به زنان در زندان های طالبان تجاوز می شود
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۴    ۱۴۰۲/۲/۲۶ کد خبر: 173074 منبع: پرینت

یک گزارش روزنامه هشت صبح نشان می‌دهد که زنان زندانی توسط طالبان شکنجه شده و مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند.
در این گزارش که بر اساس گفتگو با قربانیان، پزشکان و منابع دیگر تهیه شده، آمده است که برخی از این زنان زیر فشار شکنجه و آزار تن به سوءاستفاده جنسی طالبان داده‌اند.
این گزارش در مورد وضعیت ۹۰ زنی است که پس از حاکمیت طالبان در ۱۴۰۱ در ولایت‌های جوزجان، فاریاب و سمنگان بازداشت و زندانی شده‌اند. آن‌ها به اتهام‌های فساد اخلاقی، سرقت، فریبکاری و فرار از منزل به زندان انداخته شده‌اند.

روایت زنان قربانی و پزشکان زن از زندان‌های طالبان دارای جزییاتی تکان‌دهنده است.
مثلاً، کارمندان صحی در بخش نسایی ولادی شفاخانه‌های فاریاب، سمنگان و جوزجان به روزنامه هشت صبح گفتند: «در یک سال گذشته افراد طالبان ۴۸ زن را از طرف شب برای درمان به این شفاخانه‌ها منتقل کردند که در اثر شکنجه فیزیکی و تجاوز جنسی دچار خون‌ریزی شدید بودند.‌»
افراد طالبان به داکتران موظف اجازه ترتیب دوسیه پزشکی برای این زنان را ندادند.

ظاهراً، مقامات محلی طالبان در این ولایات زنان زندانی را تحت فشار و شکنجه مجبور می‌کنند که به خواسته‌های جنسی آنان تن دهند.
مسوولان طالبان برای این زنان دوسیه جرمی تشکیل نداده و به طور بی‌سرنوشت آنان را در زندان نگه‌ داشته‌اند. همچنین، به خانواد‌های زندانی نیز اجازه ملاقات با آنان را نداده‌اند.

تجاوزهای جنسی منجر به بارداری‌های ناخواسته زنان زندانی شده است. یک داکتر به هشت صبح گفت: «۱۳ تن از زندانیان زن که در محبس پس از تجاوز جنسی از سوی طالبان حمل گرفته بودند، برای سقط به بخش نسایی ولادی این شفاخانه شب‌هنگام انتقال داده شدند.»
به گفته او، بیشتر این زنان در سه ماه‌ اول بارداری سقط جنین کردند و دوباره به زندان منتقل شدند.
برخی از این زنان در بدل پول توانسته اند از زندان طالبان آزاد شوند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
زندانهای طالبان
تجاوز زنان
نظرات بینندگان:

>>>   كجاست لابي هاي طالبان تروريست كه دفاع كنند چرا در تلويزيون هاي خارجي و رسانه هاي خارجي صدا بلند نميشود همه مردم از اين ....صفت هاي ....كه از دين استفاده كرده و مردم بي عقل بيسواد بي دانش افغانستان را گرويده خود ساختند توسط دين خود ساخته طالبي خود

>>>   💔🙈 پشتون=طالبان=افغان همین عملکرد قوم-لوطی و جرم-شیطانتی شانرا در برابر آقوام-مردم دیگر، برای خودشان مایه فخر، ثواب و مباح می پندارند!؟؟
💔 ...،تا زمانیکه ملت ما و شما به نام افغان و یا به هویت افغان (فغاندار)، و هم کشور ما بنام افغان-ستان (فغانستان) یاد گردد و یا نوشته باشد،
💔 همین سرزمین ما (برای ما مردم فارسیزبان و تورکتباران...) یک قربانگاه هست که همیشه در طول تاریخ از طرف افغان=پشتونها سرکش صدمه... و بدبختی دیده ایم و....

>>>   دو صد و هفتاد و پنج سال است که همین است خیال دارید سربازان نادر غدار و عبدالرحمن کله مناره ساز و احمدخان ابدالی و دوست محمد خان بهتر از اینها بودند بدتر بودند

>>>   وقتی به چلی ها در مساجد خدمت رسانی میشود پس زنان زندانی که لقمه آماده است.

>>>   کفر مطلق است استخوان مسلمان میسوزد

>>>   لطفن لطفن به برادران امارت اسلامی تحمت نزنید. اگر مسلمان استید نباید بدون مدرک ودلیل افتراع ببندید وبترسید از خشم الله تعالا وبدانید عسکرای امارت اسلامی به مانند نیروهای فاسد وخودفروخته در زمان اشرف غنی نیستند که به هر کار حرامی دست بزنند.هنوز از یاد نبردیم آن جنایت وفسادها وبی بندوباری ها را که آمریکایی های ...برای کشور عزیز ما تحفه دادند....

>>>   تجاوز در زندان یک «سنت قدیمی »امریکایی_انگلیسی است. کثافتکاری ها و وحشی گری های غساکر امریکا و انگلیس خبیث در بگرام و ابوغریب و گوانتانامو از یادها نرفته.
سازمان های وحشی CIA امریکا و MI-6 (ام. آی.سیکس) انگلیس در شکنجه کردن تخصص دارند و قوات استخباراتی رژیم های دستنشانده امریکا را برای هرقسم وحشی گری تربیه می کنند.
وظیفه خالیوود (= هالیوود دروغگو) هم سرچپه قصه کردن و تطهیر رژیم جلاد امریکا و گپ زدن از حقوق بشر است. اگر هشیار نباشی می بینی خر هالیوود شدی!! «برای رژیم سفاک و خونخور امریکا هالیوود باربار مهمتر از پنتاگون است».چرا؟ چون هالیوود وسیله موثر خرکردن مردم است.
«خانه شیطان در امریکاست»

>>>   این زنان که در وقت لندغر ها به .... دادن افتخار میکرد چرا این شکایت ها نبود بګذار که ....

>>>   وقتی چلی گک ها در مدارس برمه میشوند ، زنان در زندان کجا راحت خواهند بود؟؟؟؟

>>>   هم وطن این گپ راست صد درصد است
نیروی طالبان شیطان وقتی هم دیکر
را سوار شود با هم دیکر عروسی
میکند زنها در زندان شیطان یک
لقمه آماده است
طالبان شیطان بنام انسان ومسلمان است

>>>   باید کمیته حقیقت یاب تشکیل شده از زندان های اینها بازدید کند .باید با ملاهای شهرها که مدافع حکومت طالب ها بودند گفته شود تا صدابلند کنند. وببینند قضیه چگونه است ومگر زندان زنان دست مردان است .که این عملی غیر شرعی وعرفی است .اگر دست مردان باشد وزندانی کردن زنان برای چیست .وعلت ان چه بوده وچرا ازادشان نمی کنند.
رحمان صابری


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است