گفتگوی تلفنی امیرعبداللهیان با امیرخان متقی
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۶    ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ کد خبر: 172243 منبع: پرینت

وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با وزیر امور خارجه افغانستان ضمن محکوم کردن عملیات تروریستی دیروز در کابل، بر لزوم همکاری‌در مقابله با تروریست‌ها تأکید کرد.
به گزارش فارس، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان، با محکوم کردن عملیات تروریستی که به جان‌باختن و مجروح شدن تعداد زیادی از کارکنان وزارت امور خارجه افعانستان منجر شد، مراتب تسلیت خود را به سرپرست و کارکنان وزارت خارجه و خانواده های آنان ابلاغ و از خداوند برای مجروحان شفای عاجل مسالت کرد.

در این تماس تلفنی وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت:حمله تروریستی دیروز در مقابل درب ورودی وزارت خارجه افغانستان بسیار تأسف انگیز است و ما به شدت آن را محکوم می‌کنیم. همچنین به خانواده‌های شهدای این حادثه تسلیت می‌گوییم و از خداوند برای مجروحان شفای عاجل مسالت می‌کنیم.
امیرعبداللهیان افزود، تروریسم دشمن مشترک کشورهای منطقه است و آنها در مسیر اهداف و امیال استکبار جهانی با کشتن افراد بیگناه درصدد آن هستند که کشورهای استعمارگر را در کشورهای منطقه مسلط سازند.

امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز در این گفتگو، ضمن تشکر و قدردانی از تماس تلفنی امیرعبداللهیان، با تأکید بر برادری و دوستی مردم دو کشور، بر ضرورت مبارزه قاطع با تروریسم در همکاری با کشورهای همسایه تأکید کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
امیرعبداللهیان
امیرخان متقی
نظرات بینندگان:

>>>   حمله انتحاری بود یا استشهادی؟؟؟؟
سر کلافه گم است.

>>>   عالیقدر نظردهنده اول!
خداوراستی ماراشرماندی. مردم کشی طالب استشهادی وضدطالب انتحاری.همیقدره نمی فهمی؟
عاقل

>>>   از انس جان پرسان شود کسانیکه در این حمله انتحاری کشته شدند انسان نبودند فامیل نداشتند. چونکه داعش و طالب یکی است این قطعات انتخاری برای چه. و اینها که برای انتخاری آماده شده اند. در قطعات خود از بیکاری دیگر کاری ندارند و در طول عمر خود کدام کسبی را یاد نگرفته اند طرف لواطت. بخاطریکه همیشه خود را پت میکنند و ملا هبت الله شان همچنان. انس جان خودت و امثال تان همه مهره های همان شطرنجی هستید که خود تان بلای مردم بیچاره سالهای متمادی این بازی را اجرا نمودید.خوب بنام اسلام عیش و نوش کنید و از عدالت عمری میگفتید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است