دو ورزشکار افغانستان حریفان خود را شکست دادند
 
تاریخ انتشار:   ۰۸:۳۲    ۱۴۰۲/۲/۱۸ کد خبر: 173006 منبع: پرینت

سید روح الله موسوی و همایون رضایی حریفان شانرا در رقابت های موی تای قهرمانی جهان شکست دادند.

سید روح الله موسوی نمایندۀ وزن ۵۷ کیلوگرام افغانستان در رقابت نخست‌اش شب گذشته موفق شد که حریف قزاقستانی‌اش را با ضربۀ آرنج ناک اوت کند و به دور بعدی این رقابت ها راه یافت، همچنان همایون رضایی نماینده وزن ۶۳.۵ کیلوگرام کشور توانست که حریف قدرتمند برازیلی‌اش را دو بر یک در تعداد روند‌ها شکست دهد و راهی مرحله بعدی شد، اما احمد شجاع جمال مقابل حریف قدرتمند تایلندی‌اش مسابقه خود را در امتیاز واگذار کرد و از راه یابی به دور بعدی باز ماند.

به گزارش رادیو آزادی، در این رقابت ها موی تای کاران ۱۰۲ کشور جهان حضور دارند و فدراسیون بین المللی موی تای آماتور به علت آنکه سی سال قبل این رقابتها برای نخستین بار برگذار شده بود، این دورۀ مسابقات جهانی را باشکوه تر از همه ادوار گذشته تجلیل و آغاز کرده که از افغانستان سه موی تای کار حضور فعال دارند و همچنان علی ظفر عاطفی به عنوان داور بین المللی افغان اشتراک کرده است.

قابل ذکر است که در دور قبلی این رقابت ها که در سال ۲۰۱۹ با حضور داشت ۶۰۰ موی تای کار از ۸۹ کشور دنیا اشتراک داشتند، افغانستان با بدست آوردن ۴ مدال برونز، جایگاه ۳۲ جهان را در میان ۸۹ کشور بدست آورده بود.

کد (5)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
ورزشکار افغانستان
موی تای
نظرات بینندگان:

>>>   تشکر از گذارش ورزشی که تنها به اضافه نمودن یک کلمه می توانست مکمل تر شود. . این مسابقات در کدام کشور برگزار شده بود؟ . میزبان کی بود؟


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است