تظاهرات ضد امریکا در آلمان شروع شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۰    ۱۴۰۱/۹/۷ کد خبر: 171897 منبع: پرینت

در بزرگترین شهر ایالت نیدرزاکسن آلمان تظاهرات ضد امریکایی عصر روز شنبه برگزار شد که طبق گزارشات پولیس، حدود 1000 نفر و به گفته سازمان دهندگان بیش از 6000 نفر در آن شرکت کردند.
به گزارش اسپوتنیک، روز شنبه، تظاهرات در لایپزیگ برگزار شد که قبلاً توسط مجله Compact، نشریه از نظر ایدئولوژیک نزدیک به AfD جایگزین برای آلمان اعلام شده بود.
معترضان در مرکز شهر راهپیمایی کردند و پس از آن در نزدیکی کنسولگری امریکا در مقابل ساختمان محکه قانون اساسی ایستادند و پرچم های روسیه و آلمان را به اهتزاز درآوردند. تظاهرکنندگان شعار "ami, go home"" امی، به خانه خود برو " را دادند. این شهر همچنین میزبان تظاهرات نیروهای چپ بود که سعی کردند راه تظاهرات ضد امریکایی را در حالی که در جاده نشسته بودند مسدود کنند، پس از آن، یک تعداد از آنها توسط قوای انتظامی بازداشت شدند.

کامپکت گفت: "دیروز، 6000 نفر به اولین تظاهرات سراسری "امی، برو به خانه" در Simsonplatz در مقابل کنسولگری ایالات متحده در لایپزیگ برگزار شد. معترضان سعی کردند به کنسولگری نزدیک شوند، اما در این زمان پولیس تظاهرات را منحل کرده بود.
این نشریه به اهمیت اعتراضات علیه ایالات متحده که آن را "رژیم اشغالگر" می نامد و آلمان را در درگیری ها متهم می کند، اشاره می کند.
سرویس مطبوعاتی پولیس بیش از 1000 شرکت کننده را گزارش نمی دهد، اما در طول تظاهرات افزایش یافته است. به گفته مامورین انتظامی، بیش از 10 نفر در رابطه با حمله به مامورین پولیس، توهین و نقض قانون بازداشت شده اند.

کد (6)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تظاهرات ضدامریکا
آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   وقتی گاز را ۲۰ برابر قیمت می فروشد مشخص هست که آمریکا دشمن آلمان است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است