افشای "پلان" واقعی آمریکا در اوکراین
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۱۳    ۱۴۰۱/۷/۲۰ کد خبر: 171546 منبع: پرینت

تحلیگران چینی معتقد اند که آمریکا به دنبال سود جویی کامل از درگیری ها در اوکراین است.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه چینی گلوبال تایمز در مقاله‌ی نوشت: ایالات متحده آمریکا به ویژه از طریق تضعیف اروپا به دنبال سودجویی همه جانبه از تشدید درگیری ها در اوکراین است.

در این مقاله گفته می‌شود که این کشورها علاقه ای به پایان دادن به درگیری اوکراین ندارند. برعکس، اظهارات واشنگتن به هر طریق ممکن "روغن روی آتش می‌ریزد". این نشریه از جمله به "لفاظی های افراطی بایدن" در مورد تهدید "آرماگدون هسته ای" اشاره می کند.
نویسندگان این مقاله می‌گویند: "این کاری است که ایالات متحده انجام می‌دهد زیرا به قلدر بودن عادت کرده است – تحریک تا حد امکان و سپس در صورت افزایش تنش تا حد بحران طرف مقابل را مسئول می‌دانند".

این نشریه معتقد است که ایالات متحده به دنبال کسب منافع همه جانبه از درگیری در اوکراین است. طرح های واشنگتن شامل تشکیل اروپایی است که از نظر انرژی و امنیت بسیار بیشتر به آن وابسته باشد و کشورهای بیشتری را در اردوگاه ضد روسیه درگیر می کند.
این مقاله خاطرنشان می کند: "ایالات متحده از تماشای تشدید درگیری خوشحال است، توسعه آن به هیچ وجه به این بستگی ندارد که آیا اوکراین واقعا مصمم است تا آخرین اوکراینی بجنگد، بلکه به این بستگی دارد که آیا ایالات متحده برای ادامه آن به آن نیاز دارد یا خیر."

روزنامه چینی تاکید می کند که واشنگتن همیشه تلاش دارد خود را " بی گناه" نشان دهد.
این نشریه در پایان می‌نویسد: "مقامات کاخ سفید اکنون مراسم جدیدی برای شفاف‌سازی اظهارات بایدن را روی دست گرفته اند تا نقش تحریک‌کننده آمریکا در درگیری را کمرنگ یا سفید جلوه دهند".

در پس زمینه عملیات ویژه نظامی روسیه، ایالات متحده آمریکا و متحدانش در ناتو همچنان به ارسال سلاح به اوکراین ادامه می دهند. مسکو بارها اعلام کرده است که عرضه تسلیحات غربی تنها درگیری را طولانی تر می کند و انتقال سلاح به اوکراین به یک هدف قانونی برای ارتش روسیه تبدیل می شود.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا روسیه
اوکراین
نظرات بینندگان:

>>>   آمریکا با جنگ عراق و افغانستان سرمایه اعراب را به بانک های خودش منتقل کرد و با جنگ اوکراین سرمایه‌ی اروپایی ها را

>>>   آمریکا با بلعیدن این همه سرمایه انفجار خواهد کرد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است