تلاش‌های قطر برای رسمیت دادن به طالبان در جهان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۴۰۲/۲/۲۸ کد خبر: 173091 منبع: پرینت

دوحه به عنوان میانجی نقش مهمی در مسایل افغانستان داشته و همچنان برای پیدا کردن یک مجرای سیاسی میان این کشور و جهان تلاش می‌کند.
ماجد محمد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر در یک نشست خبری در پیوند به سفر هیات بلندپایه‌ی قطری به قندهار گفته است که در این سفر درباره‌ی مسایل مهم اقتصادی گفتگو شده است.

به گزارش طلوع، ماجد محمد الانصاری گفت: «در این گفتگوها درباره‌ی کمک‌رسانی به افغانستان و کاهش چالش‌های این کشور به ویژه در بخش اقتصادی و بشری تمرکز شد. قطر برای کمک به مردم‌ کشور برادر، افغانستان در جهت‌ تأمین استقرار افغانستان نقش‌ بزرگ ایفا کرده‌ است. قطر اکنون در عرصه‌ کمک‌های بشری و پادرمیانی سیاسی برای ایجاد مجرای ارتباطی ميان جامعه‌ جهانی و افغانستان تلاش‌ می‌کند.»
وزارت خارجه قطر تاکید کرده که تلاش پیدا کردن مجرای سیاسی به هدف بهبود اوضاع افغانستان انجام می‌شود.

به تاریخ دوازدهم ماه می نخست‌وزیر قطر با هیاتی که رییس استخبارات آن کشور نیز حضور داشت، وارد قندهار شد و درباره‌ی مسایل گوناگون با برخی مقام‌های امارت اسلامی گفتگو کردند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
قطر طالبان
طالبان افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   قطر تلاش دارد تا جست را زیر نام طلا به جهان عرضه کند اما بی خبر از اینکه دنیا احمق نیست.

>>>   قطر یک‌کشور ثروتمند است وقتی پول داشتی گپت شنیده میشود. چرا گپ زمبابوی و افریفاو ا ایران و بنگله دیش و امثالهم را کسی نمیشنود؟ بخاطریکه فقیر و ناتوان استند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است