پترائوس: وضعیت افغانستان در حال بدترشدن است
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۴    ۱۴۰۱/۱۱/۲ کد خبر: 172297 منبع: پرینت

دیوید پترائوس، رییس پیشین سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) در گفتگوی رسانه‌ای گفته است که وضعیت در افغانستان «از بد به بدترین در حال پیش رفتن است.»
پترائوس می‌گوید چشم انداز آینده افغانستان تحت کنترل طالبان «کاملاً مبهم» به نظر می‌رسد و او هیچ نشانه‌ای از پیشرفت نمی‌بیند. وضعیت برای زنان در این کشور تاریک است، «آنچه شما می‌بینید تحمیل مجدد نوع رژیم با تفسیر قرن ۸ از اسلام فوق‌محافظه کارانه است که به افغانستان بازگشته است، پس از ۲۰ سال فرصتی که ما با حضور خود در آنجا فراهم کردیم.»

او یک دهه پیش فرماندهی نیروهای ایتلاف بین‌المللی در افغانستان را برعهده داشت، به بی بی سی گفته است: «نتیجه خروج ما نه تنها دلخراش و غم‌انگیز بود، بلکه کاملاً فاجعه‌بار بود و این ارزیابی طی یک سال و نیم گذشته به طور فزاینده‌ای تایید شده است.»
او افزود: «وضعیت بسیار ناامیدکننده است. برای مدت بسیار قابل توجهی فراتر از سوء تغذیه تا گرسنگی است. بخشی از جمعیت و اکنون علاوه بر آن، با هوای بسیار سرد زمستان مواجه است.»

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پترائوس
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   نتیجه اعتماد به شیاطین "رذالت کراسی" همان بادام تلخ است، امید درس خوبی باشد برای آینده و آینده گان!!!!
آتش خاوری

>>>   در فلم هالیود بنام the war Machine که قصه جنگ افغانستان است و بارک اوباما چگونه جنرال پتریوس را که در عراق از خود فعالیت نشان داده بود،به افغانستان آورد و منحیث قوماندان آیساف مقرر کرد، اما در افغانستان چندان موفقعیت نداشت.
درین فلم نقش جنرال پتریوس را،برید پیت بازی کرده بود.
جنرال پتریوس بخاطری که این داستان را از سر خود بچ کرده باشد،یک جنرال دیگر را که هم قواره برید پیت بود،بنام سکات میلر قوماندان آیساف در افغانستان مقرر کرد.
اما جالبتر این است که جنرال سکات میلر،پیش ازین که خروج قوای امریکایی از کابل شروع شود،از مقام خود استعفی داد و یک جنرال دیگر مسؤل خروج قوا مقرر شد که آنهم نیز با گدودی بد تر از خروج ویتنام صورت گرفت.

>>>   شرم و خجالت نصیب کسانی باد که باعث آمدن این وضعیت بر افغانستان شدند.

>>>   بلی هم وطن آمریکاه شیطان است شراب خوار
طالبان آدم کش شیاطین است است چرسی بچه باز

>>>   ملت گوسفندی را سرنوشت همین است.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است