طنز: با محرم شرعی حمام بروید
 
تاریخ انتشار:   ۱۴:۵۹    ۱۴۰۱/۸/۲۵ کد خبر: 171808 منبع: پرینت

گروه طالبان که مشکل‌ترین بخش حکومتداری‌اش به وجود زنان خلاصه شده یک‌ ماه پیش دستور داد که زنان حمام نکنند. پانزده روز پیش متوجه شد که زنان اگر حمام نکنند مثل افراد طالبان بو می‌گیرند.
شورای رسیدگی به امور زنان که تمام رهبران طالبان عضویت آن را دارند دوباره جلسه گرفتند و گفتند زن‌ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

این بار رهبران طالبان فرمان صادر کردند که زنان اجازه دارند خودشان را بشویند اما… بعد هر چه فکر کردند از «اما» به بعد چیزی به ذهن‌شان نرسید و گفتند: بسیار خوب، بشویند. هفته‌ای گذشت و طالبان فرمان تازه‌ای در مورد زنان صادر نکردند و احساس کردند یک تومور سرطانی با خارش موضعی در مغزشان پیدا شده است. نشستند و دستور دادند که زنان به پارک و ورزشگاه و دواخانه و آرایشگاه نروند.

در همین جلسه یکی هم پیدا شد و گفت که زنان وقتی برای شستشو به حمام عمومی می‌روند به طرف همدیگر با نگاه‌های بی‌ناموسانه می‌بینند. و چنین شد که اکنون ملا هبت‌الله فرمان تازه‌ای صادر کرده و گفته است که زنان باید با محرم شرعی به حمام عمومی بروند. در فرمان جدید آمده است که زنان با محرم به حمام بروند ولی… و از «ولی» به بعد چیزی به ذهنش‌ نگشته و خط را خالی گذاشته است. آگاهان می‌گویند یک هفته دیگر وقت می‌گیرد تا طالبان بفهمد بی‌ناموسی تازه شروع شده است.

حقیقت این است که طالبان هر کار می‌کنند مسئله زنان را نمی‌توانند مدیریت کنند. برای یک طالب درک یک زن همان قدر سخت است که فزیک کوانتوم برای شاگردان کودکستان بهاره. گاهی که با خود فکر می‌کنند و می‌گویند که اگر در افغانستان هیچ زنی نباشد طبعاً امریکا هم نمی‌تواند انتقاد کند که چرا زنان اجازه ندارند به پارک بروند، شادمان می‌شوند اما لحظه‌ای بعد وقتی بیادشان می‌آید که اگر زن نباشد برای ما چه کسی «طالبچه» بزاید و زن چهارم از کجا بگیریم، نظرشان عوض می‌شود.

اما یک راه حل ساده وجود دارد که هنوز به فکر طالبان نرسیده است: اگر این گروه از چین بخواهد که ماشین کودک‌سازی (آن‌هم فقط پسر) برای افغانستان بسازد و زن‌های زیبای پلاستیکی با حجاب شرعی به افغانستان صادر کند، آن‌وقت طالبان می‌توانند تمام زنان افغانستان را حذف کنند و به یک‌باره خود را از این جنجال‌های راحت کنند. کودکان را در مدرسه بزرگ کنند و زنان پلاستیکی را در خانه بند کنند. این بار اگر امریکا بگوید شما چرا به زنان اجازه نمی‌دهید به پارک بروند، طالبان خواهند گفت پلاستیک را چه به پارک. امریکا هم نمی‌تواند چیزی بگوید.

گند حمام عمومی و محرم شرعی هم تا یک هفته دیگر بالا می‌زند. اگر به به این راه حل فکر نکنند، آنوقت مجبور خواهند شد دوباره فرمان حمامی صادر کنند. حالا ببینید!

موسی ظفر
انترنشنال


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
حمام زنانه
طنز
نظرات بینندگان:

>>>   فکر میکنم که در مجموع دوصد کشور جهان،تنها در دوکشور حمام های عمومی وجود دارد،یکی ترکیه که بنام حمام ترکی یاد میشود و دیگری افغانستان که بنام حمام عمومی یاد میشود.
در دیگر کشور ها مردم در خانه هایشان حمام میکنند.
در خانه هایی که بطور معیاری ساخته شده اند و دارای مرکز گرمی و دارای شاور و تپ هستند،مردم به راحتی در خانه هایشان حمام میکنند.
در خانه های قدیمی نیز مردم تشناب دارند و با گرم کردن یک سطل آب،میتوانند سر و جان خود را بشویند.
دنیا به کجا رسیده است و در افغانستان هنوز حمام عمومی و کیسه و کیسه مالی و لنگ حمام و غیره وجود دارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است