چهار کشور اروپایی: امکان پذیرش پناهجویان را نداریم
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۴۸    ۱۴۰۱/۸/۲۳ کد خبر: 171789 منبع: پرینت

همزمان با بالا گرفتن اختلافات بین فرانسه و ایتالیا بر سر مساله پذیرش پناهجویان ورودی از سواحل دریای مدیترانه، چهار کشور ساحلی عضو اتحادیه اروپا در بیانیه مشترکی اعلام کردند نمی‌توانند پناهجویان بیشتری را پذیرش کنند.

به گزارش ایرنا، کشورهای ایتالیا، یونان، قبرس و مالت در این بیانیه که شنبه شب منتشر شد، بار دیگر تاکید کردند نمی‌توانند این موضوع را بپذیرند که همه مسوولیت پناهجویان غیرقانونی ورودی به اروپا با کشورهایی است که در مبادی ورودی این افراد قرار دارند.
این چهار کشور افزودند شمار پناهجویانی که دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می‌پذیرند فقط بخش بسیار اندکی از شمار واقعی پناهجویان ورودی به قاره سبز است.
این کشورها همچنین از گروه‌های امدادی خیریه که سالانه جان صدها پناهجو را در دریای مدیترانه نجات می‌دهند، به شدت انتقاد و آنها را به اقدام خودسرانه متهم کردند.

در سه ماه نخست سال جاری میلادی (۲۰۲۲) تعداد مهاجران و پناهجویانی که وارد این اتحادیه شده‌اند در مقایسه با سال ۲۰۱۶ به بالاترین سطح رسیده است.
به نوشته تارنمای یورونیوز تخمین زده می‌شود که بیش از ۴۰ هزار مهاجر و پناهجو بین ژانویه تا مارس سال ۲۰۲۲ وارد اتحادیه ۲۷ عضوی اروپا شده‌اند که ۵۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
کشور اروپایی
پذیرش پناهجویان
نظرات بینندگان:

>>>   پناجو خودش میاید تو دلت امکان پزیرش داری یا نه. در کشور های مردم خو مرداری کردین حالی وقت اش است که قبول کنی

>>>   پذیرش دارند اما باید ماننده اوکرایین ها سفید پوست باشی


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است