بازار سرحدی میان افغانستان و ازبیکستان ایجاد شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۵    ۱۴۰۱/۱۰/۸ کد خبر: 172153 منبع: پرینت

بازار مشترک سرحدی میان افغانستان و ازبیکستان از سوی مرکز تجارتی بین المللی ترمز ایجاد شد.
مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که بختیار روزی اوف، مسوول مرکز تجارتی بین المللی ترمز، هدف از ایجاد این بازار را توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجارتی میان تاجران دو کشور خوانده است.
به گفته وی، در این پروژه‌ بزرگ که ۷۵ میلیون دالر امریکایی سرمایه‌گذاری شده است؛ علاوه بر ساختمان صحی و مهمان‌خانه‌ها، یک مرکز بزرگ تجارتی تشکیل شده است که به شهروندان دو کشور در سرمایه‌گذاری سهولت‌های را ایجاد می‌کند.

در همین حال، محمد یونس‌ مهمند سرپرست اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، ورود تولیدات افغانستان به بازار های سرحدی را مفید خوانده و گفته است: افغانستان هم تلاش دارد تا چنین بازارها را در خاک خود داشته باشد.
گفته شده است در بازار مشترک میان افغانستان و ازبکستان بیش از چهار هزار دکان، محوطه جداگانه برای تولید و لوژستیک جا داده شده‌ است.
گفتنی است که با پایان کار تمام بخش‌های این مرکز، افغانان می‌توانند بدون ویزه وارد این بازار شوند و به مدت ده روز اقامت داشته باشند. ربانی

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بازار سرحدی
افغانستان ازبیکستان
نظرات بینندگان:

>>>   اعلان از طرف یک قاچاق بر دلسوز
توجه! توجه!
برادران غیورم ده روز فرصت دارید تا بدون ویزا ازمرز ازبکستان گذرکنید.پس هرچه سریعتر با تعویض رخت ولباس، خود را به تیپ و قواره تاجری کارکشته در اورده و از یک زندان بزرگ بنام کشور افغانستان فرار کنید... بشتابید که غفلت مایه حسرت است!
#مارمولک


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است