قابل توجه دختر خانم ها در ایران، افغانستان و پاکستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۵:۱۲    ۱۴۰۱/۱۰/۶ کد خبر: 172141 منبع: پرینت

قابل توجه دختر خانم ها و والدین آنها در ایران، افغانستان و پاکستان!
ده ها دختر افغانستانی در ایران، که با پسران افغانی که از دورپا به خصوص المان ازدواج نموده ولی شوهران شان فرار کرده اند.
از دوستان به خصوص بانوان محترمی که در فیس بوک با بنده دوست هستند خواهشمندم، درصورت امکان این گزارش را دربرگه فیس بوک خود نشر نمایند تا اگاهی بیشری برای دختر خانم های افغانستانی در افغانستان و پاکستان و والدین شان باشد و اگر دوستان در این مورد اطلاعات بیشتری دارند لطفا نظریات خود را شریک سازند، الیته بدون نام و مشخصات فرد.

امروز میخواهم به مطلب مهمی اشاره کنم که قبلا هم نوشته بودم ولی می بینم هنوزهم دختر خانم ها فریب جوانانی را که از کشورهای اروپایی به خصوص المان، به ایران به هدف ازدواج می آیند و به اصطلاح، باغ های سبز و سرخ را نشان داده با فریب، دختر جوان و خانواده اش را به نکاح راضی می سازند.
والدین با مصرف حدود هزار دالر و یا هزار یورو دست دختر خود را به دست کسی می دهند که حتی اطلاعات اولی را هم در باره اش ندارند و به اندازه کافی نمیشناسند، که نتیجه آن بسیار ناراحت کننده نه تنها برای دختر شان بلکه برای تمام خانواده بوده و تاثیر منفی برجا می گذارد.

تازه داماد گاهی هم با نامزاد اش به سفر رفته و عکس های گوناگون می گیرند و پس روز و یا چند هفته به کشور محل سکونت خود با خارج رفته و برای مدت ها ناپدید میشود با وجود تمام قول و قرار هایی که به نامزاد اش کرده، که این و آن را برایت انجام میدهم و ترا نزد خود به اروپا می اورم همه را فراموش کرده و زن جوان اش را به مشکلات جدی مواجه ساخته، حتی شماره تلفن و ادرس خود را هم عوض نموده که نامزاد اش نتواند با او تماس بگیرد از نفقه برای خانم اش هم خبری نیست. (البته قابل ذکر است همه جوانان چنین ویژگی هایی ندارند)

*پدر و مادر دختر باید در همان مراسم خواستگاری اطلاعات خود را نسبت به داماد آینده شان داشته باشند.
*داماد باید مدارک قانونی آنرا داشته باشد تا بتواند خانم خود را به کشور میزبان ببرد.
در وقت خواستگاری گاهی لاف هایی از قبیل من کار شخصی دارم، خانه شخصی موتر دارم و... بدون انکه فامیل عروس کوچکترین اطلاعی در مورد حقیقت و یا عدم حقیقت اظهارات داماد اینده شان داشته باشند، مراسم نکاح دخترشان را فراهم می کنند.
*فامیل عروس چگونه می تواند اطلاعات درست را از شوهر آینده دختر شان به دست بیاورند؟ نخست اینکه ایا داماد اینده شان مدارک کافی قانونی را دارد تا خانم اش را به اروپا ببرد؟

هرکس در اروپا اگر جایی کارمی کند و یا کار شخصی دارد اسناد مشخصی در این زمینه وجود دارد مانند قرار داد کار و… در مورد خانه نیز قرارداد و اجازه خانه که فقط خودش در آن زنگی می کنند یا اسناد خرید خانه شخصی را داشته باشد و مهم تراز آن باید ثابت کند که قبلا ازدواج نکرده و یا فرزندی ندارد و اگر ثابت شد که زن دارد دختر می تواند رسما طلاق بگیرد و داماد مجبور است طبق قانون شرعی مهریه دختر را هم بپردازد.

اگر داماد بعد از نکاح به محل سکونت اش برمی گردد نفقه دختر را قبلا باید بپردازد تا زمانیکه برای مراسم عروسی نزد فامیل عروس برمی گردد (قبل از مراسم عروسی کم مصرف) باید داماد خانم اش را به کشوری که ساکن می باشد ببرد و اسناد درخواست ویزا را به سفارت مورد نظر ارایه دهد.
مشکلات طلاق برای دختری که شوهر اش او را تنها گذاشته و رفته است.

*بهترخواهد بود تمام شرایط طلاق در نکاح نامه درج شود که اگر تخطی از طرف داماد بوجود امد دختر بتواند خود یک طرفه طلاق قانونی خود را بگیرد. در اینجا میخواهم چند شرط اصلی را بیان کنم که لازم است در نکاح نامه درج شود و یا سند جداکانه که داماد و پدر و یا یکی از اقوام نزدیک انرا امضا نماید.

در چه شرایطی دختر می تواند تقاصای طلاق نماید؟
*اگر مرد یک مریضی لاعلاج داشته و آنر از نامزاد اش پنهان کند.
*اگر قبلا ازداج کرده و یا کودکی داشته باشد و حقیقت را به نامزاد اش نگفته باشد.
و چند مورد دیگر...

در سال های های گذشته از چنین مواردی زیاد نوشتم و همواره خبر این ازدواج هایی که داماد پس از نکاح فرار کرده زیاد اتفاق افتاده است. پس بهتر خواهد بود برای فامیل هایی که همدیگر را خوب نمی شناسند شرایط ازدواج و طلاق را درنظر بگیرند (البته این شرایط برای دختران هم هست که باید حقیقت را به نامزاد اش بگوید)
بنده در حدود ۲۰ سال گذشته بیشتر از ۳۰ مورد به چنین ازدواج هایی که شوهرشان ناپدید شده و سال ها از انها خبری نرسیده است آگاهی دارم که در چند مورد با همکاری خانواده دختر توانستم مشکلات دختر را تا اندازه ای حل نمایم.
ولی متاسفانه این اتفاقات ناگوار هنوز هم اتفاق می افتد و فریب دختران به علت عدم توجه والدین دختران به دام جوانانی که قصد ازدواج ندارند می افتند (به خصوص در ماه گذشته خانمی افغانستانی از ایران به چنین مشکلی برخورده است و جوانی حدود دوسال قبل از المان به ایران امده و با دختری با همین فریب ها نکاج کرده و پس از یک ماه توقف در ایران به المان فرار کرده و خانم اش بدون نفقه و بدون سرنوشت منتظر امدن شوهرش در ایران گذاشته، تا او را با خود به المان ببرد و یا مهریه اش داده طلاق بدهد ولی از نامزاد فریب کار هیچ نشانه ای نیست.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
دختر
ایران افغانستان پاکستان
نظرات بینندگان:

>>>   ده ها دختر افغانستانی در ایران، که با پسران افغانی که از دورپا به خصوص المان ازدواج نموده ولی شوهران شان فرار کرده اند./// این یک «شگرد قدیمی» عزیزان افغان است که سالهاست از آن برای دختران ایرانی بکار می گیرند. با دختران ایرانی ازدواج می کنند و چند سالی هم زندگی می کنند و صاحب چند طفل می شوند و ناگهان به افغانستان فرار می کنند و زن و اطفال خود را بی پول و پیسه رها می کنند. در حاشیه شهر مشهد صدها زن ایرانی بی سرنوشت و رهاشده با اطفال خود روزگار در فقر می گذرانند. پدرشان سراغ دختران دیگر رفته و آنها را هم بدبخت کرده.نانجیبی و رذالت اقسام متنوع دارد.

>>>   شخص محمود منجم زاده که تمام امیدواران و توقع کنندگان توهم گرفته را، پشت مرغ کاملا-سیاه و..... و هم دالنخود سیاه از راهی تایمنی طرف جرمنی از مسیر قله های کوه قاف در شاخ آهوان تیز سرگردان پناه شانرا در عالم برزخ-دنیایی سر شیو و سربالا قوی در قو میدهد و... .

>>>   این تاکتیک افغانهاست نگاهی به سیستان بلوچستان خراسان رضوی و خراسان جنوبی بیندازید تا بفهمید قضیه عکس چیزی است که شما اعلام میکنید
احمد

>>>   مشکل کلی در این است که اگر مردم افغان با خانم های ایرانی ازدواج می کنند برای شنا به اسانی اقامت نمی دهد .به هر صورت از مردی که پس نکاح با زنش به خارح فرار می کند ادرس و شماره تلفون خود را هم عوض میکند و زن را بدوین پراخت نفقه وسرنوشت تنها می گذارید جنایتی است که برحق زنان میکند . در قوانین ایران در چنین وضعیتی زنیکه که شوهر اش فرار کرده میتوان خیلی اسان طلاق قایبی بگیرد درصورتیکه دختران افغان در ایران باید چدین سال طوریکه در بالا ذکر شده منتظر بماند حتا بدون اجازه شوهر نمیتوانند طلاق بگیرند .

>>>   هم وطن سلام
سلام مستحب است جواب واجیب
این دوره قدیم نیست آدم نماهای شهوت باز هرچه دلش
میخواستن میکردند
مخصوصآ قوم آوغان که هین افغان است یا پشتون
اینها هرچه دلش خواستن کردن وحالا دوباره اینها
همان خواب میبیند من از راه به دختران تاجیگ
دختران هزاره اوزبک وقوم های دیکر به شوهر
کردن طالیب نجیس مرگ بهتر است هزار برا بر
از هزار طالیب یک مسحی بهتر است
از طالیب مسلمان نماها آدم کش بچه باز

>>>   ما همیشه به این میگفتیم و می گوییم: زن یا شوهر پارسلی. من ندانستم که ما چرا نمیخواهیم بیاموزیم زیرا شاهد چنین اتفاقات بار هاو بار ها از دهه ۸۰ میلادی (۶۰ شمسی) به بعد بوده ایم ولی عشق غرب همچنان چشمان مان را کور و گوش مارا ناشنوا ساخته است.
بپذیرید حتی آنانیکه پای شان به کشور های غربی رسید (پسر یا دختر) شیرازه یی زنده گی شان دوام نیافت و بیش از ۸۰٪ شان طلاق گرفتند، توافق دختر و پسری که در دو جامعه متفاوت بزرگ شده اند و پیش از عروسی هم هیچگاه دید و باز دید برای آشنایی با هم نداشته اند بسیار مشکل است.
آتش خاوری

>>>   هم وطن من از راه دور سلام میکنم بر مظلومیت
مردم این سرزمین خراب شده
دخترانی هم وطن سلام
یک کلام از شوهر کردن طالیب نجیس هزار مرتبه
مرگ بهتر است وسلام
هم وطن مهاجر

>>>   ملتی که مردمش بر پیمان ها و عهدهای خود متعهد نیستند قطعا سرنوشتی تلخ خواند داشت

>>>   عزیزالله عبداللهی،
قضایای معکوس داستان که شما نوشته کرده اید هم به وفور صورت گرفته،
که دختر وقت دراروپارسیده هم اموال ومنال شوهر ره تصاحب کرده وبرعلیه اش شکایت درج نموده درزندان انداخته،
وسلام


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است