مسابقه کریکت آسترالیا با افغانستان لغو شد
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۶    ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ کد خبر: 172241 منبع: پرینت

اداره کریکت آسترالیا اعلام کرد که سه بازی یک روزه در برابر‌ تیم ملی کریکت افغانستان را به دلیل وضع محدودیت از سوی امارت اسلامی بر تحصیل و کار دختران و زنان در افغانستان، لغو کرده است.
قرار بود در ماه مارچ سال روان سه بازی یک روزه میان تیم ملی کریکت افغانستان و آسترالیا برگزار شود.

این تصمیم آسترالیا با واکنش‌های کریکت بورد افغانستان و شماری از بازیکنان مشهور افغان از جمله حشمت‌الله شاهدی کاپیتان تیم پنجاه‌آوره و رقابت‌های پنج روزه "Test" روبه‌رو شده است.
آقای شاهدی در صفحه تویترش از اداره کریکت آسترالیا خواسته است که ورزش را سیاسی نکند و تصمیم‌اش را باز بینی کند.
او گفته است که مردم افغانستان در بیش از چهل سال گذشته از خشونت‌ها رنج برده و کریکت بازی دلنشین و سرچشمه خوشی‌ها در این کشور است.

از سویی هم، در خبرنامه‌ای کریکت بورد افغانستان آمده است: «کرکت بورد آسترالیا در بیانیه‌ای اعلام کرده است که سه مسابقه سوپرلیگ جام جهانی آینده با افغانستان را لغو کرده است، کرکت بورد افغانستان این تصمیم را ناعادلانه، زودرس و نگران کننده می داند، که درین مورد به زودی موضع خود را با شورای بین‌المللی کرکت و بورد کرکت استرالیا در میان خواهد گذاشت.»
کریکت بورد افغانستان این تصمیم کریکت بورد آسترالیا را سیاسی، غیرمنطقی، زودرس و یک عقب گرد بزرگ برای ملت افغانستان خوانده است.

کد (3)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مسابقه کریکت
آسترالیا افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   سپورت در افغانستان سیاسی است چون همه چیز از طرف طالب رهبری میشود در غیر آن باید به تیم های سپورتی دختران از جمله فوتبال دختران اجازه فعالیت داده شود.

>>>   خوب شد که لغو شد

>>>   جیمی هریسون، مربی کریکت در واکنش به بیانیه تیم کریکت افغانستان که تصمیم آسترالیا به لغو بازی با افغانستان به دلیل منع آموزش دختران را محکوم کرده، به کنایه نوشت: «برای تلافی، افغانستان باید از بازی با کشورهایی که در آن دختران اجازه رفتن به مکتب را دارند، خودداری کند.»
آقای هریسون این اظهارات را در زیر بیانیه تیم کریکت افغانستان مبنی‌بر محکومیت تصمیم آسترالیا در توییتر بیان کرده است.

روز چهارشنبه تیم کریکت آسترالیا اعلام کرد که در اعتراض به ممنوعیت آموزش دختران توسط طالبان، مسابقه‌اش با تیم کریکت افغانستان را لغو می‌کند. این تیم قرار بود در ماه مارچ آینده سه بازی یک روزه در امارات متحده عربی در برابر افغانستان انجام دهد.
در پی این اقدام، کریکت بورد افغانستان تصمیم آسترالیا را ناعادلانه خواند و محکوم کرد. این واکنش، انتقادهای بسیاری از شهروندان افغانستان را برانگیخته است.

مردم معتقدند تیم کریکت افغانستان باید در کنار زنان و دختران افغانستان در دفاع از حقوق‌شان که توسط طالبان نقض شده است، می‌ایستادند.
دیدار چندی پیش اعضای تیم کریکت با سراج‌الدین حقانی، وزیر داخله طالبان و خاموشی آن‌ها در برابر مظالم طالبان مایه شرمساری است.

>>>   خوب شد که مسابقه کلک دنده لغو شد


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است