پومپئو: اشرف غنی انتخابات را دزدیده بود
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۲۱    ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ کد خبر: 172247 منبع: پرینت

مایک پومپئو، وزیر خارجه پیشین امریکا می‌گوید که او هرگز از رییس‌جمهور غنی نخواسته بود از قدرت کنار برود؛ اما با آقای غنی به«تنگ» آمده بود. او افزوده که اشرف غنی انتخابات را دزدیده بود؛ اما خود را رییس جمهور منتخب می‌خواند.
او این گفته‌ها را (پنج‌شنبه ۱۲ جنوری) در انستیتیوت سیاست در دانش‌گاه شیکاگو بیان کرده است.
او گفت که محمد اشرف غنی هم‌واره مخالف گفتگوها با طالبان بود.

به گفته‌ی وزیر خارجه پیشین امریکا، کشورش در راه رسیدن به توافق صلح با طالبان بود، اما رسیدن به این توافق نیازمند حضور امریکا در افغانستان بود.
آقای پومپئو اضافه کرده است: «اشرف غنی برای‌ صلح آماده نبود و این بسیار مایه‌ی تأسف بود.»
نام‌برده افزوده که برخلاف زلنسکی که تصمیم گرفت بماند، رییس‌جمهور غنی به هواپیما بالا شد و به جایی رفت تا زندگی مصئون داشته باشد. در حالی‌که شماری زیادی از مردم در افغانستان رنج می‌برند.

آقای پومپئو گفت که خروج از افغانستان یک پایان بد برای ارتش امریکا بود و این باعث شده است که رقیبان امریکا به اندازه‌ای که باید از امریکا بترسند، نمی ترسند.
او علاوه کرده است: «به‌عنوان رییس سی آی ای، رییس جمهور بر من فشار می‌آورد تا زودتر از افغانستان بیرون شویم؛ اما ما با آنان بسیار واضح می‌گفتیم که نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم. پس ما از ۱۵ هزار نیروی امریکا، به ۲ هزار و ۵۰۰ تن در جریان چهار سال رسیدیم. اما وقتی من را میدید رییس جمهور می‎گفت مایک تو به سرعت به پیش نمی‌روی و من برایش یادآوری می‌کردم که اگر ما دو هزار و ۵۰۰ سرباز را به یکبارگی بیرون کنیم، چیزهای بدی رخ خواهند داد و زمانی که رییس‌جمهور بایدن این انتخاب را کرد، همان اتفاق بد افتاد.»
او به گونه‌ی تلویحی گفت که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان به ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه جرأت داد تا به اوکراین حمله کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پومپئو انتخابات
اشرف غنی
نظرات بینندگان:

>>>   مایک پومپیو دروغ میگوید.
دونالد ترامپ پنج تریلیون دلار بودجه اضافی دولت را تحت نام مبارزه با ویروس کرونا در جیب خود زد و به مایک پومپیو یک دلار هم نداد، بنأ مایک پومپیو افغانستان را در مذاکرات قطر به کشور های عربی فروخت.
این تنها وزیر رییس سس،آی، ای و وزیر خارجه امریکا نیست که خورد و برد و فروش کرده است، بلکه هیلری کلینتن هم بنام جنگ ارتش پاکستان علیه طالبان پاکستانی،از ملالی یوسفزی،ستاره محفل جور کرده و او را به ملل متحد برد تا بیانیه بدهد و بعداً پنج ملیارد دلار بنام کمک به ارتش پاکستان بودجه گرفت.
رییس سی،آی،ای فعلی نیز از عربستان پول رشوت گرفته است تا در کابینه امریکا هر تصویبی که علیه عربستان صورت میگیرد،او را خبر کند.
همه شان فساد پیشه هستند و در فساد و خورد و برد بودجه امریکا دست دارند.

>>>   پمپو گفت که از رقیب اش کرده ماهرانه عمل کرد و این در زبان فارسی ساده یعنی هردو دزدیدند یکی ماهرانه و یکی غیر ماهرانه
اما
مهمتر از همه این است که این کار در زیر ریش امریکایی ها اتفاق افتاد و نوکر بی شرف شان خلیلزاد در مراسم تاج پوشی دزد ماهر اشتراک کرد و بر دزدی اش صحه گذاشت.

>>>   غنی از قوم و قبیله و مادر و پدر دزد بود و است.

>>>   شما ها دیگر چقدر بی شرم و ح بی حیا و بی .جدان هستید
غنی به دستور شما رای ها را دزدی کرد او کی بود جز مرد شرف باخته و دست نشانده شما ؟ چرا ان زمان نگفتی که غنی رای ها را دزدی کرد او مگر چون عروسکی به دست شما چهره آرایی نمی شد ؟ مگر کنترول او بدست شما نبود ؟ مگر شما نبودید که به او دستور دادید که رای ها را دزدی بکند ؟ مگر او بدون اجازه شما آب می خورد ؟ خر خودتان هستید . جنایات سیاست های خارجی امریکا مدت های مدیدی است که برای جهان آشکارا شده . من ننگم می آید که در مورد افراد فاسدی چون تو و غنی بنویسم .

>>>   الان یادش افتاد ؟ یه ساله غنی رفته چقدر این آمریکایبها وقیح هستند اشرف غنی با چراغ سبز آمریکا و زمان حضور آمریکاییها دوبار رئیس جمهور شد

>>>   غنی از پدر پدر دزد تربیت شده بود اما با این دزدی و فرار خود روی خورا تا ابد سیاه و مردم را به تباهی کشاند خداوند این دزد را به قهر و غضب خود گرفتار کند گرچه گرفتار هم شده و هر لحظه در عذاب وجدان سیاه خود می سوزد<


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است