تلفات سرمای شدید در کشور به ۷۰ تن رسید
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۴۰    ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ کد خبر: 172276 منبع: پرینت

شمار افرادی که در هشت روز گذشته در نتیجه‌ی سرمای شدید در برخی از ولایت‌های کشور جان باخته‌اند، به هفتاد تن رسیده است.
وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث اعلام کرد که نزدیک به ۷۰ هزار دام نیز از بهر سردی شدید هوا در کشور تلف شده‌اند.

مولوی عبدالله محمدی، رییس مرکز عملیات حالات اضطرار وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، گفت: «بر اساس ارقام ابتدایی، به علت برف‌باری و سردی هوا در بادغیس، غزنی، نیمروز، غور، پکتیکا، هرات، قندهار و فاریاب هفتاد تن جان باخته و یک تن نیز زخم برداشته است و در بادغیس، سرپل، جوزجان و فاریاب هفتاد هزار رأس مواشی تلف شده‌اند.»

برخی از شهروندان کشور سردی هوا را در زمستان کنونی کم‌پیشینه می‌دانند و از امارت اسلامی و نهادهای امدادرسان خواهان رسانیدن کمک به نیازمندان، هستند.
شهروندان به این باور اند که در کنار سردی هوا، بی‌کاری و ناداری یکی دیگر از علت‌های عمده بلند رفتن میزان تلفات در فصل سرما است.

محمد امین خلیلی، باشنده بامیان، می‌گوید: «در این زمستانی که فعلاً ما قرار داریم بسیار هوا سرد است و وضعیت اقتصادی مردم هم خیلی ضعیف است بناً از جامعه جهانی، اداره محلی و موسسات همکار تقاضامندیم که در این قسمت همرای مردم همکاری جدی نمایند.»
به گزارش طلوع، بی بی گل، باشنده شهر شبرغان، در این باره می‌گوید: «در این یخ‌بندی کار نیست. گرسنگی، فقر، بیچارگی، پنج تا شش تا اولاد، مردها هم بیکار و در خانه هستند.»
روح الله آرمان، باشنده فاریاب، چنین می‌گوید: «کمک‌های که مردم ولایت فاریاب به او ضرورت دارند، اشداً ضرورت دارند و امیدوار به او بوده اند، در حال حاضر خواهشمند هستیم که از سر گرفته شود.»

مسوولان وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گویند که کمک‌های خوراکی و غیرخوراکی برای ۵هزار خانواده آسیب دیده از اثر سردی هوا در ماه روان خورشیدی توزیع شده است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرمای شدید
تلفات
نظرات بینندگان:

>>>   هر بلا سری این مردم آمدن از ظلم طالبان شیاطین
است از لاشخوران چه فقط پاره کند بیخورد
طالبان آدم کش یکی از آنها است
طالبان آدم کش دل خوش کردن به بهشت خیر
همان جهنم برای طالبان حیف است

>>>   خداوند بزرگ کمک مردم ما،واقعا در افغانستان قیامت بر پا شده،هر روز یک بدبختی،تا چی وقت مردم بی گناه ما میمیرند،خداوند ها ما از تو معجزه میخواهیم برای مردم خود،


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است