نجات ۸۹ افغان از آب‌های یونان و مالت
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۲۹    ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ کد خبر: 172242 منبع: پرینت

یک کشتی شرکت رامفورم هایپریون ۸۹ پناهجوی افغان را که از چند روز به این سو در آب‌های بین مالت و یونان گیر کرده بودند، نجات داد.
به گزارش شفقنا به نقل از رسانه‌های خارجی، یک کشتی بزرگ شرکت رامفورم هایپریون به روز یک‌شنبه در آب‌های میان یونان و مالت با یک قایق کوچک روبه‌رو می‌شود که ۸۹ پناهجو را در خود جا داده است. مسوولان این کشتی، پس از تماس گرفتن با گارد ساحلی ایتالیا تمامی پناهجویان را نجات داده و به آب‌های سیسیل منتقل می‌کند.

گفته شده است که در میان این پناهجویان ۲۵ کودک و ۲۱ زن نیز حضور دارند و تمامی آن‌ها شهروندان افغانستان می‌باشند. همچنان اضافه شده است که قایق این پناهجویان از ترکیه به قصد یونان حرکت کرده بود.
برخی از پناهجویان این قایق گفته اند که ۸ تا ۱۰ روز را در دریا گذرانده اند.
در همین حال مسوولان رامفورم هایپریون گفته‌اند که پناهجویان را عصر یک‌شنبه، به مقامات ایتالیایی در نزدیکی سیسیل تحویل داده‌اند. این شرکت همچنین گفته است که برای پناهجویان سرپناه، غذا و آب فراهم کرده‌است.

ترکیه و یونان یکی از مسیرهای اصلی ورود پناهجویان به اروپا محسوب می شوند. بسیاری از پناهجویان آسیایی و آفریقایی در تلاش هستند تا از طریق دریای اژه به جزایر یونان یا ایتالیا برسند. اما سفرهای دریایی غیرقانونی همواره پر از خطر هستند.
به اساس آمار مرزبانان دریایی، شمار مهاجران غرق یا ناپدید شده در شرق مدیترانه در سال گذشته به ۳۰۰ نفر می رسد که نسبت به سال ۲۰۲۱ افزایش دو مرتبه‌یی را نشان می‌دهد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغان آب‌های
یونان مالت
نظرات بینندگان:


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است