بیست و دو هزارگدا از شهر کابل، جمع‌آوری شدند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۸    ۱۴۰۱/۱۰/۸ کد خبر: 172154 منبع: پرینت

کمیتۀ جمع‌آوری گداها، از آغاز این برنامه تا ششم جدی سال‌روان، بیست و دو هزار و یک صدوبیست و پنج گدا را از مناطق مختلف شهر کابل، جمع‌آوری کرده است.
به گزارش باختر؛ معاونیت اقتصادی ریاست‌الوزرا امروز با نشر خبرنامه‌ای گفته است که از میان گداهایی جمع‌آوری شده ۱۱ هزار و ۴۳۱ آن زنان استند که پس از ارزیابی چهار هزار و ۸۳۹ تن آنان مستحق و شش هزار و ۵۹۲ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ یی شناسایی شده‌اند.

درهمین‌حال، از میان این گداها، دو ‌هزار و ۵۴۵ تن آن مردان استند که پس از ارزیابی ۸۹۹ تن آنان مستحق و یک‌هزار و ۶۴۶ تن دیگر شان گداهای حرفه‌ ای اند.
هم‌چنان، درمیان گداهای یاد شده، هشت‌هزار و ۱۴۹ کودک نیز شامل است که سه هزار و ۲۰۲ تن آنان مستحق، چهار هزار و ۸۸۳ تن گداهای حرفه‌ یی و ۶۴ تن دیگر شان بی‌سرپرست هستند که کودکان بی‌سرپرست پس از بایومتریک به مراکز آموزشی وزارت کار و امور اجتماعی، فرستاده می‌شوند.
در این مراکز،علاوه براعاشه به کودکان بی‌سرپرست، زمینۀ آموزش نیز برای شان فراهم می‌شود.

این در حالی است که جمعیت هلال احمر افغانی چندی قبل، روند توزیع کمک‌های نقدی به گداهای مستحق در شهر کابل را، آغاز کرد که تا کنون صدها تن از این کمک‌ها مستفید شده‌اند.
در این برنامه، برای هرعضو خانواده‌های گدا ۲۰۰۰ افغانی درهرماه توزیع می‌شود.

کد (3)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گدا
شهر کابل
نظرات بینندگان:

>>>   دعای یک گدا درکابل:
به والله که تنها شما برادران طالبانی استید که با ما فقرا همدردی می کنید! الهی که یک در دنیا وصد در آخرت نصیبتان شود! الهی هرکس که ضد حکومت طالبانه، به شکل گوساله درآید!الهی که دست به هرچی می زنید خاک شود! الهی که همین روزها امارت اسلامی با کلاشینکوف آمریکا را فتح کند! الهی که اربابان پاکستانی شما جیب هایتان را از پیسه و کلدار پرکنند! الهی که هرکدامتان سه تا زن برای خود عقد کنید! الهی که امیر المومنین شما با ملا عمر کور محشورشود! الهی که به همین زودی در یک عملیات انتحاری بترقید!...آمین یارب العالمین!
#مارمولک


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است