سرمایه گذاری تولید برق از زغال سنگ در افغانستان!
 
تاریخ انتشار:   ۰۷:۴۸    ۱۴۰۱/۱۰/۳ کد خبر: 172114 منبع: پرینت

سرمایه‌گذاران تاتارستان و ایران، به سرمایه‌گذاری در بخش تولید برق از زغال سنگ در افغانستان اعلام آمادگی کردند.

به گزارش باختر، وزارت صنعت و تجارت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در نشستی به ریاست نورالدین عزیزی سرپرست وزارت صنعت و تجارت و اشتراک معین وزارت معادن و پترولیم و نمایندگان وزارت آب و برق، در رابطه به سرمایه‌گذاری مشترک (KR Group) جمهوری تاتارستان و سرمایه‌گذاران جمهوری اسلامی ایرانی، صحبت شد.
در این نشست که به گونه حضوری و آنلاین برگزار شده بود؛ نمایندگان وزارت‌های آب و برق و معادن و پطرولیم در مورد پروژه‌های که آماده سرمایه‌گذاری اند و نیز مکان‌های استخراج زغال‌سنگ در ولایت مختلف افغانستان معلومات دادند.

همچنان، سرپرست وزارت صنعت و تجارت اطمینان داده است که مسوده‌ی تفاهم‌نامه و معلومات ارایه شده از سوی وزارت‌های آب و برق و معادن و پترولیم به هر دوطرف شریک خواهد شد.
در اخیر این نشست، در رابطه به زمان و مکان ملاقات حضوری و امضای تفاهم‌نامه میان مسئولان (KR Group ) تاتارستان و سرمایه‌گذاران جمهوری اسلامی ایران تصمیم اتخاذ شد.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تاتارستان ایران
زغال سنگ
نظرات بینندگان:

>>>   این دیگر بدترین پلان است جهان بفکر پایین آوردن "کاربن دای اکساید" در اتمسفر اند و ما تازه میخواهیم آنرا بیشتر تولید کنیم. مگر ایرانی ها از خشکسالی چند سال اخیر چیزی نیاموختن؟؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   به اولی..
گرم شدن کره زمین و بالا آمدن سطح اقیانوس ها خطری برای افغانستان نخواهد داشت چون یک کشور کوهستانی است. در ثانی بیشترین تولید کربن دی اکسید توسط کشورهای غربی صورت می گیرد و ابدا حاضر به کاهش تولید خود نیستند. حتی ممکن هدفشان از مشارکت جهانی در کاهش تولید دی اکسید کربن جلوگیری از پیشرفت سایر کشورها و حفظ برتری کشورهای غربی باشد. ژاپن و کشورهای غربی نه تنها تولید دی اکسید کربن را کاهش نمی دهند بلکه سال به سال افزایش می دهند ولی از کشورهای دیگر میخواهند صنعتی نشوند و عقب مانده بمانند

>>>   اگر بخاطر برقی شدن افغانستان زمین به دیگر روی چپه شود بگذارد چپه شود خدا مسئولین را همت بدهد که برای تولید برق تلاش کنند ولو از هر طریق تولید میشود در بیست سال گذشته خو نکردند ظالمان.
بی برق

>>>   دومی
"گرم شدن کره زمین و بالا آمدن سطح اقیانوس ها خطری برای افغانستان نخواهد داشت چون یک کشور کوهستانی است." راستی !!!!! این دانش مضر را از کجا آموخته یی؟؟؟ اول اینکه گرم و سرد شدن خارج از استندرد باعث نازک شدن لایه 'اوزون' میگردد که از یکسو در توازن حرارت زمین رول عمده دارد و از طرف دیگر یک لایه محافظ در مقابل شعاع UV است. کشور کوهستانی یعنی بلندتر از سطح بحر و خبر نداری که شعاع UVدر هر ۱۰۰۰متر بالا کم از کم ۱۰٪ زیادتر میشود (سرطان بیشتر).
"در ثانی بیشترین تولید کربن دی اکسید توسط کشورهای غربی صورت می گیرد و ابدا حاضر به کاهش تولید خود نیستند...." درست است مگر اکثر کشور هایی جهان از همین حالا در پلان آن اند که تا سال ۲۰۳۰ تولید کربن دای اکساید را به مقدار بسیار زیاد کاهش دهند بغییر از چند کشور محدود بشمول امریکایی "رذیل کراسی". دوم اینکه بسیاری کشورها در حال حاضر از کاربن پاک (شسته شده) کار میگیرند تا حداقل از تولید سلفردای اکساید جلوگیری کنند. ذغال سنگ نا شسته ما زودتر ما را غرق خواهد کرد.
سومی (بی برق)
خوبست که بی برق هستی نه بیمار مزمن!!! "اگر بخاطر برقی شدن افغانستان زمین به دیگر روی چپه شود...." نه زمین چپه نمی شود مگر فرزندان آینده این مملکت زودتر از دیگران ضرر می بینند(در متن بالا تشریح شده). فرزندان آینده ات معلول، مبتلا به امراض مزمن، کم عقل و مبتلا به امراض جلدی خواهند بود و اگر برای برقی شدن خودت حاضر به قربانی فرزندان آینده ات هستی، موفق باشی مگر فکر نکنم اینقدر خودخواه باشی.
آتش خاوری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است