تاکید وزیر خارجه قطر بر ادامه‌ تعامل با طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۱    ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ کد خبر: 172277 منبع: پرینت

شیخ محمد بن عبدالرحمان آل‌ثانی، وزیر خارجه قطر، در نشست مجمع جهانی اقتصاد بر ادامه‌ی تعامل با امارت اسلامی تاکید ورزیده است.
این مقام ارشد قطری، هرچند برخی از کارهای پسین حکومت سرپرست در افغانستان را انتقاد کرده؛ اما گفته است که تعامل با امارت اسلامی تنها راه برای ایجاد تغییر در افغانستان است.
او تاکید کرده است که گام‌های برداشته شده از سوی حکومت سرپرست، ناامید کننده هستند.

به گزارش طلوع، شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی گفته است: «ما از همان اوایل تلاش‌ داریم که با امارت اسلامی به ویژه درباره مسایل اجتماعی و اقتصادی برای افغانستان، گفتگو کنیم یا بگونه مستقیم و یا هم از طریق کشورهای دیگر در منطقه به ویژه کشورهای اسلامی که نقش برجسته دارند، ما حتی تلاش داریم که با مقام‌ها در قندهار گفتگو کنیم؛ اما تا کنون موفق نشده‌ایم، به مشوره‌های خود در منطقه و شماری از کشورهای اسلامی ادامه می‌دهیم تا با آنان همچون گروهی از کشورها وارد گفتگو شویم.»

در سوی دیگر، نماینده ويژه پاکستان برای افغانستان نیز در دیدار با برخی از اعضای پارلمان بلجیم گفته است که تعامل با امارت اسلامی به سود مردم افغانستان خواهد بود.
در همین حال، کابل این سخنان وزیر خارجه قطر را می‌ستاید و می‌افزاید که تمامی مشکلات باید از راه گفتگو حل شوند.

ذبيح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، گفت: «واقعیت این است که باید با امارت اسلامی تعامل صورت گیرد و همه نگرانی‌های موجود مورد بحث و بررسی قرار گیرد برخی مسایل نباید به عنوان فشار سیاسی به خصوص مسایل بشردوستانه مورد استفاده قرار گیرد.»
هفده ماه از حاکمیت دوباره امارت اسلامی در افغانستان می‌گذرد؛ اما تا کنون هیچ کشوری جهان حکومت کنونی را به رسمیت نشناخته است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
وزیرخارجه قطر
تعامل طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   این بربر های عرب که از پای بوسان جاهل، جنایتکار، انسان ستیز و زن ستیز پشتیبانی نکنند پس آدم ها بکنند؟؟؟؟
آتش خاوری

>>>   طالبان نوکران اعراب وحشی استند، طالبان برای بقا خو د به باداران عرب خود ضرورت دارند ،اعراب هم برای بقا خود به نوکران خود ضرورت دارند، از بین مردم بی گناه ما سال هاست که بدبخت استند،هر روز جان های شیرین شان را از دست میدهند،خداوند جزا ای ظالم ها بدهد انشاءالله،


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است