گفتگوی امریکا و قطر درباره افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۷    ۱۴۰۱/۱۱/۳ کد خبر: 172305 منبع: پرینت

"آنتونی بلینکن" وزیر خارجه آمریکا و "محمد بن عبدالرحمان آل ثانی" همتای قطری‌اش در تماسی تلفنی درباره روابط دوجانبه و همچنین تحولات افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.
به گزارش تسنیم، وزارت خارجه قطر در اطلاعیه‌ای نوشت: در این تماس تلفنی، روابط دوجانبه بین دو کشور و شماری از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه تحولات افغانستان و بحران روسیه و اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اطلاعیه جزییات بیشتری درباره محورهای گفتگوی طرفین درباره افغانستان منتشر نکرده است و وزارت خارجه آمریکا نیز در اطلاعیه‌ای جداگانه، تنها آورده که بلینکن در این تماس از حمایت‌های مداوم قطر در مسائل افغانستان تشکر کرده است.
پس از به قدرت رسیدن دوباره طالبان در افغانستان و خروج آمریکا از این کشور، دولت قطر در توافقی بین دوحه و واشنگتن به عنوان حافظ منافع آمریکا در افغانستان تعیین شد.

پس از آن آمریکا و قطر همواره تماس‌های منظمی درباره افغانستان دارند و این چندمین گفتگوی تلفنی وزرای خارجه دو کشور درباره افغانستان طی ماه‌های اخیر است.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
آمریکا
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   چرا؟؟ میخواهند وایرس بدتر از ملیشه هایی طالبی خودرا بجان مردم خواب برده ما بیاورند.
آتش خاوری

>>>   چراهمه میدانند جز افغان؟
همه میدانند که درقرن ۲۱ ودرشرایط موجود برای تامین امنیت وترقی وپیشرفت بادرنظرداشت شرایط جامعه کدام تدابیربایدپیاده وعملی گردد.جزاحمقان که کتب راورق میزنند که ۶۷۰۰ سال چه گپ بود و۱۴۰۰ سال قبل چه گپ بود؟لعنت براحماقت.
عاقل

>>>   گپ خراب است.
اگر یک مردوهمزمان چهارزن راقبول کنی مطابق معیارهای عقلی ازچوکات انسانیت برامدی،واگرقبول نکنی ازچوکات اسلامیت برامدی.ادم چتوکنه؟

>>>   امریکا شرم ندارد ، در بیست سال چه کردی که حالا می خواهی انجام دهی . هر اقدام امریکا برای افغانستان شر جدید است .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است