معنوی: اسناد جنایات طالبان را به دادگاه لاهه سپردم
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۱۸    ۱۴۰۱/۹/۲ کد خبر: 171856 منبع: پرینت

فضل‌احمد معنوی، وزیر عدلیه‌ی حکومت پیشین می‌گوید که اسناد و مدارک درباره‌ی جنایات جنگی و نقض‌ حقوق بشر را به دادگاه بین‌المللی جرایم در لاهه ارایه کرده است.
او سفر خود به اروپا را موفق‌ خوانده و به نقل از دادگاه لاهه نوشته است: «جنایت‌کاران به عدالت کشانیده می‌شوند».

معنوی نوشته است: «سرانجام اسناد و مدارک دست‌داشته‌ی ما به محکمه سپرده شد و با سطح بلند تصمیم‌گیری صحبت‌های لازم انجام شد.»
او پیشتر اعلام کرده بود که با نهادهای مرتبط حقوق بشری و بعضی شخصیت‌های مطرح کشورهای اروپایی در رابطه به رسیدگی به جنایت‌های روزافزون طالبان گفت‌وگو می‌کند و مستنداتی را که از جرایم جنگی، نقض حقوق بشر و نسل‌کشی توسط طالبان با خود دارد حضوری با آنان شریک می‌کند.

طالبان متهم به نقض گسترده‌‌ای حقوق بشر شده‌اند. از جمله اعضای این گروه متهم هستند که در برخی از ولایت‌ها از جمله پنجشیر اسیران را کشته و غیرنظامیان را شکنجه و تیرباران کرده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنایات طالبان
معنوی لاهه
نظرات بینندگان:

>>>   معنوی خودش یک ....و جنایت کار است تهداب این تمام جنایات را همین اولاد صیغه نهاده است پیش از محاکمه طالبان باید این .....به دار آویخته شود مردم کور نیست و سخن پوچ افرادی ....مانند معنوی را کسی گوش نمیکند

>>>   آرزو داریم جنایات تیکه در چاه آهو پنجشیر شده وقتل عام مردم بیگناه کابل در دهه هفتاد است هم به محاکمه لاهه تسلیم گرده باشید.
زلمی

>>>   ●●● طالبان یا پشتونها این چنین عملکرد (جنایات جرم جنگی، نسل کشی و نقض حقوق بشری...) شانرا در برابر اقوام دیگر (فارسیزبانان...)، نوعی《صواب کردن!》 می پندارند یا تلقی میکنند.
آقای معنوی، ازچنین گپ صواب خبر داشتی یا نه ؟
و آیا در مورد عمل 《صواب شدن》 گروه پشتون=طالبان در دادگاه عدالت لاهه چیزی یادآور شدی یا خیر!؟؟●●●

>>>   دیده شود که محکمه بین المللی چه فیصله میکند.

>>>   اسناد تو را کي میسپارند.هندو هندو را ګفت،مذهب ته ګ......

>>>   معنوی خودش یک دزد و جنایت کار است باید از جنایات خود پاسخ گو باشد معنوی خبیث را مردم افغانستان محکمه خواهد کرد ضرورت به این نیست که اسنادش به کدام دادگاه کفری داده شود

>>>   اين بد بخت گريزى معنوى بازار سياه بايد خودش اول محكمه شود!

>>>   معنوی اگر مرد میبود ایستاد می‌شد و مقابله می‌کرد مانند سگ ماده در غار پت نمی‌شد این خبیث باید به جنایات خود جواب گو باشد

>>>   اگر براستی محکمه ای در کار میبود و این کثافات کمیوجدان می داشتند خودشان باید خود را بدار می زدند و مردم مظلوم و وطن را از شر خود آزاد می ساختند. لعنت ابدی بر این فساد پیشگان و خونخوارن باد که حالا در دامان باداران خود بسر میبرند و با پول های دزدی مردم شریف ما نشخوار می‌کنند.

ایمیل:
لطفا فارسی تایپ کنید. نوشتن آدرس ایمیل الزامی نیست
میتوانید نام و محل سکونت خود را همراه نظرتان برای چاپ ارسال نمایید
پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است