گزارش شورای اطلاعات ملی امریکا درباره افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ کد خبر: 172224 منبع: پرینت

گزارش گردآوری شده در ماه جون 2022 تا حدی از سوی مدیر اطلاعات ملی امریکا در دسامبر 2022 از طبقه بندی بیرون شد.
به گزارش اسپوتنیک، بر پایه این گزارش های طبقه بندی شده ای امریکا، گروه طالبان تا سال 2025 به کمک‌های بشردوستانه خارجی وابسته خواهد بود و کنترل را با زور نگه خواهد داشت.

برپایه این گزارش ها، گروه طالبان بیشتر از سال‌های 1996-2001 با جهان تعامل دارد، اما در حاشیه آن باقی می‌ماند، تسلیم فشار بر بنیادگرایی نمی‌شود، تلاش می‌کند تروریستان پنهان را مهار کند. آنها تئوکراسی را بر مدرنیته اولویت خواهند داد، انسجام و کنترل سرزمینی را حتی با دشمنی بخشی از مردم حفظ خواهند کرد. اقتصاد افغانستان تضعیف خواهد شد، آزادسازی اجتماعی و مدنی را محدود خواهد کرد.

در این گزارش همچنان آمده است، که برپایه پیش بینی های خارجی، ممکن افغانستانی ها با کمبود مواد غذایی مواجه خواهند شد. حتی با گرسنگی که باعث مهاجرت داخلی زیاد می شود.
بر پایه داده های این گزارش، ادغام منطقه ای زیر رهبری گروه طالبان ضعیف باقی خواهد ماند، منافع کشورهای منطقه به حداقل خواهد رسید.
درباره تهدید گروه های تروریستی از افغانستان در این گزارش آمده است، که تهدید اصلی داعش است، القاعده به زمان زیادی برای بازیابی نیاز دارد.

یادآوری می کنیم، که گروه طالبان در سال 15 اگوست سال 2021 در یک معامله پیچیده و پنهانی با امریکا یک بار دیگر بر افغانستان چیره شدند و تاکنون دستورهای بسیار سختگیرانه و افراطی را بر شهروندان افغانستان به ویژه زنان به اجرا گذاشته اند و همچنین در جریان بیش از یک سال اقتصاد افغانستان فروپاشیده و بیکاری افزایش پیدا کرده و بیش از 7 میلیون نفر این کشور را ترک کرده و دیگران هم در فکر ترک این کشور است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
شورای اطلاعات
ملی امریکا
نظرات بینندگان:

>>>   چهره کریه "رذالت کراسی" چه خوب از زیر نقاب می برآید، ما لوده هایی داشتیم که از پگاه تا شام ترمپت "دموکراسی" مینواختند و از بشریت و آزادی پف میکردند. نمیدانم با خواندن این متن پشت شان از عرق شرم و جاهلیت تر میشود یا تا هنوز در خواب لوده گی اند!!!!
آتش خاوری

>>>   داعش که است، برای امریکا کدام تهدید نیست،بلکه برای کشور های منطقه تهدید است.بنأ باید منحیث یک تهدید باقی بماند.
اما القاعده که است،یک تهدید برای امریکا است ،بنأ باید ضعیف شده باشد.
حالا معلوم نیست که القاعده دوباره قوی شود،چه خواهد شد؟
و یا این که القاعده و داعش و بوکو حرام و الشباب و ابو سیاف و غیره گروپ ها یکجا شده برضد امریکا شوند،چه خواهند شد؟
یا این که کشور های اروپایی و روسیه و چین و ایران و کشور های عربی و افریقایی و امریکای لاتین،همه دست را بکی کرده،برضد امریکا شوند،امریکا چه خواهد کرد؟
فکر میکنم که امریکا بالای اسراییل محاسبه خواهد کرد.
اما خوشبختانه یا بدبختانه،اسراییل هم بعد از امضای قرارداد برجام با ایران توسط امریکا،از امریکا چندان دل خوش ندارد.
امریکا در فکر این است که تمام ابریدرت های گذشته،بشمول انگلستان و فرانسه و هسپانیه و پرتگال و مغول ها و امپراطوری های بیزانس و روم و یونان و غیره امپراطوری های گذشته،بصورت درست نتوانستند قدرت نمایی کنند،بنأ سرنگون شدند. حالا ما بصورت درست قدرت نمایی میکنیم و تا قاف قیامت باقی خواهیم ماند.
ده کته گی خوب هستی،قار ات هم بد نیست. اما در قسمت زور ات یک رقم اشتباهی هستیم.

>>>   کشور های کفری تا سال ۲۰۲۷ از طالبان کمک می کند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است