل حكيمي ايفاي وظيفه مينمود و در اخير به گروپ فضلی و حمدالله محب در آمد و مستقيماً از ارگ بحيث جنرال قونسل مونشن آلمان بدون اينكه يك روز را در وزارت خارجه وظيفه اجرا كرده باشد، تعيين و از دو سال به اينطرف بحيث جنرال قونسل در مونشن ايفاي وظيفه مينمايد.
وي در دزدی هاي فاروق وردك و اكليل حكيمی نيز همدست بود.

>>>   ايد همچو انسانها شناسايي شوند ، تا در آينده در هيچ اداره افغانستان چانس كار را نداشته باشند . واقعاً اين رئييس جمهور دزد ، با فضلي و محب دزد هرچه انسانهاي بد اخلاق و چپاولگر بودند را در ادارات دولتي مقرر ميگردند . من كارمند وزارت خارجه هستم ، در مدت يازده سال ماموريتم يك بار هم چانس مقرري را در خارج نداشتم ، اين نواسه هاي بي بي گل با اين سن و سال خورد شان چطور فراشوتي در بست هاي بلند دولتي از رياست جمهوري به خارج ديسانت ميشدند .
اين جوانك صفت رحيمي صرف بخاطر كه از حزب اسلامي و از اقارب فاروق وردك است بحيث جنرال قونسل در كشور جرمني مقرر ميشود .
خدا لعنت كند خاينين وطن را با اين گندگي شان خصوصا این قونسل بی وجدان

>>>   اقای رحیمی جنرال کنسل محترم افغانستان در منشن بنده نه شما را می شناسم و نه هم اقای منجم زاده را ولی از نوشته منجم زاده معلوم بود که ایشان با شما جنجالی ندارند و از شما احترامانه در نوشته خود یاد کردند و فقط درخواست مصارف وکیل خود را مطالبه نمودند چه بهتراست هزینه کلیل شان را بدهید و این موضوع ادامه را برای همیشه حل نماید به عقیده بنده این تنها راه چاره این موضوع خواد بود البته شما بهترمی دانید
با احترام . اسدالله از کابل

>>>   حالا اقای رحیمی چه برنامه دارند ایا می خواهد مصارف وکیل را بدهد و یا به دعوا ادامه دهد. پول مفت به باد اورده را باید تا خرج زن بازی کند و یا به مردم اتهام ببندد و یا با خانم به رستوان ها خراجی کند گفته شده ولی در سال اول وظفه اش که هنور طالبان نیامده بودند یک خانه در شهر نو کابل به چهار دربند دوکان خریداری کرده است .

>>>   ایا سفارت افغانستان در برلین از چتل کاری های کنسول خود در منشن اطلاع دارد یا او هم به خواب وخیال خود است در حقیقت او مسؤل نمایده گی های سیاسی افغانستان در بن و منشن می باشد . شنود گفتار مراجعه کننده گان در قونسلگری افغانستان در منشن خلاف قانون بوده و انها میتوانند برعلیه سفارت افغانستان که مسؤل نمایده ها درالمان می باشد شکایت کنند .

>>>   خارج شدن رحیمی از المان
چند نفر که با قونسلگری منشن و شحص ر حیمی به علت جوال ندادن انها و شما زیادی از هموطنان شکایت داشتند. به قنسلگری مراجعه نموده و خواهش ملاقات با رحینی را داشتند پس از مدتی یکی از اعضای قونسلگری بیرون شده نزد انها رفت و گفت رحمیی صاحب حضور ندارند. انها گفتند ما هفته اینده می ایم کارمند قونسلگری دید که انها حتما می خواهد ریdس دفتر را ببیند گفت ریس صاحب مدت دوماه است خارج رفته اند اگر میخواهد وقت ملاقات با معاون اش را برای شماد بگیرم انها تشکر کرده رفتند. چند نفر دیگر که انتظار کار های شانرا کرده اند گفت در قونسلگری جنگ برای گرفتن قدرت است از زمانیکه ریس دفتر رفته تمام حساب پولی بانک را برده حالا همه کارمندان یک ماه است معاش نگرفته اند و اگر برای شان پول نرسد شاید تا ماه دیگر اکثر انها قونسلگری را ترک کنند
انور از نورنبرگ المان

>>>   حمید صدیق سفرسابق افغانستان در برلین نیز توانسته پول زیادی را از سفارت سوء استفاده کند حصوصا برای دادن یک وقت برای گرفتن پاسپورت که مدت ها باید منتظر کشید توسط یک کمیشن کارپول گرفته وی که به گفته نزدیکان اش هم تابعیت المان را دارد و هم تابعست امریکا را او بین المان و امریکا در رفت و امد است . تصور می رود وی برای حامد کرزی لبی گری می کند و امکان ان میرود که در زمان حامد کرزی با سازمان های استخباراتی همکاری نزدیک داشته باشد .

>>>   این صفت را من از دوران وزارت مالیه می شناسم او مدت ها در خدمت محب و فاروق وردک بوده ولی های زیادی به دست اورده است کهاین مبلغ ها خو برایش چیزی هم نیست خو پول مردم بيچاره مهاجر دربدر سخت بی وجدان است چاپلوس اکلیل حکیمی بود صفت ها هم داشت صفت جان ما که تا اینجا رسید که حال ازگفتن اش آدم می شرم می کند.
یکی از کارمندان سابق وزارت مالیه کابل

>>>   چنین ادام نا اهلی را چرا کسی از وظیفه اخراج نمی کند . وزارت خارجه افغانستان که همه فرار کردند طالبان هم نمیتوانند او را بر کنار کنند مگر این که رحیمی به طالبان پیمان بسته باشد که با ایشان همکازی نموده و حاضر است نماینده انها را در منش به عهده بگیرد . وزارت خارجه المان چنین افراد را نمی تواند نا مطلوب خوانده و انها را اخراج کند . پس این غده سرطانی همچنان در منش خواهد ماند.
زمری از هانور المان

>>>   اقای رحیمی میخواهد این مشکل حل شود نخست باید معزرت خواهی کند و بعدا هم وبعدا هم پول مصارف وکیل را بدهد . حالا دیگر نمیواند از نصونیت سیاسی خود سوء استفاده کند وزارت خارجه المان از خراب کاهی های وی خوب اطلاع دارد.
فاروق از منشن

>>>   من یکی از کارمندان محلی قونسل گیری افغانستان در منشن هستم که مجبورم نام اصلی خود را ننویسم.
رحیمی در مقابل زنان و دختران مقول بسیار ضعیف بود هر خانم مقوبل را که در اطاق انتظار و یا در بیرون ساحتمان می دید نزد اش رفته می پرسید چه کار دارید خانم و او را به داخل تعمیر و یا اطاق خود هدایت می کرد سر گپ را بالا می اورد که چند سال است المان هستید چه کار دارید کارش را فوری خلاص می کرد و می گفت هروقت کاری داشید بمن زنگ بزنید و ویزیت کارت خود را برایش می داد وشماره تلفون اش را میگرفت .
روزی خانم جوانی به سفارت امد و از من پرسید قونسل هست گفتم مسافرت رفته اگر کاری خدمتی دارید من شما را راهنمایی کنم . این خانم که بسیار ناراحت بود گفت درادر قوسل هر دو روز به من زنگ می زند کجایی چطوری چرا نمی ایی من از کار اش خسته شدم وامد برایت جدا بگویم که مرا راحت بگذارد شما همین پیام را برایش بدهید . گفتم خانم ادرس ایمیل سفارت هست لطفا یک نامه بنویسید که دیگر مزاهم شما نشود خانم تشکر کرد و رفت من هم از ترس قونسل اصلا چیزی برایش نگفتم.
زلمی از منشن

>>>   هماند طورکه مقامات ارشد حکومت اشرف غنی به مردم اهمیت ن و زورگویی میگردند هم اکنون در اروپا هم کارمندان سابق و برحال هم زور گوی می کنند مانند جنرال قونسل افغانستان در منشن که توسط شخص اشرف غنی مقرر شده است . و چنان مغرور هست که فقط رستم زمان می باشند و زور هیچ قدرتی به او نمی رسد حتا اگربه دیگران اهانت کنند. انها درمیان پول و قدرت هستند

>>>   خبری از منشن می رسد ، که قونسل منشن اقای رحیمی یکی از موتر های بنز قونسلگری را فروفته و پواش را به حاب رسمی نگذاشته و با خود به لندن برده است و چنان دیکتاتوری را در محل کار بوجود اورده که کسی جرعت ندارد از رحیمی انتقاد و یا پرسان کند حتا معاون اش . معاون اش مسؤلیت حسات قونسلگری دارد او باید به سفارت افغانستان در برلین گذارش فروش موتر بنزی که برای مهمانان در نظر گرفته شده به سفیر اطلاع دهید .
میروس از منشن

>>>   چنین معلوم می شود که رحیمی کنسل افغانستان در منش اصلا پاسخ گو نیست او اگر غریب میداشت همان روز اول مصارف وکیل را می داد وبا این موضوغ رسوا کننده خاتمه میداد ولی طوریکه معلوم میشود که آب از سر رحیمی گذشته و او به این انتقاد ها رسوا ساختن خود عادت کرده .

>>>   رحیمی یک دزد است اکتر در امد قونسلگری را به جیب خود انداخته نیم معاس کارمندان محلی را برای شان نمی دهد هر کس شکایت کند از کار جوابش می دهد. از کار مندان محلی برای های شخصی خود استفاده می کند.
نجیب منشن
>>>   فساد در عمق حکومت کرزی واشرف ریشه دواده م صفت رحیی هم یکی از اعضای همه بانداست خدا رحیمی را به عصب خود گرفتار کند و پول بین المال را خورده وفرار کرده است او از این پول خیر نمی بیند .
‌رضا از کابل

>>>   رحیمی یرون شک همه نظریلت مردم را خوانده و خود را به خواب زده است قونسل افغانستان در منشن کافی است معزرت خواهی نموده از جایکه از دعوا عقب نشینی کرده مصرف وکیل را بدهد. ولی او انقدر به فکر و شوق زن بازی است که دنیدا را آب ببرد و هنوز در خواب است همین جه شراب اش برشد بس است

>>>   صفت رحيمي جنرال قونسل مونشن به مرور زمان تمام كارمندان محلي جنرال قونسلي را منقك ميكرد .
براي مقرري كارمندان جديد ، سه اصل داشت :
١- يا بايد از وردك ميبودي ، اگر ازحزب اسلامي یا از اقوام فاروق وردک
٢- يا بايد كارمند سابقه وزارت ماليه ميبودي تا در دزدي ها سابقه داشته و بدون مشكل همرايش سر جوال را گرفت .
٣- يا دختر خانم ميبودي ، آنهم مقبول و جوان .
اگر كسي يكي از اين گزينه ها را نميداشت ، به هيچ صورت امكان مقرر شدن در حنرالقونسلي برايش داده نميشد .

>>>   روزي در جريان كار حبيب الله رحمتي شماره يك خانم افغان را كه پاسپورت كار داشت گرفت و از او خواهش كرد كه بعد از وقت رسمي برايت زنگ ميزنم . بي خبر از آنكه شوهرش متوجه بود و شوهرش سرو صدا را راه انداخت و گفت رحیمی را فرد فاسد است و من از دست این بی شرف شکایت می کنم مه با این جا مراجعه می کنم که کار ما حل شود نه اینکه به خانواده ام توهین شود .

>>>   به نظر من اقای منجم زاده باید ادعای شرف کنند چراکه بدون دلیل و مدرک به اقای منجم زاده اتهام زدند
متاسفانه اقای رحیمی فکر می کنند در افغانستان زندگی میکند که اینطور بدون دلیل کسی را متهم کرد ایشان حتی هیچ گونه ابراز پشیمانی هم نکردن و هزینه های وکیل اقای منجم زاده را حتی پرداخت نکردن

>>>   اقای رحیمی به عنوان یک قنسول که باید نماد مردم داری باشند واقعا زشت هست که اتهام بی اساس وارد کنند و زمانی که فهمیدن نمیتوانند اثبات کنند هیچ گونه مسوولیتی را در برابر اشتباه خود نمی پذیرن
ادم تعجب میکنه که آقای رحیمی که در اروپا زندگی میکنند امقدر بی قانون باشن

>>>   من از اقوام خودم که در منشن زندگی میکنن شنیدم که اقای رحیمی بسیار بدنام بودن یک نمونه انسان بی مسوولیت خوشگذران هوسباز
از همچین ادمی بعید نیست چنین کارهایی
اقای رحیمی صد در صد از حقیقتی که در افغان پیپر نوشته سده عصبانی شدن و بعد که دیدن نمیتونن اثبات کنن شکایت خودشون رو پس گرفتن
من اگر جای اقای منجم زاده بودم حتما ازشون شکایت میکردم تا امثال اینها بفهمن که عاقبت تهمت ناروا زدن به کسی چیه
فرشته از اتریش

>>>   وای به حال ما مردم افغانستان که چنین انسان هایی مسوولین حکومتی هستن
بدون اجازه از ضبط صدا و فیلم میکنن همچین چیزی در هیچ کشوری جایز نیست
اقای رحیمی بیشترازین در باتلاقی ک خودت ساختی دست و پا نزن

>>>   صفت رحیمی قونسل فراری منشن در المان عوض اینکه فرار کنند بیاید و پاسخ گو باشد که چرا به یک خبر نگار تهمت بسته و ار او شکایت کرده و سپس شکایت خود را پس گرفته است
رحمت الله


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است