طالبان در هرات: سفر زن بدون محرم از منکرات است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۵۶    ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ کد خبر: 172279 منبع: پرینت

مسوولان امر به معروف و‌ نهی از منکر طالبان در هرات به تمام فروشندگان تکت‌های سیاحتی دستور داده‌اند که پس از این به خانم‌های بی‌محرم تکت نفروشند.
به گزارش شفقنا، آنان هشدار داده‌اند که اگر کسی از این دستور سرپیچی کند، با برخورد قانونی روبرو خواهد شد.
براساس فرمان شفاهی طالبان، از روز دوشنبه (26 جدی) تکت فروشان در هرات از فروش تکت به خانم بی‌محرم منع شدند.

مولوی عبدالرحمن، رییس امر به معروف و نهی از منکر هرات طالبان با تایید این دستور شفاهی به رسانه‌ها گفته است که سفر بدون محرم زنان از «منکرات» است و باید جلو منکرات گرفته شود.
به گفته وی، «خانم‌هایی که محرم شرعی ندارند، نمی‌توانند به سفر بروند. قرار است که ما مکتوب رسمی به تمام شرکت‌ها روان کنیم تا همه با خبر شوند. هر زنی باید با محرم شرعی یا پسرش یا شوهرش سفر کند. سفر بدون محرم زنان از منکرات است، باید جلو منکرات گرفته شود.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
طالبان هرات
محرم زن
نظرات بینندگان:

>>>   این آمر معروف بی نیکر باید در لیست کمیدین هایی بی استعداد شامل شود!!!
... های زن ستیز جاهلیت و عرب پرست.
آتش خاوری

>>>   هم وطن خوب فکیرکنید که این شیاطین ها چه میکند
با مردم این آدم کشان سیاروی بی فرهنگ
لیاقت مردم افغانستان همین طالبان ...
ما مردم لیاقت ادم خوب را نداریم

>>>   ز احمق جز حماقت حاصلی نیست
در این عالم چو طالب باطلی نیست

>>>   برخورد قانونی یعنی چه؟
در کدام ماده قانون اساسی در مورد سفر بدون محرم یک خانم، تذکری به عمل آمده است ؟ یا تالیبان از شکمبه ی خود این ماده را استخراج کرده اند.
طالب پروژه انگلیسی است که باییست با مبارزات رهایی‌بخش از کشور بیرون رانده شوند.
مرگ یا آزادی
گلا جان از لغمان شریف

>>>   طالبان در هرات چند مرد و کشت ؟ چند زن و بیوه کرد ؟ این زنها حق سفر هم ندارند ؟ سطح فهم طالبان همینقدر است ، طالبان نگاهی به سرزمین وحی یعنی عربستان انداخته و بعد برای مردم هرات و افغانستان تصمیم گیری کند عربها نمیخواهند به سبک ۱۴۰۰ سال پیش خود زندگی کنند طالبان میخواهد افغانستان را به ۱۴۰۰ سال پیش عربستان برگرداند امثال غزل سادات هم برای عربهای سعودی و اماراتی دم تکان میدهند و بجای سرمایه گذاری در افغانستان و کمک به فقرای افغانستان در عربستان عامل بدبختی افغانستان سرمایه گذاری میکنند (البته عربستان و پاکستان مسبب اصلی ایجاد طالبان بودند نه فقط عربستان )

>>>   معاون شورای سازمان امنیت ( خانم امینه ) برای ملاقات با ملا هیبت الله به قندهار رفت آیا این خانم محرم شرعی با خود همراه دارد یا این که هیبت الله این دیدار را بر خود حلال می داند؟؟؟...

>>>   💁‍♂️🙍‍♀️👫 به توجه آقایان خاوری ... و گلاجان!
همین گروه (پشتون=افغان=کوچی=طالبان)، بمثل شما لوده خوشباور احمق و خرجاهل نبوده که پروژه انگلیس هم نیستند.
(طالبان) بر وزن (افغان) که امر به پشتو و پشتون شدن و نهی از فارسی و فارسیزبان=ترکتبار بودن است. آیا اینها پروژه پشتونیستی و پشتونیزمی افغانیت نیست؟!؟
که اینها هوشیار ... ماکر و سرکش هستند.
همانگونه که از لفظ افغان و افغانستان استفاده برده اند بر علیه دیگران.
همین ها در کلمه احمق، خر ... جاهل بودن و جاهلیت افتخار میکنند تا با همین نام و لقب (خر و جاهل) استفاده جویی آزادانه و سرکشی جرئت مندانه بتوانند بر ضد اقوام دیگر.
چونکه افراد جاهل یا خر در قانون جزا معاف هستند، و اهداف شانرا زیر پوشش احمق و جاهل بودن دنبال و عمل میکنند!!!
آیا گروه احمق و جاهل دعوای پادشاهی و حاکمیت طلبی میکنند؟ یا گروه منافق هوشیار ماکر و سرکش !؟؟
پس آیا خود شما دو نفر از جمله کارمندان پروژه احمق-غافل و جاهل و باطله نیستید!؟؟ 👩‍⚕️👨‍🎓👨‍🎨

>>>   از همین احمق ها پرسان شود که فامیل های تان در پاکستان ممالک عربی زندگی پر عیش و نوش را دارند آیا قانون حجاب را مراعات میکنند موزیک نمیشنوند و سفر با محرم میکنند شما ها خو در افغانستان هستید پس با کدام محرم بیرون میشوند سال های سال که در زندان و به اصطلاح خود تان در جهاد بودید نکاح تان باطل نشده است.
و همچنان برای خوشداران اینها که در ممالک خارج به اصطلاح اینها کافری هستند و پناهنده گی داده اند و با آمدن اینها خوش هستند چرا بار و بستره خود را بسته نمیکنند و روانه ملک خود نمیشوند از جمله جواد غازی یار که در یک مصاحبه به خاطر در کابل زمین شانرا غضب کرده بودند و میگفت که اینها بیاید حالا اینها آمده اند نمیدانم که چه وقت کابل خواهد آمد که زمین هود را تسلیم شود.

>>>   " ز احمق جز حماقت حاصلی نیست
در این عالم چو طالب باطلی نیست "
بسیار زیبا و بجا!
آتش خاوری

>>>   همه این مشکلات ها شروع آن برمیگردد به خاین زمان اشرف غنی کثیف و دار و دسته اش که اگر حکومت درست میکرد با آن همه نیروی ارتش و امکانات طالب هرگز پیروز نمیشد و ملت ما به این لوز سیاه قرار نمیگرفت لعنت ..... بر اولاد تو اشرف غنی…….

>>>   او طالب بی پدر ،مردم از سردی زمستان و گشنگی هر روز در افغانستان جان های شیرین شان را از دست دست میدهند،تو پشت زن ها گرفتی که اطو کنن اوتو کنن، ..... کنه شما ....ها ره که چی ظالم نیست که سر مردم بیچاره نکرده باشن،
توخداوند زوال تان کنه،


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است