طالبان: تمامی میدان های هوایی کشور باز است
 
تاریخ انتشار:   ۱۰:۱۳    ۱۴۰۲/۳/۱۵ کد خبر: 173237 منبع: پرینت

وزارت ترانسپورت و هوانوردی می‌گوید که تمامی میدان‌های هوایی کشور فعال است و روزانه ۲۰ پرواز بین‌المللی از این میدان‌ها انجام می‌شود.
حمید‌الله آخندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی در مراسم فراغت انستیتوت هوانوردی می‌افزاید که برای بهبود بخش هوانوردی، ۳۰ دانش‌جو برای تحصیل به ازبیکستان فرستاده شده‌اند.
حمیدالله آخندزاده در این مراسم گفت: «ما از طریق این انستیتوت تمامی فرودگاه‌های بین‌المللی کشور را فعال نگه می‌داریم و در حال حاضر نیز این فرودگاه‌ها برای پروازهای داخلی و خارجی فعال هستند که روزانه ۲۰ پرواز بین‌المللی از آن‌ها انجام می‌شود.»
آقای آخندزاده در مراسم فراغت دانش‌جویان بر خودبسندگی بخش هوانوردی در کشور نیز تاکید ورزید.

در همین حال، ندا محمد ندیم، سرپرست وزارت تحصیلات عالی تعهد می‌کند که در بلند بردن ظرفیت دانش‌جویان انستیتوت ترانسپورت و هوانوردی همکاری خواهد کرد.
به گزارش طلوع، ندا محمد ندیم گفت: «ما در این زمینه تعهد داریم که کار باید به اهل کار سپرده شود، هیچ کس دیگری نمی‌تواند کاری را که یک انجنیر انجام می‌دهد انجام دهد، بنابراین در هر زمینه افراد مسلکی نیاز است که باید در آنجا استخدام شوند.»
فارغان انستیتوت هوانوردی ملکی از امارت اسلامی می‌خواهند تا زمینه کار را برای دانش‌آموخته‌گان فراهم کند.

شهیر سلطان‌زاده، دانش‌آموخته انستیتوت هوانوردی ملکی، گفت: «ما از امارت اسلامی می‌خواهیم برای این فارغان که دو سال درس خوانده اند و زحمت کشیده اند، فرصت‌های کاری فراهم کند.»
بربنیاد اطلاعات وزارت ترانسپورت و هوانوردی، بیش از ۵۰ تن در سال ۱۴۰۲ در بخش اداره ترافیک هوایی، نظارت، راهیابی و چند بخش‌ها آموزش‌های دوساله دیده‌اند.

کد (9)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
میدانهای هوایی
طالبان
نظرات بینندگان:

>>>   بلی باز است من خودم میبینم که باز است ولی کسی نمیایید همه در حال رفتن استند دل ادم به کفیدن میایید نه کار است نه تحصیل است نه دلخوشی است


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است