شش نتیجه شگفت انگیز تاریخ مسابقات فوتبال
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۱۷    ۱۴۰۱/۹/۲ کد خبر: 171864 منبع: پرینت

بعد از پیروزی دو بر یک تیم ملی فوتبال عربستان سعودی بر تیم پر قدرت آرجنتاین،‌ مبصرین فوتبال این پیروزی را ششمین شگفتی مسابقات جام جهانی از آغاز این رقابت ها، سال ۱۹۳۰ تا امروز می دانند.

شگفتی نخست بر می گردد به مسابقات جام جهانی فوتبال در ۱۹۵۰ – برازیل و در آن دور تیم ایالات متحده امریکا با بازیکنان که اکثرا مشاغل غیر از فوتبال داشتند یا بازیکنان پارت تایم گفته می شدند، در مقابل تیم قدرتمند و پر آوازه انگلیس قرار گرفتند و در مقابل چشمان از حدقه برآمده دنیا توانستند انگلیس را یک بر صفر شکست دهند. قبل از آغاز مسابقات یکی از روزنامه های معتبر انگلیس نوشته بود که "گوسفندان امریکایی آماده قربانی اند" و عنوان دیگر این بود که "در ده دقیقه اول سه گول به امریکایی ها خواهیم زد". اما با کمال ناباوری در دقیقه سی و هشت گول خوردند و مسابقه را یک بر صفر به تیم تازه کار امریکا واگذار کردند.

دومین نتیجه غیر منتظره در جام جهانی ۱۹۶۶ – انگلستان اتفاق افتاد طوریکه در آن دور تیم تازه ‌وارد کوریای شمالی توانست تیم قدرتمند ایتالیا را که پر از ستاره گان تیم های مشهور اروپا چون انتر میلان، ای ث میلان، یونتوس و لازیو بود را یک بر صفر شکست دهد.

در مسابقات سال ۱۹۹۰ - ایتالیا در حالیکه آرجنتاین قهرمان دور قبل یعنی مسابقات سال ۱۹۸۶ – مکسیکو بود و ستاره گان چون دیگو مارادونا را با خود داشت توسط تیم گمنام کامرون یک بر صفر شکست خورد. اما در همان سال آرجنتاین به فاینل راه یافت و با شکست در مقابل آلمان دوم شد.

شگفتی چهارم بر می گردد به مسابقات جام جهانی ۱۹۹۴ – ایالات متحده امریکا که در آن دور بازهم قهرمان دور قبل یعنی آلمان دو بر یک در مقابل بلغاریا زانو زد و جهان را متحیر ساخت.

در مسابقات جام جهانی ۲۰۰۲ – جاپان و کوریا، قهرمان دور قبل یعنی فرانسه با داشتن ستاره گان فراوان به میدان آمد ولی تیم افریقایی سنیگال یک بر صفر آنها را شکست داد. جالب اینکه فرانسه قهرمان دور قبل بدون امتیاز در مرحله اول چانس صعود پیدا نکرده و بازیکنانش که چهار سال قبل جام طلایی را با خود داشتند، مایوس و نا امید روانه خانه های شان شدند.
فوتبال پر از شگفتی است.

حامد علمی


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسابقات فوتبال
جام جهانی
نظرات بینندگان:

>>>   از شگفتی های مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ - قطر
پلی، سلطان فوتبال جهان در مصاحبه هایش می گفت که هیچگاه نتایج مسابقات خصوصا برنده گان جام جهانی فوتبال را از من نپرسید چون فوتبال غیر قابل پیش بینی است.
زیبایی فوتبال در همین است و در اکثر دوره های جام جهانی فوتبال، اتفاقات نظیر پیروزی شرین عربستان سعودی در برابر ارجنتاین رخ داده است.

>>>   Mohsin Zardadi
لعنت به شرف آنهایی که سپورت را سیاسی ساختند.
در سال 1980 وقتی که برای بار اول بازی های المپیک در مسکو برگزار می شد، کشورهای غربی به رهبری آمریکا، بازی های المپیک مسکو را بایکوت کردند و سپورتمن های خود را نفرستادند. اگرچه قسما سپورتمن های این کشورها در المپیک مسکو اشتراک کردند ولی نه از نام کشور و تحت بیرق کشور و سرود ملی کشور خود.علت بایکوت کردن غربی ها، همانا تجاوز شوروی به خاک افغانستان بود که غرب آن را بهانه ی برای این بایکوت می دانست.
از آن به بعد ، سپورت به خصوص آنچه ارتباط به مسابقات بین المللی می گیرد، متاثراز سیاست شد و هر از گاهی این تاثیر را به نمایش می گذاشت.
اگر چه فیدراسیون بین المللی فوتبال خود را مستقل می داند و کمیته بین المللی المپیک همچنان ادعای استقلال می کند، ولی در عمل طوری که دیده می شود استقلال لازم را ندارند. روی همین علت بود که در سال 2020 در المپیای پیکن، روسیه را تحریم کردند و روی همین علت است که امسال در بازی های قهرمانی جام جهانی فوتبال اجازه ترانسلیشن و باز پخش فوتبال را به بیلاروس ندادند. متقین هستم که این بار جنگ روسیه- اوکراین را بهانه قرار داده و به میلیون ها انسان این دوکشور را که اصلا با سیاست سرو کار ندارند از دیدن بازی های جام جهانی فوتبال، محروم ساختند.
من فکر نمی کنم که آنهایی که می جنگند و یا جنگ را رهبری می کنند، وقت تماشای بازی فوتبال را داشته باشند. آنچه و آنکه از این تحریم ها رنج می برند و متضرر می شوند همان انسان عادی عاری ازسیاست و خشونت است که غربی های دموکرات‌‌‌ و لیبرال ها، انها را ترور روانی می کنند.
ما از دیدن بازی های فوتبال امسال محرومیم گویا اینکه در کره ی دیگری زندگی داشته باشیم.

>>>   علمی صاحب عالیقدر!
ازنظرمخلص تان شگفتتی جالب ان بود که اعراب خرمغز درنمایشات مقدماتی مسابقات فوتبال هم باشمشیرظاهرشدند. سعادت تان را میخواهم.
عاقل

>>>   شگفتی هفتم بر می گردد به تیم ملی ایران که مغرورانه به قطر رفتند و در اولین بازی شش گل در کیسه شان گذاشته شد!😜
شک نکنید اگر تیم ملی نوجوانان افغانستان به جای ایران بازی می کردند. این آبروریزی جهانی اتفاق نمی افتاد وحداقل گلهای کمتری می خوردن.

>>>   ایران دو بر صفر ولز را برد😀😀😀
محمد سعید70 از قم

>>>   درجواب نظریه4-- حضورایران درجام جهانی خودش شگفتی است اگر شما میتوانید فقط از گروه اول بالابیایید حضوردرجام جهانی پیشکش ههههههههههههههه

>>>   به نظر پرداز 4 میگویم بازی فرداشب ایران وآمریکاراحتماببیند.!


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است