استخراج معادن گازی جوزجان روی دست طالبان
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۲۱    ۱۴۰۲/۳/۱۲ کد خبر: 173214 منبع: پرینت

شهاب الدین دلاور، وزیر معادن و پترولیم طالبان در سفر به ولایت جوزجان گفته است که این وزارت در زمینه استخراج معادن گاز جوزجان برنامه‌های بزرگی را روی دست گرفته است.
آقای دلاور افزوده است که شرکت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری و حفر چاه‌های جدید برای استخراج گاز جوزجان علاقمندی نشان داده اند.
به گفته‌ی شهاب الدین دلاور، حکومت سرپرست برای ایجاد نیروگاه برق در این ولایت نیز برنامه‌هایی دارد.
وزیر معادن و پترولیم طالبان گفته است: «تصمیم داریم که برای ایجاد برق، برای ساختن چاه‌ها کار کنیم. کمپنی‌ها هم بسیار مراجعه می‌کنند. اما ما می‌خواهیم که قراردادهای خوب بدهیم، چون این آینده وطن ما است.»

با این حال، شماری از باشندگان جوزجان نبود فرصت‌های شغلی را چالش جدی در این ولایت می‌دانند. باشندگان می‌گویند که سرمایه‌گذاری در بخش استخراج معادن این ولایت به هدف ایجاد کار و رشد اقتصادی کشور، گام سودمند خواهد بود.
جوره‌بای، باشنده جوزجان، به خبرنگار طلوع‌نیوز گفت: «برای هموطنان ما باید کار پیدا شود. برای پیر، جوان، مرد، زن، برای همه باید کار پیدا شود.»
احمد فیصل، باشنده جوزجان، می‌گوید: «بخاطر استخراج معادن از دولت اسلامی امارت اسلامی افغانستان خواهان این استیم که زمینه کار را برای ما فراهم سازد.»

بربنیاد اطلاعات وزارت معادن و پترولیم، قرار است پیمان فعال‌سازی چاه‌های از کار افتاده معادن گاز جوزجان به شرکت‌های بزرگ داده شود که از این طریق، افزون بر تولید ۱۵۰۰ میگاوات برق، برای شمار زیادی از باشندگان زمینه کار نیز فراهم شود.

کد (7)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
گاز جوزجان
معادن گازی
نظرات بینندگان:

>>>   ده فیصد عواید معادن باید در ولایت مربوطه به مصرف برسد.

>>>   مردم جوزجان خیلی دراین رابطه خوش نباشند؛ زیرا که در هر ولایت فارسی نشین که در معدنی فابریکه ای شروعبکار نموده، از کارگران غیر بومی استفاده کرده اند. پروژه پشتون ریزه کردن تمام ولایات افغانستان پروژه ای است که از زمان تأسیس خراسان شروع شده است
سهیل

>>>   بله امروز دیگر روز سازندگی افغانستان است.وباید از افراد با سواد در وزارتخانه هایشان کمک بگیرند.ملا هبت الله هم سخت گیری نسبت به زنان را کم نماید واجازه تحصیل به خانم ها هم بدهد لا اقل برای امور خودشان.


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است