ایجاد صنف‌های محلی از سوی یونیسف در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۳۹    ۱۴۰۲/۳/۳ کد خبر: 173141 منبع: پرینت

صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل یا یونیسف می‌گوید که برای بیش از ۵۰۰ هزار دختر و پسر صنف‌های محلی را در افغانستان ایجاد کرده است.
آن کیندراچوک، رییس منطقه مرکزی یونیسف، گفت: «آموزش مبتنی بر جامعه به بیش از نیم میلیون پسر و دختر در سراسر افغانستان آموزش بدون هزینه ارایه می‌دهد.
همان‌طور که می‌بینید، ما در یک منطقه دور افتاده هستیم. بسیاری از این کودکان قبلا هرگز به مکتب نرفته اند. برای دختران، مکتب‌های مبتنی بر جامعه ممکن است تنها راهی باشد که آنان می‌توانند، تحصیل کنند.»

مریم بیست ساله که سال‌ها از آموزش دور مانده بود، اما اکنون در یکی از صنف‌های آموزشی سرگرم فراگیری آموزش است.
مریم به طلوع‌نیوز، گفت: «در ولایت ما جنگ بود ما نتوانستیم درس بخوانیم و حالا یونیسف برای ما کورس‌های آموزشی را فراهم کرده است که ما می‌توانیم درس بخوانیم خواهش ما همین است که مکتب‌ها را بروی دختران باز کنند و دختران مثل من بیسواد نماند.»

با این همه، برخی از دختران دانش‌آموز بالاتر از صنف ششم، از نهادهای جهانی می‌خواهند تا در زمینه بازگشایی مکتب‌های دختران در افغانستان، گام بردارند.
امریه، بازماده از آموزش، گفت: «از وقتی مکاتب بسته شده به بیماری روانی مبتلا شده یم درس ها همه یاد ما رفته و ما میخواهیم که مکتب ها باز شوند.»
فیروزه، بازمانده از آموزش، می‌گوید: «ما مکتب می‌رویم یونیسف باید برای ما این چنین کورس‌ها را باز کند.»
این در حالی است که با گذشت نزدیک به دو سال، هنوز دختران بالاتر از صنف ششم آموزش‌های‌شان را در مکتب‌ها از سر نگرفته اند و امارت اسلامی همواره گفته است که روی طرحی برای بازگشایی مکتب‌ها کار می‌کند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
صنف‌های محلی
یونیسف افغانستان
نظرات بینندگان:

>>>   فرض کنیم مکانب هم باز شد و دانشگاه ها هم
اما بعد از فراغت زن اجازه کار ندارد به جز از موارد محدود ، پس سود درس خواندن چه است؟؟؟؟؟؟
حتی پسر های فارغ شده از دانشگاه ها برای کسب یک لقمه نان حیران اند.
باید فکر اساسی شود و آن بر چیدن بساط ملا کراسی است.

>>>   صنف هایی یونیسف مثال کمکانی کی به مردم افغانستان دادمیشه براطالبان فزارابازمیکند تاطالبان به دل مردم افغانستان خوده جایی بده ازین کمک ایچ چیزی به جیب مردم نمیره اگه برمردم طالبان میگه ماکردیم این صنف هابرایی طالبان درس میده خودی طالبان معلم مان این صنف هااستن بجزنام کشوربخت فقرما فقیرنیستیم ناتون هم نیسیتیم اسم ماتمام جهان پرکرده به کداگری ماکارگراستیم گدکرنیستیم به کمکخارج نیاز نداریم
هراتی

>>>   من این خارجی چه میخواهد یکی بنام یونسیف یکی اکسفام یکی انروا ۲۰ در افغانستان بودیید دیگه برای کمک طالبان نباشید لطفا ترک ترک کنید لطفا لطفا


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است