تاکید علمای جهان اسلام بر آموزش بانوان در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۵۷    ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ کد خبر: 172225 منبع: پرینت

هیاتی از علمای جهان اسلام که به افغانستان آمده‌اند، می‌گویند که آموزش حق تمامی مسلمانان است و به دختران افغانستان نیز باید اجازه آموزش داده شود.
رییس این هیات می‌گوید که در باره تحصیل و آموزش بانوان با مقام‌های حکومت سرپرست گفت‌وگو کرده است و آنان امارت اسلامی اطمینان داده‌اند که مشکلات موجود را از میان خواهند برداشت.
این هیات پس از دیدار و گفتگو با مقام‌های حکومت سرپرست، نتیجه گفتگوهای شان را با رسانه‌ها در میان گذاشتند.

شیخ دکتور محمد صغیر، دبیرکل اتحادیه جهانی نصرت پیامبر اسلام، می‌گوید: «ما با تمامی رهبران امارت اسلامی که ملاقات کرده‌ایم، موضوع آموزش را مطرح کردیم در دیدار با وزیر تحصیلات عالی، او به ما وعده سپرد که تمامی افغان‌ها مرد و زن را از حق مسلم آموزش محروم نخواهند کرد.»
مولوی حسیب الله حنفی، عالم دین، به طلوع‌نیوز گفت: «آموزش یک ضرورت است؛ از این رو، از امارت اسلامی می‌خواهیم که هرچه زودتر برای آموزش بانوان زمینه را فراهم کند.»

خواست ما از امارت اسلامی این است که، بدون کدام قید و شرط تمامی دروازه های مکاتب، دانشګاه ها و اموزشګاه ها به روی دختران باز کنید، جون تعلیم و تحصیل حق ما است.
از سویی‌هم، هیات علمای جهان اسلام از کشورهای اسلامی می‌خواهند که روابط شان را با امارت اسلامی گسترش دهند و حکومت سرپرست افغانستان را به رسمیت بشناسند.

شیخ دکتور محمد صغیر افزود: «کشورهای اسلامی را دعوت می‌کنیم تا با امارت اسلامی افغانستان رابطه برقرار کنند و نظام آن را به رسمیت بشناسند به آنها کمک کند و همکاری شان را با آنها افزایش دهند.»
این در حالی‌است که سازمان همکاری اسلامی اعلام کرده است که یک نشست فوق‌العاده به روز چهارشنبه در باره تعلیق کار و آموزش بانوان در افغانستان، برگزار می‌کند.
مکتب‌های دختران ۴۸۰ روز می‌شود که به روی دانش‌آموزان بسته هستند و از سه هفته بدینسو، دختران دانشجو نیز از تحصیل محروم شده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
علمای جهان
آموزش بانوان
نظرات بینندگان:

>>>   این به اصطلاح "علمای جهان اسلام" !!!! اول سر کل خود را چاره کنند. این "کشورهای اسلامی بربری" خود لاش خور "رذالت کراسی" اند. مردم فلسطین چندین دهه است که زیر آتش فاشیسم قربانی میدهند و این بی غیرت ها کله هایی بی خاصیت شان از ملک ما بیرون میکنند.
آتش خاوری

>>>   اگرباتاپه تکفیربرپیشانی بی قصورم نکوبید،میخواهم عرض کنم که ۱۶ ایت وحدیث است که دختران نباید مکتب بروندو۱۶ ایت وحدیث است که دختران بایدمکتب بروند،وهمین موضوع باعث مشاجره واختلاف نظرعلما(اصطلاح درست جهلا) جهان اسلام میشودوهرکس مطابق ذوق وسلیقه خودایت وحدیث میپراند.
عاقل

>>>   بل هم وطن امارت آدم کشی امارت چپاوال امارت
سر جدا کردن امارت زنده به گور کردن
امارت بچه بازی پاکستانی و طالیب آدم کش

>>>   این ها علمای جهان اسلام نبودند، چند صوفی مشرک خرافی بودند، و نیروها و وزیر دانای تحصیلات فریب آنها را نمی خورند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است