بلژیک دیگر پناهجویان نوجوان افغان را نمی‌پذیرد
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۳۸    ۱۴۰۲/۳/۱۱ کد خبر: 173207 منبع: پرینت

دولت بلژیک دیگر پناهجویان افغان زیر سن قانونی را که به این کشور پناهنده می‌شوند به عنوان پناهنده نمی‌پذیرد.
به گزارش تسنیم، بلژیک دیگر پناهجویان افغان زیر سن قانونی را صرفاً به دلیل رعایت حقوق کودکان مورد حمایت قرار نمی‌دهد.
در حال حاضر بروکسل تنها به دسته کوچکی از پناهجویان افغان که از سن خیلی کم به این کشور آمده‌اند و آنهایی که از آسیب‌های جدی رنج می‌برند، پناهندگی اعطا می‌کند.

هر چند نزدیک به دو سال است که بروکسل اعلام کرده تنها به دلیل قوانین حمایت از کودکان دیگر از افغان‌های زیر سن قانونی حمایت نمی‌کند، اما از چندین ماه پیش شمار درخواست‌های رد شده نوجوانان افغان افزایش چشمگیری داشته است.
در حالی که آمار حمایت از افغان‌های زیر سن قانونی در سال‌های 2017 تا 2021، 74 درصد اعلام شده بود، اما به گفته کلمان ولنتین، وکیل انجمن هماهنگی و ابتکارات برای پناهجویان و اتباع خارجی، میزان حمایت از کودکان افغان بدون همراه در سال 2022 تا 40 درصد کاهش یافته است.

این سیاست جدید باعث شده تا افغان‌های زیر سن نیز مجبور باشند مانند افراد بزرگسال درخواست پناهندگی بدهند.
با توجه به این که بلژیک مطابق با قوانین اروپایی نمی‌تواند این نوجوانان را به افغانستان بفرستد، بسیاری از آنان بدون اسناد و حمایت‌های اجتماعی، در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.
به گفته بنوا ون کیرسبلیک، رییس موسسه بین‌المللی حمایت از کودکان در بلژیک، افغان‌های زیر سن قانونی بدون حمایت دولت و بدون خانواده در خیابان‌ها می‌خوابند و برای زنده ماندن مجبور به کار غیرقانونی و همکاری با شبکه‌های قاچاق می‌شوند.

بروکسل در توجیه در پیش گرفتن این سیاست در قبال پناهجویان افغان، استدلال کرده که با تسلط طالبان بر افغانستان، این کشور دیگر در حال جنگ نیست و از این رو پناهجویان افغان دیگر برای برخورداری از حمایت‌های فرعی برای بررسی پرونده‌هایشان نیز باید شرایط خاصی داشته باشند.
براساس این سیاست، هر پناهجویی برای برخورداری از حمایت‌های فرعی پناهجویان، باید ثابت کند که بازگشت او به کشور غیرممکن است، زیرا نحوه زندگی‌اش با اقامت در بلژیک با دستورات طالبان ناسازگار است.

طبق رویکرد جدید، اعطای حمایت فرعی برای پذیرش یک پناهجوی افغان در بلژیک به موضوعاتی چون جنسیت و سن، ولایت و حرفه خانواده، مدت اقامت در اروپا مرتبط است.
با سیاست جدید دولت بلژیک، این کشور در کنار بلغارستان و مجارستان، کمترین میزان حمایت از کودکان افغان را دارد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
بلژیک
پناهجویان نوجوان
نظرات بینندگان:

>>>   چرا جوانان مجرد افغانستان درکنار خانواده های خودشان در این شرایط حساس در افغانستان نمیمانند که زنها و دخترهای جوان خود را برای تروریستان طالب و پنجابی های پاکستانی رها میکنند اگر موضوع جان است خوب جان خانواده هایتان هم باید در خطر باشد باید همه کشورهای پناهنده پذیر اعلان کنند که جوانان مجرد چی زیر سن و چی بالای سن از افغانستان را نمیپذیرند تا دیگر هیچ جوان مجرد افغانستانی خانواده های خود را در مشکلات و تنگدستی رها کرده طرف اروپا نیاید در این میان بیشترین سود را قچاقبران انسان میکنند مردم را باغهای سرخ و سبز نشان میدهند تا ناخواسته راه مهاجرت را پیش بگیرند...
معلم

>>>   بلژیک چی باشد که در قصه شان باشیم . کسی بلجیک هم خوش ندارد و هم نمیرود افغانها انگلیس و استرالیا و امریکا را خوش دارند بلجیک‌چندان جای نیست که افغانها بروند . شایید از مسیر ان تیر شوند ولی خوش ندارند انجا اقامت کنند


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است