واکنش طالبان به تشکیل احزاب در بیرون از افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۷    ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ کد خبر: 172269 منبع: پرینت

اعلام حزب تازه در بیرون از کشور، راه‌حل برای مشکلات افغانستان نیست.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، در واکنش به ایجاد حزب تازه که از سوی رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی اعلام شده است، می‌گوید که این افراد در داخل افغانستان آزمون شان را داده‌اند.
ایجاد نظام غیرمتمرکز، یکی از هدف‌های مهم این حزب اعلام شده است.
آقای مجاهد گفت: «اعلام احزاب و اعلام تحرکات راه‌حل مشکل نیست چون آن‌ها یک بار تجربه شده‌اند حتی اگر صد بار رنگ و پوش خود را عوض کنند، افغان‌ها آنها را می‌شناسند امتحان هم دادند و نتیجه نداند. دیگر نباید برای افزایش درد افغان‌ها تلاش کرد.»

رحمت الله نبیل حزبی را زیر نام "حزب ملی آزادی افغانستان" اعلام کرد. آقای نبیل در هنگام اعلام این حزب، از جامعه جهانی، کشورهای همسایه و چهره‌های سیاسی خواست که برای آغاز گفتمان ملی اقدام کنند.
به گزارش طلوع، رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی، گفته است: «برای عبور از بحران جاری و تامین صلح پایدار در کشور سهم گیری در تدویر مجلس بزرگ موسسان به اشتراک نمایندگان منتخب مردم و طرف‌های ذی دخل در قضایای کشور می‌باشد.»

پس از سقوط نظام جمهوری، شماری از احزاب و گروه‌هایی شکل گرفته‌اند.
تا اکنون ۷۳ حزب سیاسی در افغانستان از وزارت عدلیه جواز فعالیت گرفته‌اند؛ اما بسیاری از سران این احزاب کشور را ترک کرده و در بیرون بودوباش دارند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
واکنش طالبان
تشکیل احزاب
نظرات بینندگان:

>>>   این رحمت همانی نیست که در رکاب "زی" ها خدمت میکرد؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   قصه حزب در کله پزی مفت شده و مفت است

>>>   طالبان هم بار اول امتحان دادند و ناکام شدند و حالا بار دوم با همان شیوه در جهت ناکام شدن روان هستند.
احزاب خارج از کشور برای دوران پسا طالبان آماده میشوند چون طالبان رفتنی هستند.

>>>   جو بابدن بعد از خروج قوای امریکایی از افغانستان،در یک مصاحبه مطبوعاتی اش در میان ژورنالستان گفت:هرکسی که فکر میکند که مردم و ملت های افغانستان با هم اتحاد میکنند،دست خود را بالا کند!
هیچ زورنالست دست خود را بالا نکرد،بشمول نذیره کریمی.
حالا افغانهای خارج گریختگی،باید این گپ جو بایدن را ثابت کنند.
بنأ هرکدام شان یک حزب جدید را تأسیس کردند.
چنانچه یک ضرب المثل ازبکی است که میگویند: هرکله گه بر خیال. یعنی هر کله خیال خود را دارد.

>>>   جالب نیست؟
عده مارابهترازخودمان میشناسند. وقتی میگوییم ماتاجک هستیم وبه اصلیت تاجک بودن وکلتورو فرهنگ وادب وادبیات خودمفتخر هستیم وبه ان میبالیم،میگویند،نی واله اگه بانیم.شما افغان هستین.جالب نیست؟
عاقل

>>>   باسلام و درود، باتوجه به واکنشی ذبیح‌الله مجاهد مبني بر تشکیل حزب جدید توسط رحمت‌الله نبیل آقای مجاهد جسارت مرا ببخشید باید گفت ملت‌ افغانستان زجرو شکنجه ی که در طول حکومت‌ شما از سال گذشته تا کنون دیده است در صد سال گذشته بی سابقه بوده شما درکابل حضور دارین چه میدانید که در ولایات ولسوالی ها قریه ها جنگجویان شما بامردم فقير ومظلوم که نان خوشک ندارد چه رويه می‌کند؟ قدرت ها و حکومت‌ ها میگذره اما سياهی روی زغال میماند شما در اوائل تسلط در کشور عفوی عمومی اعلام کردید متاسفانه به آن عمل نکرديد تعدادزیاد از نظامیان دولت سابق که عمدتا غير پشتون بوده توسط جنگجویان طالبان بطوری وحشتناکی کشته ویا نا پديد شده وتجاوز برجان ومال ونوامس مردم بکرات توسط طالبان صورت کرفته اگر روز حکومتي پاسخگویی در کشور ايجاد شود این ملت افغانستان است که برعليه هرکدام از اعضای طالبان اقامه دعوي خواهد کرد

>>>   هر حزبی که تشکیل میشود چکشی است بر فرق طالب
طالب رفتنی است و افسوس که با طالب ریشه ملا های سنتی هم رو به خشکیدن خواهد رفت.
پس ملا های وطنی تا دیر نشده صف خود را از طالبان جدا کنید.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است