برق وارداتی اُزبیکستان به افغانستان قطع شد
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۱۸    ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ کد خبر: 172246 منبع: پرینت

‏شرکت برق‌رسانی (برشنا) از قطع برق وارداتی اُزبیکستان به کشور به علت مشکل‌های فنی در خاک اُزبیکستان خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، شرکت برق افغانستان در تویترش نوشته است، که مسئولان این شرکت برای حل پرچاوی برق ۷۵ میگاوات برق وارداتی تاجیکستان را به کابل، قندوز و تخار وصل کرده‌اند.

به گفته‌ ای شرکت برق افغانستان، دستگاه حرارتی تره‌خیل نیز با تولید ۶۰ ‏میگاوات برق فعال شده و از منابع برق آبی داخلی به حد زیاد برق تولید می‌گردد که در قدم نخست به درمانگاه ها و اداره های مهم امنیتی و در قدم دوم به ساحه های رهایشی به شکل نوبت‌وار برق توزیع می‌‌شود.
یادآوری می کنیم، که شرکت برق‌رسانی‌افغانستان به تازگی قرارداد تورید برق در سال ۲۰۲۳ را با شرکت ملی برق اُزبیکستان و تاجیکستان امضا کرده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
برق وارداتی
اُزبیکستان افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   بد بختی پشت بد بختی
نمیدانم که در کتاب قدوری و منیه و شرح وقایه در مورد حل این مشکلات چه فرموده اند شورای علما باید در مورد جلسه کنند تا شاید مشکلات زمستان را تا تابستان حل کنند.

>>>   آسیای میانه با یورش طوفان زمستانی روبروست و در قدم اول خودش نیاز به برق دارد.
در تابستان برق کافی به افغانستان صادر میکند.

>>>   هیچوقت به کشورهای ترک اعتماد نکنید ایران و ببینید ترکمنستان همیشه فصل سرما قیمت گازش و زیاد میکنه یا جریان گاز وارداتی به ایران و قطع میکنه تو ایران هم ترکهای ایران اجازه سکونت و اقامت به هیچ افغانی حتی به ازبکها و ترکمنهای افغان و نمیدن حتی چشم دیدن غیرترکهای ایرانی و تو شهرهاشون ندارن اما خودشون دسته دسته ریختن شهرهای غیرترکی ایران من فارس نیستم واقعیت و نوشتم


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است