نا گفتنی ها در مورد خدمت شاهزاده هری در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۵    ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ کد خبر: 172220 منبع: پرینت

طالبان: "آقای هری! آنهای که شما کشتید مهره های شطرنج نبودند. آنها انسان بودند، خانواده داشتند که منتظر بازگشت آنها بودند".
به گزارش اسپوتنیک، اسکای نیوز با استناد به گزیده ای از کتاب "یدکی" شاهزاده بریتانیا آمده است که هری به قتل 25 افغان در جریان خدمت در افغانستان اعتراف کرده است.
در مورد شاهزاده هری، دوک ساسکس می توان گفت که وی پسر کوچک پادشاه چارلز سوم بریتانیای کبیر و شاه دخت دیانا ولز (1961-1997) است.
در می 2005، شاهزاده هری وارد آکادمی نظامی سلطنتی سندهرست شد.

شاهزاده هری در طول دوره آموزش نظامی 44 هفته ای به مثابه افسر کادت ولز شناخته می شد.
شاهزاده هری از دیسامبر 2007 تا فبروری 2008 در افغانستان خدمت کرد. سفر کاری وی پس از گزارش رسانه های خارجی به پایان رسید.
رسانه ها به نقل از وزارت دفاع بریتانیا گزارش دادند که شاهزاده هری به مدت ده هفته در ولایت هلمند افغانستان ایفائی وظیفه نمود، محل که قوای بریتانیا در آنجا مستقر بودند. خروج او به منطقه درگیری نظامی به دلایل امنیتی در نهایت محرمانه حفظ داشته شد.
او ابتدا در یک پوسته پولیس نزدیک سرحد با پاکستان در جنوب ولایت هلمند خدمت می کرد. سپس او را به شهر گرممره، به پایگاهی که فقط در 500 متری خندق های طالبان قرار داشت، منتقل کردند. در آنجا هری گفت: تمام آرزوهایش به حقیقت پیوستند.
پس از گرمسمیر، هری در بخش دیگری از ولایت هلمند خدمت کرد، اما جزئیات این قسمت خدمت سربازی او به دلایل امنیتی فاش نشد.
در سال 2012 دوره 18 ماهه پیلوت هلیکوپتر نظامی آپاچی را گذراند. در سپتامبر 2012، شاهزاده هری دوباره به افغانستان اعزام شد.
تا جنوری 2013 او به مثابه پیلوت هلیکوپتر آپاچی مستقر در کمپ باستیون وظایف محاربوی را انجام میداد.
در دیسامبر 2012، تعدادی از رسانه های بریتانیایی گزارش دادند که شاهزاده هری احتمالاً یکی از قوماندانان طالبان (این جنبش به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم های سازمان ملل است) را در افغانستان از بین برده باشد.
روزنامه سان به نقل از منابع نظامی گزارش داد که طی یک پرواز در ماه اکتوبر 2012، هری یک راکت هوا به زمین هلفایر را پرتاب کرد و یک توپ 30 میلی متری اتومات را به سوی یکی از رهبران بلندپایه طالبان انداخت کرد.


همانطور که سان به نقل از یک منبع گزارش داد، به دلیل شایستگی های نظامی، همکارانش به وی لقب هری بزرگ را دادند.
هیچ تائید رسمی از اطلاعات در مورد از بین بردن هر یک از شبه نظامیان بلندپایه طالبان توسط شاهزاده وجود ندارد.
در آخرین روز خدمت، هنگامی که رسانه ها از او پرسیدند که آیا هنگام پرواز با هلیکوپتر مخالفین را کشته است، شاهزاده هری پاسخ داد: "بلی، حملات زیاد را انجام داده‌ام."
در ماه جون 2015، شاهزاده هری قوای بریتانیا را با رتبه تورن قوای مسلح را ترک کرد.
در اوایل جنوری 2023، اسکای نیوز با استناد به گزیده ای از کتاب یدکی شاهزاده هری ("یدکی")، گزارش داد که شاهزاده هری بریتانیا به کشته شدن 25 نفر در جریان خدمت در افغانستان اعتراف کرده است.

هری در کتاب خود همچنین می‌نویسد که در سال‌های 2012 تا 2013 در حالی که به عنوان پیلوت هلیکوپتر در افغانستان خدمت می‌کرد، شخصاً با عمله در شش پرواز تعرضی شرکت کرد و هر کدام اهداف زنده را مورد اصابت قرار دادند، اما شاهزاده این کشتارها را موجه دانست.
به گفته هری، پس از بازگشت به پایگاه، او فیلم "کشتن" هر افغان از کمره نصب شده در دماغه هلیکوپتر را خودش مشاهده کرد.
دگروال متقاعد ریچارد کمپ، اسبق قوماندان قوای بریتانیا در افغانستان گفت که اظهارات شاهزاده می تواند امنیت او را به خطر بیندازد. او گفت که ممکن است افراطی های که از طالبان حمایت می کنند اکنون "انگیزه کشتن هری" را داشته باشند.
نمایندگان جنبش "طالبان" نیز (جنبش به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم سازمان ملل است) به سخنان شاهزاده هری واکنش نشان دادند.
انس حقانی سرپرست مشاور وزیر کشور افغانستان به نقل از 9 نیوز گفت: "آقای هری! آنهای که شما کشتید مهره های شطرنج نبودند. آنها انسان بودند، خانواده داشتند که منتظر بازگشت آنها بودند".

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شاهزاده هری
طالبان افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   نتیجه اعتماد به شیاطین "رذالت کراسی" همان بادام تلخ است، امید درس خوبی باشد برای آینده و آینده گان!!!!
آتش خاوری

>>>   همه کشتند ، هری چرا نکشد؟؟؟؟
این مزرعه مقتولین است و این کشور شکارگاه انسان است برای تمام شکارچیان جهان.
همه برای شکار ، چه انسان چه حیوان ، چه پرنده ، اینجا می آیند ، اینجا شکارگاه رایگان است ای شکارچیان جهان بیایید و بشتابید و شکار کنید که مادران این وطن هر روزه فرزندانی را برای مورد شکار گرفتن شما شکارچیان می زایند .
همه کشتند ، کی نه کشت؟؟؟

>>>   خودطالبان (۱۵۰۰) تا انتحار انجام دادن توی ای ۲۰ سال دهها هزار زن وکودک رو تکه تکه کردن، هزاره ها را در راه کابل_بامیان سر بریدند، توی طالب اول از خودت این سوال رو بکن.

>>>   قانون جنگل است نکستی کشته میشوی
بادار هر چیز کرده میتواند. کسانیکه میخواهند که هری محاکمه شود و در هلمند استادان مظاهره کردند این ها کدام فایده ندارد اول از خود شروع کنید درین چهل سال کسانیکه در قتل مردم دست داشتند کی را محاکمه کردید که حالا دست خود را برای بادار خود بالا میکنید
انس حقانی و باقی اینها هم از جمله مهره های شطرنج هستند منتظر آن روز میباشیم

>>>   هم وطن .... زاده ....این کشتار ارا از خودی
طالبان آدم کش چپاوال کر یاد کرفت چپاوال کراچرسی
وقتی درمزار شریف یک طالیب شیاطین سی نفر را
کشت وحالا هری شیطان از شما شیاطین آموخت
از دوران عبدلرحمن قاتل تا حالا چه جنایتها کردید
گور های دسته جمعی پنجشیر هزاران زن گودک را
کشتید در ولالیت دایکندی به طوری وحشیانه تیر باران
کردید هری شیطان از طالبان شیاطین آموخته

>>>   اگر عدالتی در دنیا بود شاهزاده هری نمیباید سالم میبود و ازدواج عاشقانه و فرزندان سالمی میداشت عدالت در دنیا وجود ندارد منتشر کنید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است