مشاهده رشد تولید مت آمفتامین در افغانستان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۷    ۱۴۰۲/۳/۹ کد خبر: 173195 منبع: پرینت

در افغانستان رشد تولید مت آمفتامین مشاهده می گردد.
به گزارش اسپوتنیک، جنرال پولیس آندری خراپوف معاون وزیر امور داخلی فدراسیون روسیه در جمع بندی نتایج اولیه عملیات زیر منطقه ای مبارزه با مواد مخدر سازمان پیمان امنیت جمعی "کانال-آراکس" در ایروان اظهار داشت که تولید مت آمفتامین، علاوه بر تولید گسترده مواد افیونی و حشیش، اخیراً در افغانستان مشاهده شده است و تقریباً در تمام کشورهای همسایه کشف و ضبط می شود.

بر علاوه تولید گسترده مواد افیونی و مواد مخدر گروه حشیش، افغانستان اخیراً شاهد افزایش تولید مت آمفتامین بوده است. وی روز دوشنبه در مرکز مطبوعاتی آژانس گفت: علاوه بر این، تغییر مسیرهای عرضه کوکائین به منطقه مسئولیت CSTO در حال مستندسازی است. دستگیری اخیر یک محموله بزرگ در جمهوری ارمنستان این دارو - بیش از 700 کیلوگرم - تأیید شده است."

خراپوف در سخنان خود خاطرنشان کرد که یکی از مشکلات در حوزه مسئولیت CSTO، تولید مواد مخدر در افغانستان است و 80 درصد مواد مخدر تریاک موجود در بازار جهانی هنوز منشاء افغانی دارد.
وزارت امور داخله گزارش داد که این عملیات از 22 تا 26 ماه مه در خاک کشورهای عضو CSTO انجام شد. حدود 10 هزار کارمند مقامات ذیصلاح در آن مشارکت داشتند. بر اساس اطلاعات اولیه، در نتیجه اقدامات هماهنگ در خاک کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی، بیش از 816 کیلوگرم مواد مخدر از قاچاق غیرقانونی کشف و ضبط شد که شامل بیش از 143 کیلوگرم ماری جوانا، بیش از 311 کیلوگرم گیاهان حاوی مواد مخدر است. حدود 30 کیلوگرم حشیش، بیش از 20 کیلوگرم مفدرون، 2، 6 کیلوگرم MDMA، 2.4 کیلوگرم هروئین، 10.2 کیلوگرم مواد روانگردان.

علاوه بر این، نیروهای امنیتی 548 جنایت مواد مخدر را فاش کردند و 88 گروه مواد مخدر را افشا کردند. 347 نفر به دلیل عملیات غیرقانونی با مواد مخدر به مسئولیت اداری معرفی شدند. 88 نفر تحت تعقیب به دلیل ارتکاب جرایم در زمینه قاچاق مواد مخدر بازداشت شدند. همچنین 430 سایت اینترنتی شناسایی شد که از طریق آنها توزیع اطلاعات ممنوعه مرتبط با مواد مخدر انجام شد. از متخلفان 20 واحد سلاح گرم و 410 واحد مهمات کشف و ضبط شد.

همچنین همانطور که در وزارت امور داخله اشاره شده است، در جریان این عملیات تعدادی تحویل کنترل شده بین المللی انجام شد، فعالیت چندین کانال قاچاق مخفی باز و سرکوب شد، سه لابراتوار بسیار مجهز مواد مخدر منحل شد و یک دستگاه بزرگ جامعه جنایی سازمان یافته فراملی افشا شد. تراکنش‌های مالی مشکوک بیش از 300 نفر در ارتباط با ترانزیت پول و استفاده از کارت‌های بانکی "افت" و تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به مبلغ بیش از 750 میلیون روبل شناسایی شد. این وزارتخانه تاکید کرد: "این نشان دهنده تمرکز کشورهای عضوCSTO بر نابودی بخش اقتصادی تجارت مواد مخدر و جستجوی دارایی های مجرمانه است."

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
مت آمفتامین
مواد مخدر
نظرات بینندگان:

>>>   گرگ را چوپان گرفتن حاصلی جز این نداشت
از چه می نالی که خود همدست گرگان گشنه یی

>>>   برعکس تولید تریاک و بنگ‌درایران رشد نموده و جای افغانستان را گرفته

>>>   مرتفتامین خو خیر است در ایران تریاک شوخته را میکشند و خوش هم استند که بوی تریاک میته


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است