نهاد پاملرنه فعالیت‌اش را در افغانستان از سر می‌گیرد
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۱    ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ کد خبر: 172268 منبع: پرینت

نهاد پاملرنه در یک خبرنامه اعلام کرد که فعالیت‌اش را در بخش بهداشت و تغذیه در افغانستان، از سر می‌گیرد.
این نهاد همچنان گفته است که وزارت صحت عامه حکومت سرپرست اجازه داده است تا کارمندان بانو در این نهاد به کارهای شان ادامه دهند.
خبرنامه این نهاد تاکید دارد که بانوان در پیش‌برد کار در نهاد پاملرنه نقش مهم دارند.

سازمان کی‌یرانترنشنل یا پاملرنه گفته است: «کارمندان زن بخش مهم نهاد ما هستند و ما بی آنان نمی‌توانیم به گونه اصولی برای مردم افغانستان کمک‌رسانی کنیم بنابراین ما از این فرصت برای ازسرگیری فعالیت‌های بهداشتی و تغذیه با توجه به بحران بشری کنونی که در افغانستان جریان دارد، استقبال می‌کنیم.»

همزمان با این، سخنگوی وزارت صحت عامه می‌گوید که برای بانوان در بخش بهداشت محدودیت وضع نشده است و این نهادها بربنیاد تصمیم خودشان فعالیت‌ شان را متوقف کرده بودند.
به گزارش طلوع، شرافت زمان امرخیل، سخنگوی وزارت صحت عامه، می‌گوید: «در قدم نخست پرسونل که مربوط وزارت صحت می‌شود الحمدالله در کار آنها کدام مشکلی پیش نیامده است و کار و فعالیت‌های آنها جریان دارد و بعضی از نهادها به دلیل سوءتفاهم فعالیت‌های خود را متوقف کرده بود که در این مورد مجلس صورت گرفت و این نهادها دوباره کار شان را از سر گرفته‌اند.»

در همین حال، معاون سخنگوی سازمان ملل متحد می‌گوید که پول‌های نقد که وارد افغانستان می‌شود، در بخش کمک‌های بشردوستانه هزینه می‌شوند.
استفانی ترمبلی، معاون سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد، گفته است: «ما از این بودجه برای انجام کار سازمان ملل و در درجه اول برای ارایه کمک‌های بشردوستانه حیاتی به میلیون‌ها افغانی که به آن نیاز دارند، استفاده می‌کنیم.»

پس از صدور نامه وزارت اقتصاد در باره تعلیق کار بانوان در نهادهای غیرحکومتی، چهار نهاد فعالیت‌های شان را در افغانستان به حالت تعلیق درآوردند و از دو روز بدینسو دو سازمان بخشی از فعالیت‌های شان را از سر گرفته‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
نهاد پاملرنه
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   شاید هم این نام پختونوالی "پاملرنه" ضامن فعالیت آن شده است؟؟؟
آتش خاوری

>>>   نهاد پاملرنه در بخش صحت خانم ها و تغذیه اطفال،کمک های بشردوستانه ارایه میکنند و آنها ضرورت به پرسوتل اناث دارند.
در دیگر بخش ها،بشمول توزیع مواد خوراکه و غذایی و سایر بخش های تعلیمی و کمک های بازسازی و غیره،شاید ضرورت کمتر به طبقه اناث موجود باشد و یا هم ضرورت نباشد.
بهرصورت باید زمینه آموزش و کار و فعالیت طبقه اناث در جامعه فراهم شود، در شهر ها،خصوصاً شهر کابل که مرکز تمدن افغانستان است.
البته در اطراف افغانستان در طول تمام دولت های افغانستان،بنا بر کلتور و عنعنات و رسم و رواج مردم و محافظه کار بودن مردم،این زمینه هیچوقت مهبا نبوده است.
چنانچه بعد از پیروزی مجاهدین و آمدن شان به کابل،یکی از باشندگان شهر کابل به کدام مجاهد گفته بود: شما چرک ها،همراه پکول های چرک تان،از کجا به شهر کابل سرازیر شدید؟
آن مجاهد در جواب اش گفت:اگر ما نمی بودیم،حالا بی بی ات صتف سوم کورس سواد آموزی بود.
در زمان دولت جمهوری دموکراتیک افغانستان،برای بزرگ سالان،غرض یادگرفتن سواد،کورس های سواد آموزی دایر میشد.

>>>   پس دوباره کم کم گندگی شروع میشود زن و مرد که یکجای شد امکان ندارد که فجایع جنسی رخ ندهد اما اینبار همه نشانه ها سمت امارت اسلامی است که تا بتوانند از این طریق مسلمانان را توحین و بی آبرو بسازند امارت اسلامی باید متوجه توطعه دشمنان باشد

>>>   خطاب به اخری ودرجواب هجویاتش:
گندگی این نیست که تو می گویی
گندگی این است که در قرن بیست ویکم زنان را به دلایل مسخره از جامعه حذف کنیم.
کدام جامعه را دیده ای که بدون حضورزنان به بالندگی برسد؟
ما کی میخاهیم ادم شویم؟ کی میخاهیم از این پیله چرک وبویناک خود بدرآییم؟ کی میخاهیم به منافع ملی بیندیشیم و جهل وخرافت وتعصبات کور در اتش بیندازیم؟کی میخاهیم به دختران خود حق زندگی بدهیم؟ به والله که تا این مفکورات را داشته باشیم مستحق هرگونه خفت وخواری هستیم و فقر وفلاکت تنها نصیبمان از این دنیاست

>>>   این نهاد یک نهاد فاشست پرور و متعصب می باشد.
فعالیت های این نهاد کلا در جنوب بین پشتونها است و تمام کارمندانش نیز طالبان می باشد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است