طالبان جوانان رد مرز شده از ایران را دستگیر کردند
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۸    ۱۴۰۲/۲/۲۸ کد خبر: 173087 منبع: پرینت

طالبان چندین جوان پنجشیری را که در ماه پسین به افغانستان رد مرز شده اند دستگیر کرده اند.
شنیده می شود چندین جوان که از ولسوالی های دره، رخه، پریان، حصه اول ولایت پنجشیر بودند، زمانی که از ایران رد مرز شده بودند توسط طالبان بازداشت و به جای نا معلومی انتقال یافته اند.
به گزارش اسپوتنیک، دست کم 8 نفر از ولسوالی دره 2 تن از مربوطات ولسوالی بازارک، یک تن از ولسوالی پریان، 3 تن از ولسوالی رخه از سوی طالبان دستگیر شده اند.

طالبان فکر می‌کنند که این افراد پس از رد مرز شدن به جبهات جنگ در ولایت پنجشیر برگشته اند از این رو آن‌ها را بازداشت و مورد تحقیق قرار می‌دهند.
یک تن از بستگان دستگیر شده‌ به اسم مستعار عبدالله می‌گوید، پسر مامایم پس از تسلط طالبان بر افغانستان بر کشور ایران رفته بود تا کار کند و نفقه‌ی فامیل خود را تامین کند اما 4 روز پیش از ایران رد مرز شده بود که توسط طالبان بازداشت شده و تا هنوز معلوم نیست در کدام زندان طالبان به سر می‌برد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
جوانان ردمرزی
ایران اخراج
نظرات بینندگان:

>>>   🤫💥 در اصل و در عمل که می بینیم جنگ، جنگی قومی-زبانی از طرف پشتونها برضد دیگران هست اما تحت نام (پالان) طالبان در افغان-ستان!
همه سیاسیون پشتون/افغان/طالبان/کوچی در قطر (و هم در آمریکا در دوران غنی) با کافران و آمریکا در پشت درهای بسته یکی از همین گونه برنامه ها را عهد و امضا کرده اند،
طالبان=پشتون=افغانیت هر هفته بهمین دلایل بسته های پول دالری را میگیرند....

>>>   خوب کردند. این لندغران وابسته به جناح غرب و چوچه های مسعود را باید در زندان پلچرخی به محاکمه کشاند که وطن را تباه کردند. من اگر به جای برادران امارت اسلامی بودند حتاروزنه ای کوچک را در مرز به جای نمی گذاشتم تا کسی از مرز رد شود بروند در کشورای خارج شوشته از حکومت بد بگویند ویا برای کشورای بیگانه جاسوسی کنند.

>>>   نبایید چنین کار را بکنند . این باعث‌میشود تاجک ها با با ایران توافق کرده و یک ارتش ضد افغانستان تشکیل دهند و وضع افغانستان دوباره به وضعیت جنگ داخلی برود . همین که امیر مومنین عفو عمومی کرده به معنی عفو پشتون ها نیست عمومی یعنی همه مردم اگر قرار باشد مردم حکومت سابق دستگیر شود اول بایید حامد کرزی دستگیر شود بعد محمود کرزی بعد برادر اشرف غنی و امثالهم از رتبه وزیر به پایین بایید عفو باشد . شور مشور مچوروی گد ودیشن فایده نلری

>>>   جنگ قومی است اما در زیر پوشش امارت طالبانی
پشتون های غلزوی هم با پشتون های غیر خودی مشکل دارند و هم با غیر پشتون ها.

>>>   اینها کل شان فارسیوان های لندغر است . یک پشتون در ایران مهاجر نیست همه اش هزاره تاجک ازبک است که غلامی ایران میکند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است