افسران و چنرالان سابق به دستبوسی طالبان رفتند
 
تاریخ انتشار:   ۱۱:۲۸    ۱۴۰۲/۱/۱۷ کد خبر: 172794 منبع: پرینت

فصیح الدین فطرت رییس ستاد ارتش طالبان با تعدادی از جنرال‌ها و افسران نظام سابق در مقر وزارت دفاع دیدار کرد.
فطرت در این دیدار اظهارداشت: آغوش نظام اسلامی بر روی تمام هموطنان عزیز ما باز است و همه می‌توانند با اطمینان کامل زندگی مصون را در کنار خانواده‌هایشان در کشور بگذرانند.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط وزارت دفاع، دو نفر از جنرال‌های نظام سابق در این دیدار به نمایندگی از دیگران چالش‌ها و مشکلات‌شان را مطرح کردند و وعده دادند در صورت نیاز آماده هرگونه همکاری با وزارت دفاع هستند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جنرالان سابق
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   در کشور ها تغیرات نظام به اشکال مختلف،مانند انقلاب ها،کودتا ها، تظاهرات برای دموکراسی،جهاد ها و غیره صورت میگیرد.
این بدان معنی نیست که تمام کارمندان قبلی ارگان های مختلف دولتی خلع وظیفه شوند و به جایشان اشخاص جدید مقرر شوند.
در دولت های جدید نیز به کرد های مسلکی ضرورت دارند و همچنان این کدر های مسلکی وظیفه خویش را انجام میدهند و در مقابل معاش و امتیازات بخاطر پیشبرد امور زندگی شان میگیرند.
کار و معیشت حق هر انسان است،بدون در نظر داشت این که به کدام نظام خدمت میکنند.
ما ور نظام های گذشته افغانستان بسیار افرادی را داشتیم که از بدنه دولت خود را جدا کردند و به مخالفین دولت پیوستند و همچنان بسیار افرادی را داشتیم که از بدنه مخالفین جدا شدند و به بدنه دولت ها یکجا شدند.
انسان حق دارد با در نظر داشت شرایط و زمان و مکان و غیره،اعتقادات و نظریات سیاسی خویش را تغیر دهد و از یک جناح به جناح دیگر بپیوندد.
این تغیرات موضع و اعتقادات حتی در جوامع دموکراتیک نیز رخ میدهد و اعضای یک حزب،نظر به لزوم دید خویش،از عضویت یک حزب جدا میشود و به حزب دیگر میپیوندد.

>>>   به غنی گل چیدند که به طالب دسته کنند.

>>>   البته جنرال های ماشین بودند

>>>   دیگر چانس دزدی وغارت واختلاس برای شان میسر نمیشود اینها همان های اند که پول نان سرباز را نی دزدیدند تیل های ححکومت را می فروختند پوسته هارا تسلیم میدادند زمین های وزارت دفاع رابین خود تقسیم وبعد از ساختمان فروش میکردند
اینان جنرالانی هستند که به اساس قوم واسطه رشوت چاپلوسی جنرال شده اهند
غ

>>>   جنرال های بگیل که بر سوگند خود پا گذاشتند و وطن را به دشمن تسلیم کردند.
از سرک اش که غنی است تا پچکش که جنرال های بگیل است هیچکدام شرف مسلکی نداشتند.
ذلیل ترین شان همان گروپی است که شمشیر عزت قوای مسلح را به دشمن دو دسته تسلیم کردند تا عمر ذلیلانه شان چند روز دیگر تمدید شود.
حیف جوانان وطن که تحت قومانده این جنرالان .... شهید شدند.

>>>   خوب چی کنند بندگان خدا حکومتها می ایند ومیروند اما نفراتی که در زمینه های علم ودانش ونظامی گری مسلکی استند باید در خدمت وطن باشند. اگر خواسته باشند با هر حکومتی سرشاخ شوند ازکجا شکم زن وبچه شان را سیرکنند؟ توقع ما از اینان منحیث قوای ارتشی ودفاعی غیرمنصفانه است.

>>>   اگر دقیق بررسی شود معلوم میشود که این جنرال ها بیشترین شان از قوم طالب بوده و در دوران جمهوریت نیز ستون پنجم بودند.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است