وعده پوتین به سرباز فداکار افغان برای روسیه
 
تاریخ انتشار:   ۱۲:۳۶    ۱۴۰۲/۲/۳۱ کد خبر: 173120 منبع: پرینت

ریس جمهور روسیه وعده داد که سرباز افغان که برای فداکاری و خدمت به روسیه پاهای خود را از دست داده دوباره راه خواهند رفت.
به گزارش اسپوتنیک، رییس جمهور ولادیمیر پوتین قول داد که سرباز افغان که به روسیه خدمت میکند او در سال 2017 پاهای خود را در اثر یک ماین پاهای خود را از دست داده است، دوباره می تواند راه برود.

رفیع عبدالجبار (با نام "عبدالله") افغان که از سال 2014 از دونباس دفاع می کند. در سال 2017، او با ماین برخورد کرد و هر دو پای خود را از دست داد، اما در خدمت ماند.
اکنون او در قطعه یازدهم سپاه 1 ارتش دونتسک به عنوان مربی خدمت می کند. ولادیمیر پوتین از خدمات او تشکر کرد و به او اطمینان داد که در ساخت پروتز به او کمک خواهد کرد.

رفیع عبدالجبار پشتون، از قبیله خروتی از قوم غیلزایی است. او پسر کاکای گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان است. پدرش از اعضای حزب دموکراتیک خلق بود، در انقلاب اپریل 1978 شرکت کرد و به عنوان والی بدخشان درگذشت.
خود رفیع در سن 7 سالگی به اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی رفت و متعاقباً تمام مشکلات مهاجرت را پشت سر گذاشت، از کودکی تصویر سرباز شوروی را به یاد آورد که جان خود را برای کمک به افغان ها به خطر می انداخت.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
سرباز افغان
روسیه پوتین
نظرات بینندگان:

>>>   این طائفه بی ....هم به میخ می کوبند هم به نال
یک تعدادشان طالب و داعش هستند و مردم بیگناه را چی در افغانستان و چی در دیگر نقاط جهان ترور و به خاک و خون میکشند یک تعدادشان در کنار کفار ایستاده اند و نظام کمونیستی دفاع میکنند پس معلوم میشود که پشت همه ای تروریستها روسها به سرکردگی پوتین است روسها نمیگذارند که در افغانستان امنیت شود اگر امنیت شود مردم افغانستان غرامت جنگی از روسها میخواهند غرامت که روسها باید بابت تهاجم نظامی و اشغال نا موفق خود به مردم افغانستان بدهکار است این قانون جنگ است که باید طرف متجاوز و شکست خورده باید غرامت جنگی بپردازد ان شاالله آن روز دور نیست که مردم افغانستان یخن روسها را بابت تجاوزشان بگیرند و از آنها غرامت ده سال اشغال نافرجام را بگیرند آنوقت جهاد مردم افغانستان هم پیروز خواهد شد.
علی جان اکبری

>>>   مرد قهرمان و افتخار آفرین است . هزار ها شاد باش و آفرین بر او .

>>>   یک خاین، روسها ملیونها افغان را به شهادت رساندند واین .....بخاطر انها میجنگید، کاش .....میشد!

>>>   چرا افغانها سرو گله اش هر جا پیدا مبشه


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است