پاکستان بجای افغانستان خود را به نابودی کشاند
 
تاریخ انتشار:   ۰۰:۴۸    ۱۴۰۲/۲/۲۹ کد خبر: 173096 منبع: پرینت

پیامد جنگ؛ «روستای بیوه‌ها» در خیبرپختونخواه در پاکستان؛!
جنگ علیه تروریسم و طالبان پاکستانی پیامدهای اجتماعی گسترده‌ای در این کشور به جا گذاشته است. روستاهایی وجود دارد که اکثر زنان آن بیوه اند و مردان در این جنگ و خشونت‌ها کشته شده اند.

امریکا جنگ علیه تروریسم را در سال ۲۰۰۱ آغاز کرد، اما این جنگ تنها در مرزهای افغانستان محدود نماند. پاکستان در این جنگ متحد امریکا شد و سپس خشونت به مناطق شمال غربی این کشور نیز رسید.
در درگیری‌ها و حملات شبه نظامیان، بیشترین خسارت به مردم عام وارد شده و نزدیک به ۳۰ هزار غیرنظامی کشته شدند. در نتیجه جنگ علیه تروریسم، هزاران زن بیوه شدند. در شماری از روستاهای مناطق قبایلی شمال غرب پاکستان تعداد زنان بیوه بسیار زیاد است که با مشکلات اقتصادی شدیدی دست و گریبان اند.

"جنگ همه چیز را از من گرفت"
زاهده بی بی، ساکن منطقه قبایلی وزیرستان جنوبی است که با افغانستان مرز مشترک دارد. این منطقه به عنوان زادگاه طالبان پاکستانی نیز شناخته می‌شود.
تعداد زیادی از جنگجویان خارجی در این منطقه حضور دارند که در جریان حمله امریکا از افغانستان فرار کرده و به اینجا آمده اند. در میان آنها عرب‌ها، چچنی‌ها و ازبک‌ها هم شامل اند. گزارشاتی از وزیرستان شمالی می رسد که روزانه چندین تن از مردم محل یا نیروهای پولیس پاکستان کشته و زخمی می شوند.

محمود منجم زاده


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
پاکستان
افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   "چاه کن در چاه است"!!!!!
آتش خاوری

>>>   💦💥👈 در هر جای که زبان پشتو (جن-پشتونی) و مردم قوم پشتون/پختون=افغان=کوچی باشد یا برسد، حتما در آنجا ها (خونریزی ترور وحشت فقر گرسنگی نیمه-مسلمانی غلامی تقلب بیقانونی ظلم زنا لواط انتحاری قاچاق موادمخدر اختطاف ...) و یکبام و دو-چند هوایی پیدا میشود...


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده است



پربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است