چهارمین روز اعتصاب غذایی زنان افغانستان در آلمان
 
تاریخ انتشار:   ۱۳:۰۸    ۱۴۰۲/۶/۱۴ کد خبر: 173920 منبع: پرینت

با ادامه اعتصاب غذایی کنشگران معترض به وضعیت زنان افغان، تمنا زریاب پریانی از بی‌توجهی سیاستمداران آلمانی به خواسته‌های معترضان انتقاد کرد و آن را به "قتل" تشبیه نمود.
او و تحصن‌کنندگان دیگر در آلمان، خواستار به رسمیت شناسی آپارتاید جنسیتی طالبان از سوی حکومت آلمان اند.
این فعالان مدنی که تعداد شان به ۱۶ نفر می‌رسد، در شهر کلن آلمان خیمه تحصن به پا کرده و اعتصاب غذایی کرده‌اند. تمنا پریانی می‌گوید که اعتصابش را تا ۲۴ سنبله ادامه خواهد داد.

به جز از فعالان افغان، فعالان کشورهای دیگر نیز از این اعتصاب حمایت کرده‌اند. یک فعال ایرانی که به این اعتصاب پیوسته، به ادریس جویا، خبرنگار افغانستان اینترنشنال گفت که مسایل و دردهای زنان در ایران و افغانستان مشترک است و حامیان حقوق زن در سراسر جهان باید به آپارتاید جنسیتی در افغانستان اعتراض کنند.
خانم پریانی به افغانستان اینترنشنال گفت: «صدای اعتراض‌های ما به گوش آنها[سیاستمداران آلمان] رسیده است، ولی مثل همین که ما در دو سال گذشته اعتراضات بسیار زیادی داشتیم، همه چیز را دیدند ولی به نحوی خود را به بی‌خبر انداختند.»
او این برخورد این سیاستمداران این کشور را «خیلی وحشتناک» توصیف کرد.

طالبان و سیاستمداران مخالف شان نیز تاکنون به این اعتصاب واکنشی نشان نداده‌اند. اما، پریانی تاکید دارد که تا شنیده شدن صدایش به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهد داد.
فعالان افغان در خارج از کشور تلاش دارند که از طریق لابی‌کردن با سیاستمداران در کشورهای مختلف، آپارتاید جنسیتی در افغانستان تحت حاکمیت طالبان به رسمیت شناخته شود. این موضوع در گزارش اخیر ریچارد بنت، گزارشگر ویژه شورای حقوق بشر برای افغانستان نیز بازتاب یافته است.
اگر دولت‌ها تبعیض و سرکوب زنان به دست طالبان را به عنوان آپارتاید جنسیتی به رسمیت بشناسند، طالبان به عنوان رژیمی که «جنایت علیه انسانیت» را مرتکب شده، شناخته خواهد شد. در این وضعیت، دادوستد حکومت‌ها با طالبان بسیار دشوار خواهد شد.

کد (8)


این خبر را به اشتراک بگذارید
تگ ها:
اعتصاب زنان
کلن آلمان
نظرات بینندگان:

>>>   تمنا زریاب پریانی شیر دختر وطنم همت ات عالی باد.
اما به یاد داشته باش که هدف از اعتصاب خودت رساندن پیام زنان افغانستان به تمام جهان است و این هدف حد اکثر برآورده شده ، لطفا" متوجه صحت خود باش که حیات خودت از هر چیزی بیشتر اهمیت دارد.
دنیا در یک توافق بیشرمانه به خاطر منافع شیطانی شان دست به دست هم دادند و طالبان را بر افغانستان حاکم ساختند و حالا زمان لازم دارد تا سیلی این تصمیم احمقانه خود شان به روی خودشان بخورد و به خود بیایند.
با راه اندازی یک کنفرانس مطبوعاتی در حضور اکثریت خبرنگاران رسانه های معتبر به اعتصابت پایان بده و مسیر مبارزه را همراه با همه زنان زیر ستم جهان ادامه بده ، خداوند به همراه تو باد.

>>>   "این آن نشانه های اند برای عاقلان......." آیا به نشانه های دیگر ضرورت است تا ثبوت شود که این وایرس هایی چرکستانی تولیدخود همین "ملی کراسی" ها یا "رذالت کراسی" هاست. آواز های ساختگی بشر خواهانه یی "رذالت کراسی" تنها یک اشتکبازی است!!!!
آتش خاوری

>>>   المان خودش فحشای فاکولته پاس دارند این .... را ضرورت ندارد

>>>   این چه اعتصاب غذایی است جوس و آب میوه مینوشند انرژی میگیرند از غذا کده اینها ویتامین زیاد اخذ میکنند ساعت شان تیر است که یک سال این اعتصاب کنند هم کم است و هرچه زیاد تر کند به نفع وجود های نازک شان است.
حقجو


مهلت ارسال نظر برای این مطلب تمام شده استپربیننده ترین اخبار 48 ساعت گذشته
کليه حقوق محفوظ ميباشد.
نقل مطالب با ذکر منبع (شبکه اطلاع رسانی افغانستان) بلامانع است