افغانستان می تواند شریک راهبردی ایران شود؟!
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۱    ۱۴۰۱/۱۱/۳ کد خبر: 172300 منبع: پرینت

نماینده ویژه رییس جمهور ایران در افغانستان گفت افغانستان از لحاظ منابع طبیعی کشوری غنی است و می تواند برای ایران مکمل اقتصادی باشد.
کاظمی قمی در اولین نشست خود با نهادهای ایرانی در کابل گفت نگاه های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان دراز مدت است و در این راستا برای اتصال زیرساخت ها بین دو کشور در حوزه های مختلف طرح های گوناگون تهیه شده است.

کاظمی قمی همچنین با اشاره به مشترکات میان دو کشور افزود افغانستان همسایه ای است که می تواند در سیاست خارجی ایران متحد راهبردی شود.
افغانستان می تواند مکمل اقتصادی برای ایران باشد
کاظمی قمی گفت برای کار در افغانستان نقشه راه جامعی داریم و نگاه جمهوری اسلامی برای امنیت،ثبات و بهبودی اوضاع اقتصادی و معیشتی افغانستان است.
نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان گفت افغانستان از لحاظ اقتصادی کشوری غنی است و می تواند برای ایران مکمل اقتصادی باشد.

آمریکا نمی خواهد ثبات در افغانستان برقرار شود.
کاظمی قمی همچنین با اشاره به فعال شدن دیپلماسی ایران در حوزه افغانستان گفت آمریکایی ها از افغانستان خارج شدند ولی به شیطنت های خود در این کشور و منطقه ادامه می دهند.
سفیر ایران در کابل افزود آمریکایی ها نمی خواهند ثبات در افغانستان برقرار شود و این کشور با همسایگان خود تعامل داشته باشد.
کاظمی قمی گفت دشمن تلاش کرد تا جغرافیای افغانستان را برای ایران تهدید کند ولی ایران با اتخاذ سیاست های منطقی از این مرحله عبور کرد.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
افغانستان
ایران
نظرات بینندگان:

>>>   زندگی مشکل شده.
وقتی بایک بیدانش وبیسواد چون بایسکل ساز و موچی وگادیوان روبرو میشوی دوهزارفیصد مومن و مسلمان ومعتقد، امابرعکس وقتی بایک تحصیلکرده واگاه ودانشمند روبرومیشوی وزیرپوستش رامیکاوی دیگربه این افسانه های جن ودیووپری قرنها قبل هیچ باوری نداردوانراببادتمسخرمیگیرد. زندگی مشکل نیست؟
عاقل

>>>   ایرانی ها خوب میدانند که امریکایی ها رفتند اما به نیابت از خود طالبان را در افغانستان حاکم ساختند.
این صیغه طالب و ایران هرچه باشد موقت است.

>>>   ایران در طول ۴۰ سال سیاست بسیار خراب و غیر مسلکی با افغانستان داشته. در حالیکه می توانیست افغانستان را تجزیه کند و از شر تروریست ها برای همیشه خلاص شود. در آینده افغانستان وجود ندارد و ایران هم نباید روی کشوری که مردمش باهم جور نمی آید با تروریست ها مدارا کند.
افغانستان تجزیه خواهد شد و دیگر افغانستان نخواهد بود.

>>>   ایران نیازی به شریک راهبردی وغیر راهبردی ندارد.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است