اخراج ۱۹۰ هزار مهاجر افغان از ایران
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۰۲    ۱۴۰۱/۸/۲۴ کد خبر: 171793 منبع: پرینت

مسوولان محلی ولایت نیمروز می‌گویند که نزدیک به ۱۹۰هزار مهاجر افغان در جریان شش ماه پسین از ایران برگشت داده شده‌اند.
این مسوولان می‌افزایند که برای دست‌کم ۶۸هزار تن این مهاجران، کمک‌های نقدی و غیرنقدی توزیع شده است.
به گزارش طلوع، صدیق الله نصرت، رییس مهاجرین و عودت کنندگان نیمروز، گفت: «در شش ماه گذشته برای ۶۸۲۵۸ تن از مهاجرانی که از طریق مرز نیمروز از ایران آمده اند، کمک صورت گرفته است.»

در همین حال، مهاجران اخراج شده می‌گویند که شهروندان افغانستان در ایران با دشواری‌های فراوان روبرو هستند.
در همین حال، شماری از کارشناسان می‌گویند که در صورت فراهم شدن زمینه‌های کاری در داخل کشور، میزان مهاجرت‌های غیرقانون کاهش خواهد یافت.
این در حالی‌است است که روزانه صدها شهروند کشور به گونه غیرقانونی به کشورهای همسایه سفر می‌کنند و صدها تن دیگر نیز به گونه اجباری به کشور برگشتانده می‌شوند.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اخراج ایران
مهاجر ایران
نظرات بینندگان:

>>>   مهاجران اخراج شده می‌گویند که شهروندان افغانستان در ایران با دشواری‌های فراوان روبرو هستند./// یه "چس ناله" دیگه. مثل چس ناله های زلنسکی. طلبکاری از دنیا کار همیشگی و میراث پدری ماست. در دنیا 2 طلبکار ابدی وجود دارد. اول یک افغان و دوم زلنسکی (موش کثیف صهیونیست و عامل ویرانی اوکراین). ایران باید برای یکایک مهاجران غیرقانونی افغان که از سرحد تیر می شوند یک ایرانی مقرر کند که بوقت ضرورت برایش از چاینک چای بریزد و موقع دیگر در تشناب طهارتش بگیرد!! در افغانستان هرگاه کسی بجای دروازه از بالای دیوار به داخل حیاطی داخل می شود وظیفه صاحبخانه همی قسم پذیرایی از متجاوز است ونه لت و کوب او!!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است