افراد ارتباطی طالبان دوباره به کابل بازگشتند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۲۱    ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ کد خبر: 172258 منبع: پرینت

آمارهای کمیسیون تماس با شخصیت‌ها نشان می‌دهند که بیش از ۱۰۰ چهره سیاسی و کارمندان دولت پیشین در سه ماه گذشته به کشور برگشته‌اند.
احمدالله وثیق، سخنگوی این کمیسیون، می‌گوید که برگشت کنندگان شامل وزیران، والیان و شخصیت‌های گوناگون می‌شوند و این روند (برگشت چهره‌ها) به سرعت ادامه دارد.

بربنیاد آمارهای این کمیسیون، تا کنون ۴۷۱ چهره سیاسی و مقام‌های حکومت پیشین در هماهنگی با کمیسیون تماس با شخصیت‌ها به کشور برگشته‌اند.
آقای وثیق گفت: «در سطح معاونان، وزیران، والیان، فرماندهان امنیه، اعضای مجلس نمایندگان و مشرانو جرگه، معاونین و اعضای پارلمان، در بخش استخبارات افسران نظامی، جنرالان و فرماندهان، هم‌چنین در بخش پولیس؛ یعنی افراد در هر سطح برگشته‌اند.»

همزمان با این، شیرمحمد عباس استانکزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از شهروندان کشور می‌خواهد که در افغانستان بمانند و در پیشرفت کشور سهم بگیرند.
به گزارش طلوع، آقای استانکزی گفته است: «این وظیفه هر فرد ما است تا با این مورد مبارزه و مجادله کنیم زمینه خارج شاید مساعد باشد بسیاری از برادران می‌توانند هر کسی می‌تواند سرحدات افغانستان آزاد است هیچ کس روی کسی را نگرفته است هر کسی می‌تواند به بیرون برود؛ اما بیرون رفتن راه‌حل نیست و زندگی که در کشور است، در خارج نیست.»

کمیسیون تماس با شخصیت‌ها بر بنیاد فرمان رهبر امارت اسلامی در ماه ثور سال ۱۴۰۱ هجری خورشیدی ایجاد شد. این کمیسیون وظیفه دارد تا زمینه برگشت چهره‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و افراد ملکی که در هنگام سقوط نظام جمهوری به بیرون از کشور رفته‌اند، را فراهم کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بازگشت
افراد طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   این گزارش ناقص وناتکمیل است. درصورتیکه گزارشگر واضح می ساخت که برگشت کننده ها چندفیصد مربوط کدام ملیت است، هم گزارش مکمل میشد وهم جالب گپ معلوم است که کیهابرگشتند. درست است فیصدی خران فوق العاده درشت است، ولی صدفیصدهمه مردم خرنیستند.
عاقل

>>>   اگرحمارت فرمانی صادرمیکردکه هیچ برگشت کننده حق ندارداز اموال منقول یاغیرمنقول خودچیزی رابه فروش برساند،واله اگرپشک هم دوباره برمیگشت.
هموتونیست؟

>>>   آمده اند تا مزد خیانت خود را از طالبان بدست آورند اما به جای آن رسوای دنیا و آخرت شده و دوباره بر میگردند.
اصولی ها و بی اصول ها و دزد ها و چکری ها و همه و همه دوسیه داران آی اس آی و موکران قدیم پاکستان بودند.

>>>   با عاقل پوره موافق ام
آتش خاوری

>>>   خاوری صاحب عالیقدر.
ممنون تشویق همیشگی تان.
عاقل


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است