گسترش اعتراض پناهجویان افغانستانی اندونزیا
 
تاریخ انتشار:   ۰۹:۴۷    ۱۴۰۲/۳/۳ کد خبر: 173144 منبع: پرینت

پناهجویان افغانستانی روز سه‌شنبه در مقابل دفتر سازمان ملل در شهر پکن باروی اندونزیا همایش اعتراضی برگزار کردند.
معترضان می‌‌گویند سازمان ملل در ۱۰ سال گذشته توجهی به درخواست اسکان مجدد آنان نکرده است.

روز دوشنبه هم گروهی از پناهجویان در شهر مکاسار اندونزیا تظاهرات کرده بودند.
در ویدیویی که از این تظاهرات به افغانستان اینترنشنال رسیده، دیده می‌شود که ده‌ها پناهجوی زن و مرد با سر دادن شعارهایی خواهان توجه سازمان ملل و جامعه جهانی به وضعیت خود شده‌اند.

یکی از پناهجویان معترض به افغانستان اینترنشنال گفت که معترضان امیدوارند که این تظاهرات کمک کند تا آنان از «برزخ اندونزیا» بیرون شوند.
روز دوشنبه پناهجویان در شهر مکاسار اندونزیا هشدار داده بودند که اگر دفتر سازمان ملل در جاکارتا به خواست‌های آنان توجه نکند، امکان دارد تظاهرات پناهجویان در تمام شهرهای اندونزیا گسترش یابد و سبب ایجاد مشکلاتی برای کشور میزبان شود.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اعتراض پناهجویان
افغان اندونزیا
نظرات بینندگان:

>>>   سوال این جا است که این عزیزان مهاجر یا پناهنده چرا عمر خود را بیهوده در اندونیزیا سپری کردند حال آنکه میتوانستند برگردند افغانستان و بعد مسیر دیگری را پیش گیرند.
حتمی نیست که باید استرالیا رفت .

>>>   در کشورهای اندونیزیا و مالیزیا مهاجر افغانستانی بسیار کم است همگیشان هزاره های پاکستانی هستند که هیچ ربطی به افغانستان ندارند هزاره های پاکستانی در کشور مالیزیا و اندونیزیا زیر نام مهاجرین افغانستانی میخواهند پناهندگی بگیرند باید کمیساریای عالی سازمان ملل متحد هیچ پناهنده ای را از کشورهای اندونیزیا و مالیزیا به کشورهای پناهنده پذیر انتقال ندهند این مهاجرین هیچ حقی اعتراضی را ندارند باید همگی شان به پاکستان برگردانده شوند هر کسی را هم که انتقال میدهند باید تاریخ همه حوادث که در افغانستان اتفاق افتاده و در مورد پادشاه های که در افغانستان سر قدرت بوده در مورد غذاها و خوراکیها و در مورد اسناد های مهم هویتی در مورد شهرهای مهم و مردمان افغانستان که طائفه در نقاط مختلف افغانستان بود و باش دارند خوب تحقیق شود تا هیچ پاکستانی نتواند از نام مهاجرین افغانستانی سوی استفاده کنند...
علی شاه محقق

>>>   مهرداد احمدی ورامینی : بدتان نیاید اصلا شما افغانها و طالبان برای تمام دنیا مشکل سازید اصلا افغان و طالبان یک معضل جهانی است . بشکند دست احمد درانی که افغانستان را از ایران جدا کرد .


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است