تسهیل تابعیت با قانون جدید شهروندی در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۹    ۱۴۰۲/۲/۳۰ کد خبر: 173108 منبع: پرینت

وزارت داخله آلمان پیش‌نویس قانونی را منتشر کرد که هدف آن آسان‌تر کردن درخواست شهروندی برای مردم است.
این پیش نویس گزینه چند تابعیتی را پیشنهاد می‌کند و سال‌های اقامت مورد نیاز قبل از اخذ تابعیت را از هشت سال به پنج یا سه سال کاهش می‌دهد و الزامات زبان آلمانی را هم تسهیل می‌کند.

طبق این پیش‌نویس که روز جمعه منتشر شد، الزامات زبان آلمانی برای شهروندی همچنین برای اعضای به اصطلاح نسل "گاستاربایتر" تسهیل می‌شود. بسیاری از این افراد ترک‌های هستند که در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۶۰ به عنوان کارگران مهاجر به آلمان آمدند.
دولت آلمان سال گذشته با اصلاح قانون مهاجرت موافقت کرد تا با باز کردن بازار کار برای کارگران مورد نیاز خارج از اتحادیه اروپا، صدها هزار شغل خالی را پر کند.

طبق گزارش رویترز، در پایان سال ۲۰۲۱، حدود ۷۲.۴ میلیون نفر با تابعیت آلمانی و حدود ۱۰.۷ میلیون نفر با تابعیت خارجی در آلمان زندگی می‌کردند که از این تعداد حدود ۵.۷ میلیون نفر برای دست‌کم ۱۰ سال در آلمان زندگی بوده‌اند.
پیش‌نویس قانون جدید البته در داخل ایتلاف حاکم و همچنین توسط اپوزیسیون مورد اعتراض قرار گرفته است. آنها می‌گویند که این قانون ممکن است مهاجرت غیرقانونی را تشویق کند و در عین حال انگیزه‌های مهاجران را برای ادغام کامل از بین ببرد.

اما این پیش‌نویس اضافه کرده است، هر کسی که می‌خواهد تابعیت آلمان را کسب کند، باید به ارزش‌های یک جامعه آزاد متعهد باشد که شامل کرامت و برابری همه انسان‌ها است.
در این پیش‌نویس آمده است: «هر کسی که این ارزش‌ها را نداشته باشد یا حتی برخلاف آن‌ها عمل کند، ممکن است شهروند آلمان نشود.»

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
تسهیل تابعیت
قانون شهروندی
نظرات بینندگان:

>>>   باید در کشور خودت سالها درس بخوانی زحمت بکشی و هزینه کنی و بلاخره به اروپا بروی از نو زبان یاد بگیرید تا بتوانی یک لقمه نان بخور نمیر از راه های ظرفشویی و تمیز کاری اپارتمانها و به گفته معروف سگ شویی پیدا کنی اینها کارگر نمیخواهند غلام میخواهند اینجا نظام برده داری مدرن حاکم است تا وقتیکه قبولی نداشته باشی باید بروی ساعت هشتاد سنت کار کنی یک یورو هم نه هشتاد سنت بخاطریکه مجبور هستی صدای دول از دور خوش است عجله کنید که عقب نمانید دیگر از این فرصت گیرتان نمیاید


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است